Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről az...

Electroman75 kérdése:

Mi a véleményetek erről az álláspontról?

Figyelt kérdés
A napokban folytattam egy privát levelezést aminek a témája a cigányság kontra magyarság volt. Az "írótárs" véleménye az volt,hogy a 8 osztályt végzett magyarok semmivel sem különbek mint a 8 osztályt végzett cigányok. Ez a kijelentését "kissé" furcsálltam, nézve a két népcsoport közti viselkedési,életviteli különbségeket. Vaknak nevezett amikor 1-2 példával illusztráltam hogy azért van némi-nemű eltérés köztünk. Ti hogy látjátok ezt?

2015. ápr. 23. 00:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nem igazságot kerestem,véleményt. Mondjuk olyan emberektől akik merik is vállalni a nevüket,nem csak a névtelenség homályából vagdalkoznak. De mivel éjjel írtam ki a kérdést ilyenkor csak liberók vannak fent mást nem is vártam.
2015. ápr. 23. 03:37
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
nohát ezek szerint te is liberó vagy
2015. ápr. 23. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem tisztel névtelen, szakmunkás vagyok aki éjszakai műszakban van. Tudod úgy hívják ezt a tevékenységet:munka!

Na ezt nem ismeri már a cigányság kb 3 generáció óta.

2015. ápr. 23. 04:17
 14/28 anonim ***** válasza:
84%

Teljes mértékben igaza volt az üzenet küldőjének.


Ha valaki deviáns -antiszociális annál teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségű.

Vagy Te/Ti közösséget vállaltok ilyen emberekkel csak azért mert "szittya-madzsar" ?

Továbbmenve: A Magyarok közt (a nagy számok törvénye szerint) több a deviáns -antiszociális egyén, csak őket nem veszed észre/ vagy nem akarod észrevenni, mert "madzsarok".


-A 3. válaszba az "almát" a körtével" akarod összehasonlítani tehát ez rossz érvelés.


-Mi jogon bélyegzel meg (vagy büntetnél) kollektíven komplett népcsoportokat csecsemőtől az aggastyánig? Ismered mind őket mind?


-Ha valaki bűnt követ el azt a bűne alapján ítélje el a független bíróság. Nem az "önjelőlt nemzetmentőknek" gárdistáknak kell a származása alapján eleve elítélni egy komplett népcsoportot.

És ugyanígy a jobbikosok/gárdisták hagyjanak fel a "magyarbünözők " pátyolgatásával". Volt is erről egy kérdés.

Ha ennyire egyetértesz a kollektív megbélyegzéssel büntetéssel akkor ezek szerint a Benes dekrétumokkal ,vagy a délvidéki tömegmészárlásokkal kapcsolatosan sincs semmi kifogásod?


És még egy: Kérdező! Te mennyi kisebbséginek adtál vagy adnál munkát konkrétan? Szerinted ha lenne 10 jelentkező akiből 9 kisebbségi lenne 1 "magyar nemzetiségű" akkor kit választanának? (Még akkor is ha az 1-nek esetleg alacsonyabb iskolai végzettsége lenne)

2015. ápr. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

Én úgy látom, hogy a magyarok között is vannak primitívebbek, de azért nem annyira rosszak, mint egy átlag cigány.

Valahol a cigányok és a normális emberek között vannak kultúra tekintetében.

2015. ápr. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

"Mi a véleményetek erről az álláspontról? (...) Ti hogy látjátok ezt?"


Egyetértek a levelezőpartnereddel.

Bármilyen furcsa is neked, de ez a helyzet általában. Te a saját környezetedben mást tapasztalsz, de az csak egy kis létszámú közösség, nem lehet kivetíteni az egész országra. (Egyébként kíváncsi lennék az általad ismert "magyar" 8 általánososok korára. És arra, hogy ha vannak gyerekeik, akkor azoknak milyen végzettségük van, és milyen életmódot folytatnak.)

Én a közvetlen környezetemben sajnos elég sok "magyart" láttam már, akik egy fokkal nem élnek különbül, mint itt a környékbeli romák nagy része. (Ehhez hozzátartozik, hogy a városunkban a romák is normális házakban/lakásokban élnek, putrisor nincs.)

