Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről az...

Electroman75 kérdése:

Mi a véleményetek erről az álláspontról?

Figyelt kérdés
A napokban folytattam egy privát levelezést aminek a témája a cigányság kontra magyarság volt. Az "írótárs" véleménye az volt,hogy a 8 osztályt végzett magyarok semmivel sem különbek mint a 8 osztályt végzett cigányok. Ez a kijelentését "kissé" furcsálltam, nézve a két népcsoport közti viselkedési,életviteli különbségeket. Vaknak nevezett amikor 1-2 példával illusztráltam hogy azért van némi-nemű eltérés köztünk. Ti hogy látjátok ezt?

2015. ápr. 23. 00:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%

Van egy téves alapgondolat a társadalomban, hogy az iskolai végzettség közvetlen, feltétlen összefüggésben van az emberi minőséggel.

Aki 8 általánost végzett tirpák, nem azért tirpák, mert csak 8 általánost végzett, és nincs kellően "kiművelve", hanem azért végzett csak 8 általánost, mert eleve tirpák. Az ilyen ember jó eséllyel lesz mások kárára élő, élősködő, bűnöző.

2015. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
23%

18-as vagyok. Vonatkoztassunk el akkor egy kicsit Magyarországtól.

Cigányok élnek a világon kb mindenhol és mindenhol utálják őket. Itt nem csak arról van szó, hogy milyen körülmények között élnek, egyszerűen ilyen a természetük. Nem is akarnak beilleszkedni.

Leírtam, hogy sokan kapnak házakat és egyszerűen képtelenek megbecsülni. Normális környékből hónapok alatt képesek putrit csinálni.


A menőzéssel meg biztos kompenzálni akarnak valamit, de az nem igaz, hogy azért jön elő mert piszkálják őket.

Egy olyan iskolába ahol a tanulók 80%-a cigány szerencsétlen magyar gyerekek meg se mernek szólalni, mert nagy az esély rá, hogy hazafelé csapatostul összeverjék vagy megalázzák őket (láttam olyat is, hogy tizenéves magyar fiút letérdepeltettek és csak azután rugdosták össze,nagy tömeg előtt... ilyenek persze nincsenek a híradóban).

Hány magyar gyerek él mélyszegénységben, normális ruhák nélkül szinte éhezve? Mégis ember tud válni belőlük.


Lehet, hogy velem van a baj de én nem tudom őket sajnálni.

Amúgy is van elég problémája a magyar népnek, ha nem tudnak beilleszkedni, normális ember módjára viselkedni akkor el lehet menni innen. Úgysem tartják magukat magyarnak.

2015. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
59%

"Cigányok élnek a világon kb mindenhol és mindenhol utálják őket."


Képzeld el vannak olyan angolok meg franciák, akik szerint minden Kelet-Európai (és itt egy kalap alá vesznek mindenkit aki már nem osztrák) egy koszos tanulatlan senki, aki alamizsnáért jött nyugatra WC-t pucolni, mert másra nem jó.


és tudod mit mondanak még?


"egyszerűen ilyen a természetük. Nem is akarnak beilleszkedni. "


Na akkor neked is egyszerűen ilyen a természeted?

https://www.youtube.com/watch?v=MmW5bQuHeeY

remélem magadra ismersz...

2015. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%

Igazuk is van a franciáknak, meg az angoloknak is.

Bevándorlókat senki sem szereti. Akkor nekem miért is kellene a cigányokat?

2015. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

"Leírtam, hogy sokan kapnak házakat és egyszerűen képtelenek megbecsülni. Normális környékből hónapok alatt képesek putrit csinálni. "


Aki generációk óta putriban él, putrit lát csak maga körül, abban szocializálódik, annak hiába adsz egy házat, nem fog tudni úgy élni benne, mint te vagy én. Nincs képessége rá, és senkiben nincs meg az akarat, hogy ezt felismerje, hogy ezt orvosolja. Inkább ad egy házat, majd két év múlva arra jár és szörnyüködik, hogy hát miért nem úgy van, mint a normális embernél????



Ez olyan, mintha van egy gyerek, akire soha életében az anyja ruhát nem mosott ki, mindig csak eldobták, vagy eltüzelték mikor koszos lett. Hiszen 40-50 éve úgy élnek, hogy nincs víz a házban, áram csoda ha van, mosógép meg ilyenek? Egy idő után elsorvadt a mosási szándék, jó volt az úgy retkesen a mocsokban rohangálni, ha már két hete rajta volt, eldobták és ráhúztak mást, ami rajta volt amíg bírta. Ezt látta az egyik ebbe nőtt fel. Gyereke lett, annak is ezt adta tovább. Aztán annak is lett egy gyereke. Hiába adsz neki egy doboz mosóport, benne fel kell építeni, hogy egyáltalán érdekelje, megértse, miért jó az, hogyan kell csinálni stb.


