Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellett azt hazudni,...

Miért kellett azt hazudni, hogy segítettek a deviza hiteleseken?

Figyelt kérdés

Addig jogos a dolog, hogy az én hülyeségem miatt nyögöm már 12 éve a hitelemet, én vállaltam fel, és még azt is jogosnak tartom, hogy érdemi segítséget nem kaptam az államtól. De ezzel ki járt jobban, hogy azt hazudták, hogy kisegítettek minket a bajból?

Aki devizás, az pontosan tudja, hogy egy fél hajszállal sem lett könnyebb, sőt valaki még bukott is a "segítségen", aki meg nem devizás, azoktól meg folyton azt olvasom fórumokon, hogy "miért az én adómból segítettek azon, aki mohó és felelőtlen volt?"

Kinek jó ez a hazugság? Mindenki csak szív meg bosszankodik miatta.. nem értem kinek jó, vagy kinek az érdeke..

ezt csinálja a Fidesz már mindegyik társadalmi réteggel, van egy egyetemista fiam, szóval belelátok picit a témába, van egy nyugdíjas apukám, szóval abba is belelátok picit..

mindenhol csak azt látom, hogy a kormány az egyetemisták, a nyugdíjasok, a deviza hitelesek, az orvosok stb minden társadalmi réteg ellen hangolja az embereket.. kinek jó ez?



2015. máj. 4. 20:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Gyurcsány kottájából játszik a Fidesz...
2015. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Mit értesz segítség alatt?

Mert most van olyan ismerősöm, aki visszakapott nem kevés pénzt(több százezer).

Jó, ha arra gondoltál, hogy mindent jóváírnak, akkor abba ne is gondolkodj....

2015. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szélesebb körben nézelődjél akár devizás, akár nyugdíjas, akár egyetemista fronton, ne csak a családod tapasztalata alapján ítélkezz.

Lehet, hogy aki devizással beszéltél, az pl. nem járt jól, de van aki igen.

Kezdjük ott, hogy már azzal jól járt egy devizás, már az nagy segítség neki, hogy forint hitele lesz ezután, tehát lesz értelme, hogy fizeti, mert csökkenni fog, nem úgy mint idáig. Mert ugye idáig csak fizette-csak fizette az ember, és mégis nőtt a tartozása ahelyett hogy csökkent volna.


Egyébként nekünk a forintosításon felül is nagy segítség volt, mi valóban jól jártunk. 8milliós hitel 2millióval csökkent, és a havi törlesztő is csökkent még az eddigi árfolyamgátas havi törlesztőhöz viszonyítva is...és nem hiszem, hogy az egész országban mi vagyunk az egyedüliek, akik jól jártak.

2015. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Először azt hittem én is, hogy hazugság. Anno felvettünk 1,2 milliót (durván 6 éve) és még hátra lett volna másfél év. A törlesztő mostanra már 55 ezer körül járt (20 ezerről kezdtünk) és húsvét előtt (azt hiszem) jött a levél, hogy lejárt a tartozásunk. Utána bementek a szülők a bankba és ott jött az újabb meglepetés, jóváírtak 600 ezret a számlán.


Egyrészt nagyon örültünk neki; másrészt elgondolkodtunk, hogy ha nem lépnek rá a bankok nyakára, ez az összeg + a jövőben befizetett mind igazságtalanul ment volna a bank zsebébe.


Nem fogok ettől még a Fityiszre szavazni, de azt mondom, hogy a dohányzás közterületes betiltásán kívül volt még egy jó húzásuk.

2015. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg segítettek pedig. A rokonaimnak pl. nem sokat, de még ennyit sem "követeltünk" volna.


Én személy szerint elítélem, hogy azok pénzéből fizettek a devizásoknak akik pont nem voltak mohók és tudtak gondolkozni előre. A sok kapzsi proletár meg felvette a hitelt új autóra meg mindenre amire nem volt pénze, csak azért mert a szomszédnak is van, há ne máá hogy neki nagyobb az enyiméné.

Arra nem gondoltak, hogy vissza is kell majd fizetni, na meg amikor azt a részt olvasták a hitelszerződésben, hogy vannak kockázatai is, akkor azon mit nem értettek, vagy akkor éppen kihagyott az agyuk?

2015. máj. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan rászedett a bank. Elhitette, hogy az árfolyamkockázattól nem kell tartani, mert a forint inkább erősödni fog, mint gyengülni. Esetleg egy-egy hónapban lehet magasabb a törlesztőm maximum 10-20%-al, de csak átmenetileg.

Ők a professzionális piaci szereplők, hittem, hogy a javamat akarják, de valójában egy rendkívül kockázatos, és manipulálható terméket kínáltak alacsony kockázatúként.


A Fidesz óriási csalódás számomra. A gazdagoknak piaci ár alatt 180 Ft-on forintosított pillanatok alatt (végtörlesztés), a szegényeknek piaci áron 256 Ft-on 5 év vajúdás után, a kamatot viszont nem igazította a választott deviza irányadó nemzetközi pénzpiaci kamatához, nem csoda, hogy zuhan a népszerűsége.

2015. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

4.-es válaszoló,

Havi 35 ezerrel megloptak. Tehát összesen kb. 1 260 000,- Ft-ot lenyúltak tőled (egyenletes törlesztési növekedést feltételezve), plusz a hozzárakódott kamatokkal.

Ebből jóváírtak 600 ezret, de azt sem bocsájtják a rendelkezésedre, hanem csak úgy tesznek mintha visszakapnád. És most a történelmi mélyponton álló jegybanki alapkamathoz igazítják az ügyleti kamatod, mindeközben boldog ember vagy. Gratulálok. Elnyerted tőlem az év legjobb fejős tehene címet.


Hozhatod ide a pénzed, szívesen megszabadítalak felesleges terhedtől. Adsz 100 forintot, megígérem, hogy visszaadok belőle 50-et, és örülhetsz, csókolgathatod a bokámat.

2015. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

5: Végülis csak pont előtted írtam le, hogy mi 1,2 milliót vettünk fel... nem autóra és nem felelőtlenül...


7: Kösz, hogy lehülyéztél. Tudom, hogy lenyúltak, de miután alá lett írva, nem volt mit csinálni.. Bíróság és pereskedés? Felesleges. Előtte meg még a pénzügyi elemzők is azt mondták, hogy biztonságos, sőt egyenesen megéri felvenni devizában a hitelt.

2015. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Carragher_x ***** válasza:
16%
"Havi 35 ezerrel megloptak." - S íme az ékes bizonyíték, hogy felnőtt emberek képtelenek felfogni a kamat s az árfolyam fogalmakat...
2015. máj. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Carragher_x,


Ha egy bank úgy ad kölcsön, hogy már a szerződéskötés másnapján kamatot emel, az megfekszi az ember gyomrát.

Ha a választott deviza pénzpiaci kamata csökken, és eközben a bankár kamatot emel, na ebben a pillanatban küldeném utcát sepregetni a bankvezetőket a pénzügyi felügyelet dolgozóival együtt. Felelős vezetők képtelenek betartani és betartatni a prudens banki működés szabályait.

2015. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!