Viszont van a közelben egy falu, ahol nagyon sok a "gengszter"; többségükben romák, sokan bűnözésből élnek (prostitúció, futtatás, drogterjesztés stb.), szóval tudok ilyenről is. De az biztos, hogy a képzetlenség a bűnözés melegágya.


Az eddigiekhez pedig: úgy látom, elég ellenséges vagy, és pont te nem akarod elfogadni, hogy nem mindenkinek ugyanazok a tapasztalatai, mint neked.

És megjegyzem, te szerencsés embernek mondhatod magad, hogy szakmunkás létedre olyan munkahelyed van, ahol éjszaka ráérsz netezni. (Ismerek két roma villanyszerelő vállalkozót, nappal dolgoznak, ha van munkájuk, éjszaka meg alszanak, gondolom. :D A lényeg, hogy "ügyelet" nincs, amiért fizetnének nekik...)

2015. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
38%

Nehéz általánosságban beszélni, mert kivételek mindkét oldalon vannak, de igenis különbek a magyarok az ugyanolyan iskolai végzettségű cigányokhoz képest.


A magyar inkább éhezik, belefagy a házába télen, de nem lop, sőt, segélyért is restell folyamodni. Dolgozik, ha kell külföldön, ha kell feketén, meg lehet nézni a portáját, akármilyen szegény, pár virág, némi zöldség a kertben. A cigánysoron egy szál fű nincs, sok helyütt egy budit nem tudnak összeütni pár deszkából, ott végzik a dolgukat ahol épp rájuk jön. Tucatnyi purdé szaladgál az udvaron, a magyar akármilyen alacsony műveltségű, azt is meggondolja, ha már két gyereket vállal.


Akármilyen felháborodott, nem veri szét az autóját és a fejét a vezetőnek, aki elsodor valakit a falujában.


A legvásottabb magyar gyerekben is van egyfajta gátlás, egy bizonyos ponton nem lép túl a csínyekben, pl. nem emelne kezet a tanárára, a cigánynál, mint tudjuk ez nem így van.


Nagyon komoly kulturális különbség van a két nép között.


Millió példát lehetne még sorolni. Na, jöhettek liberálisok!

2015. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
36%

Leírom a saját tapasztalataimat. Egy borsodi kis faluban nőttem fel, olyan fele-fele arányban voltak a cigányok és magyarok. Szeretem mikor valaki okoskodik, védi őket úgy , hogy egy percet sem kellett a közelükben élnie.

Általános iskolában 18 fős osztályomban 12 cigány volt. Kb 8-9 éves korukban kezd előjönni belőlük ez a felsőbb rendűség érzés, a legjobb szó talán a "menőzés" egymás, a magyar gyerekek és később a tanárok felé. A verekedés mindennapos volt, volt olyan, hogy szülőkkel együtt a tanárt is elkapták stb.

Később egyre több dolgot vettem észre a viselkedésükkel kapcsolatban.

Sok olyan eset volt, hogy kaptak az önkormányzattól egész jó kis házakat, amiket átlag fél év alatt használhatatlanra lelakták és sírtak a következőért.

A gyerekeiket, hihetetlenül undorító módon "nevelik" újszülöttel rögtön kocsmázni mennek stb stb. A faluba tévedő turistákat a fiatalabbak, hobbiból terrorizálják, volt rá példa, hogy a saját kocsimmal szedtem össze egy csapatot akiket megakartak verni, csak azért mert nem a környékről valóak. Én nem félek utcára menni mert ismernek... de ha hazaviszem valamelyik haveromat nem szívesen viszem ki az utcára. Az öregektől minden mozdíthatót lopnak amit csak lehet.

A magyarok különbek. 10-ből 8 legalábbis az. Dolgoznak éhbérért,de legalább nem a gyerekeket szülik vagy,idősektől, nyaralókból lopnak .

Nem mondom, hogy az összes cigány ilyen, de sajnos a 70% így vagy hasonlóan él, 20% él normálisan de a mentalitásuk meg a viselkedésük ugyan olyan mint a többinek. Marad az a 10 aki rendes, dolgozik, a társadalom része, de az alja cigányokat ők is ugyan úgy gyűlölik mint a magyarok.

2015. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

Nekem megoszlanak a tapasztalataim a cigányokról: De nem tudom őket egyöntetűen elítélni, másrészt én nem veszem be azt a hergelést amit néha a jobber média végez, csak azért hogy bűnbakot találjanak. Ezzel együtt nem azt mondom hogy a cigányságot felmentem bármi alól.


