Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről az...

Electroman75 kérdése:

Mi a véleményetek erről az álláspontról?

Figyelt kérdés
A napokban folytattam egy privát levelezést aminek a témája a cigányság kontra magyarság volt. Az "írótárs" véleménye az volt,hogy a 8 osztályt végzett magyarok semmivel sem különbek mint a 8 osztályt végzett cigányok. Ez a kijelentését "kissé" furcsálltam, nézve a két népcsoport közti viselkedési,életviteli különbségeket. Vaknak nevezett amikor 1-2 példával illusztráltam hogy azért van némi-nemű eltérés köztünk. Ti hogy látjátok ezt?

2015. ápr. 23. 00:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van a haverodnak. A tuskók tuskók.
2015. ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Olvasd L.Ritók Nóra nyomorszéle című blogját. Szegregátumok mélyszegényeiről szól, akik többségében cigányok, de sok magyar is van köztük. Többnyire nem a cigányság határozza meg az életmódjukat, a viselkedésüket, hanem a környezet, az életszínvonal(talanság) stb. Mindössze általában több cigány van, aki ilyen, de az a magyar, aki szintén ebbe a lecsúszott rétegbe kerül uggggyan olyan lesz, ha nem is rögtön, de a következő vagy az azutáni generáció már egészen biztosan, mivel abban a helyzetben gyakorlatilag nincs is más lehetőség, borítékolva van a sorsuk a fogantatásuk pillanatában. Újabban divat őket fehér cigánynak hívni, de nem, nem cigányok. Magyarok, mint te vagy én, csak lecsúsztak és azt az életmódot folytatják, amit a nyomor ad.


Olvasd el az alapítvány kikkel és mit csinálj. Olvass azokról a gyerekekről. És nézd meg a honlapjukon a képeket. Az ösztöndíjasok képét. Hogy mennyi szőke, világosbarna, zöldszemű stb. kisfiú és kislány él ott és úgy. Nem csak cigányok.

2015. ápr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Természetesen mindig vannak kivételek! Csak azokkal a fránya százalékokkal van mindig a baj. Nagyon sok 8 általánost végzett(és nem a 2. válaszoló által lecsúszottnak személyekre gondolok) akik az iskolájuknak megfelelő munkát végeznek a hozzá tartozó kis bérért. Ennek ellenére tiszta rendezett házban-lakásban élnek, nem szemétdomb közepén. Valahogy mindig tiszta a ruha rajtuk, de ezt lehetne még sorolni. Egy sem volt(lesz) börtönviselt,nem a megélhetésért gyártanak 1 gyereket(1-2 max 3 gyerek van) Szóval azért van "némi" különbözet:((
2015. ápr. 23. 00:57
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Mondom. Olvasd a blogot. Minél több bejegyzést. Felfogja nyitni a szemedet sok dologra velük kapcsolatban. Ők nem olyanok, mint te vagy én. Nem onnan jönnek, nem úgy szocializálódtak, generációk óta teljesen más világban élnek. Őket nem lehet az alapján megítélni, hogy szerinted, meg a te neveltetésed szerint mi a normális, ésszerű, ráadásul a rendszer folyamatosan azt kommunikálja, hogy ők aztán mekkora segítséget nyújtanak és minden rendben, ami marhára nem így van. A segítség pont nem azt éri el, akinek a legnagyobb szüksége lenne rá és nem ott segít ahol kéne.


Mondom, olvasd. Ne add fel, idegből, hogy a rohadt cigánytutujgató. Próbáld megérteni, átlátni a helyzetet.


Sokat olvasom a blogot. Szabolcsból jövök, megvan a tapasztalat. Belém égett, belém nevelték a megkülönböztetést és ez sehogy se változik. De emellett marhára örülök annak, hogy megtaláltam a blogot és betekintést kapok abba, hogy MIÉRT.

2015. ápr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocs 2. mindkét szomszédom cigány, a régi gyerek brancsban is voltak anno cigány gyerekek. Most ahol dolgozom itt is vannak(bár ilyen lenne mind). Szóval ne mutasd be őket. Amíg ők nem akarnak integrálódni addig hiába a sok milliárd amit a "felzárkóztatásra" költenek.
2015. ápr. 23. 01:19
 6/28 tetro ***** válasza:
82%

A második olyan értelmesen összefoglalta neked... Te pedig tudomást sem veszel róla. Csak jössz ilyenekkel:


"Csak azokkal a fránya százalékokkal van mindig a baj"

Milyen százalékokra gondolsz?

Meg mi az hogy ők nem is akarnak integrálódni? Már miért ne akarnának? Szerinted van élő ember aki a putrit választaná a gyerekének egy sikeres élet helyett?

2015. ápr. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Már vártalak tetro:(( Igen vannak akinek jobb a munka nélkül megkapott segílyke(kb 98%-uk) De neked ezt hiába magyaráznám hogy ők miként és hogy élnek, olyan vagy mint az szemellenzős ló. Mindig csak a te véleményed az igaz a másé sosem. Ha nem gond ne írjál.
2015. ápr. 23. 02:17
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, írtam privátot, bár azóta látom a kommentjeidből, hogy úgysem fog érdekelni az jó pár konkrét bejegyzés, amiket azért szedtem ki, hogy még válogatnod se kellejen a többszázból, mert azok nagyon sok kérdésre választ adnak.


Ahogy már mondtam, KEVÉS az, hogy ismerek cigányt meg stb. Látod, hogy milyen a felnőtt, látod, hogy milyen a gyerek, akiket már bedarált az az életmód, ahonnan jönnek. Ennyit látsz. De nem látod honnan jönnek, és nem látod, hogy miért olyanok, miért élnek úgy, és mi az, ami már elveszett belőlük és miként lehetne őket segíteni. Nem. Nem pénzzel!

2015. ápr. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes alkat a kérdező. Én azt hittem tényleg érdekli a dolog.


Őszintén segítő szándékkal írtam neki privátot, összeszedegetve az általános kérdésekre válaszokat adó, a kérdéseket feszegető bejegyzéseket, amiből képet lehet arról kapni, hogy a továbbiakban kíván-e belemenni részletesebben a problémák megismerésébe, vagy sem.


Ami választ kaptam, azt nem kívánom részletezni, de teli felkiáltójelekkel, épp csak a hajamat nem ordította le és ő különben sem ér erre rá.


Csak egy kis részletet írnék ide abból, amit válaszoltam neki. Aki akar, elgondolkodik rajta, aki nem az nem. De évtizedek óta láthatjuk, hogy az sehova sem vezet, ha nem nézünk a probléma mélyére, csak a felszínt kapargatjuk és indulatból véleményezünk, akkor sem, ha közben dől a pénz az unióból.


"A kérdéseidre megvannak a válaszok, de meg sem akarod érteni.


(...)


Csak azt nem értem, hogy akiben nincs benne az akarat, hogy megpróbálja megismerni a miértre a választ, aki esélyt se ad arra, hogy esetleg más szemszögből is megnézze a dolgot és legfeljebb utána azt mondja, hogy szarok bele, ez hülyeség, az miért is teszi fel a kérdést?"

2015. ápr. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
na mivan elektrobohóc mégsem adnak az emberek neked igazat?
2015. ápr. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!