Ez a baj ezzel, hogy az átlag ember nem elég, hogy nem akarja, de nem is képes felfogni, hogy milyen az, mikor SEMMI nincs a mi normális életünkből, mikor minden, ami nekünk természets, ami alap minimum hiányzik évtizedek óta, azt se tudják ki látott olyat és nincs nekik honnan megtanulni, nincs honnan lekövetni a mintát, hogy ezzel foglalkozni kell ezt csinálni kell.



Nagyon nagy vonalakban leírhatjuk ezt úgy is, mint mikor van a normális család normális gyereke, akit sose avattak be a pénzügyekbe, nem volt neki zsebpénze, nem volt neki felelősségtudata, anyu, apu mindent megcsinált ő meg csak volt. Aztán önállósodik és az első pár fizetését elveri, kupleráj van nála, csepeg a csap, elmászik a szennyes edény a mosogatóból, kicsúszik a lába alól minden. Aztán rájön, hogy hoppácska, össze kell szedni magát, mert anyunál ez nem így volt, nem ezt szokta meg, és hát magától nem lesz ugyanolyan erőfeszítéseket kell tenni, szépen elkezdi megtanulni beosztani a pénzt, meg rendet tartani maga körül. Igen ám, de neki volt kitől látni ezt. Neki van minta, amire visszatekinthet. Van neki anya, apa, akit fel lehet hívni. Ebbe nőtt fel. De ha nem tanították meg önállóan ezekre a dolgokra, csak megcsinálták neki, akkor bizony bajba fog kerülni, mikor kikerül az életbe, de szerencsére össze tudja majd magát szedni, mert van neki miből meríteni.


Aki generációk óta a mintát a normálisat nem kapta meg, azt hiába teszed be egy normális házba! Nem fog tudni mit kezdeni vele, alkalmazkodni hozzá, mert hiányoznak belőle a képességek és igen, talán az akarat is. Ezeket a dolgokat meg kell velük értetni és meg kell tanítani nekik, mert addig, ameddig csak a pénzt öntjük a támogatásokba, addig nem fog működni, mert lehetetlen, hogy működjön!

2015. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
76%

És egyébként egyesek megint kihegyezték a kérdést a cigányokra. De ez nem cigány probléma, ez mélyszegény probléma!


Meg írták, hogy a magyar gyerek akkor is ha onnan jön nem olyan rossz. De meddig nem olyan rossz? Mert annak a gyereknek milyen gyereke lesz majd? Meg annak a gyereke? Ugyanott? Ugyanúgy? Egy-két generáción belül lecsúsznak ők is oda, max. csak hangoztatják, hogy "mi nem cigányok vagyunk". Nem. De nem is arról van szó.

2015. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 tetro ***** válasza:
69%

15.42

annyira érdekelne engem amúgy, hogy ezek a ház osztások hol történnek. mert valahogy ezekről nem nagyon hallani. mármint tudom hogy milliárdok mennek lakhatásra, meg lakóparkok is épültek de azok a devizahiteleseknek. romáknak hol adtak ilyeneket? a városi legendákon kívül.

2015. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
49%

Olyan problémát, amit nem értünk, nem lehet se kezelni, se megoldani.


Ébresztő emberek, 2015 van és emberek vagyunk. Tizenévesen (esetleg a húszaséveitek elején, de annál később már nincs mentség a primitívségre és tájékozatlanságra) lehet még ilyen baromságokat hangoztatni, hogy lámpavasra, meg kitelepíteni, de ez nem reális elképzelés. Ilyen nem lesz, kár is erről sikoltozni. Amint a mellékelt ábra mutatja, a hátatfordítás a problémának sem működik. Akkor nem kéne elmozdulni a megoldás irányába, ahelyett, hogy lehetetlen dolgokat hangoztatunk és idegesen hátatfordítunk, esetleg hadonászunk és mutogatunk, hogy rohággyánák meg mind?


A kérdező levelezőpartnerének meg igaza van. A mélyszegények mélyszegények. A halmozottan hátrányos helyzetűek halmozottan hátrányos helyzetűek. A szegregátum szegregátum. A mélyszegény magyar és a mélyszegény cigány közt, ha van is különbség, akkor csak azért, mert egyik vagy a másik (mert nem biztos ám, hogy a cigány a rosszabb) régebb óta él a nyomorban és alkalmazkodott ahhoz az életmódhoz, ahol csak a túlélés számít egyik napról a másikra, de ez csak ideig-óráig tart, mert jön a következő generáció, akinek már nem lesz mire emlékezni, a jobb életből és más színvonalból, mivel odaszületett és ott szocializálódott lent.

2015. ápr. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!