De laktam az avason, most meg konkrétan a cigány a szomszéd, régebben a suliban volt cigány tanárom, volt cigány munkatársam. Mondhatjuk úgy, hogy én szocializáltam a cigányokkal, nem csak tévében meg nem csak az utcán láttam kukás cigányokat, és abból vontam a következtetést (mint a többség).


1 pont:


Hajlamosak vagyunk rámondani egy cigányra azt hogy "nemcigány" ha jól van öltözve és normális. Az emberi tudatra jellemző, hogy úgy keressük a cigányokat aki putris/ordibál, mocskos, és sok gyereke van.


2.


A mostani cigány szomszédról azt hittem putris, viszont mikot ideköltözött látszott az hogy rendbe tartja a portát, egy szál gaz nincs soha sehol. (a gyerekkel való ordítozás megvan), az iskola kerülése viszont jellemző. (Én sem jártam akkor gyerekem miért járjon alapon). De a gyerek nevelve van, sok nagynagyar gyereke lefossa a fejed, mert köszönni sem tud, na ez a cigány gyerek ezért nyakast kap. Tiszta a ruhájuk, és tud normálisan beszélni is.


3. Ideköltözésük idején még volt pénzük, de elfogyott, kikötötték a villanyt, vizet, (más nem is volt) felhalmoztak egy elég vastag tartozást. 6 hónap elteltével, viszont az idősebbik cigánygyerek meg az apjuk kiment melózni németországba. 3 hónap múlva visszaköttették a villanyt (meg sem fordult a fejükben az hogy lopják), egyébként érdekes német o. jó dolgozni, idehaza nem?


Vasazni ők is szeretnek, de csak módjával. (akinek van rossz hűtője stb nekik adja), én megszabadulok tőle, ő meg örül.


De ők csak 1 a sok közül. A tanáromat/munkatársaimat nem írom le, mert bármelyik normális magyar erényeivel rendelkeznek.


És abban van igazság, lehet bármennyire becsületes a cigó, a magyar főnök nem veszi fel sehová. Egyből a lopós/nemdolgozó rémképet vizionálja.

2015. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%

18# akkor amit leírtál gondold át mégegyszer.


8-9 évesen jön elő a menőzés. Hmmm. Tehát első másodikban még normális(abb)ak ők is. Aztán valami történik. Mi?


Leírod, hogy hogy vannak nevelve. Igen. De akkor milyen alapon várod el tőlük, hogy normális gyerek legyen belőlük? Arról nem ő tehet, hogy odaszületett! Magától onnan nem fog kijönni, ez nem fog javulni, nem jön el a tündérkersztanya, hogy mintát adjon neki, megjavítsa, kiemelje, mássá tegye, mint a szülei és annak a szülei.


Ha már ezt felismerted, akkor azt is felismerheted, hogy ezekből a gyerekekből, akik ugyanolyan tisztalappal jönnek világra, mint te vagy én, nem lesz és nem lehet normális gyerek, amiatt, ahova születtek. Ebbe kell belenyúlni a rendszerbe, ezért kell a szülőket is felkarolni, oktatni, fejleszteni és nem azt képzelni, ha onnan egy olyan gyerek beül az iskolapadba, akkor majd ott csodatörténik, megváltozik és magától kitör. Meg adni nekik alamizsnát és magukra hagyni őket vele, aztán csodálkozni jó sok idő múlva, mikor megint rájuk néznek, hogy meg sincs, meg tönkre ment és nem mentek vele semmire.



Mikor előjönnek a gyerekekkel a bajok, a menőzés, az nem magától történik. Az egy gyerek, egy szerencsétlen gyerek, aki észreveszi, hogy ő más, hogy őt lenézik, hogy azok másmilyenek, nem tartozik közéjük, "ide nem ülhetsz", koszos vagy, nem szoktál fürdeni, haha te szegény vagy! Haha nincs tornacipőd? Szerinted hogy fog a szerencsétlen reagálni? Előbb-utóbb indulattal, visszavág, hogy én is lenézlek titeket, ütéssel, rúgással próbál visszavágni az őt ért sérelmekért, ha máshogy nem tud. És szépen jön az ismert forgatókönyv, a retkes kis nyomorult zavarja a normálisat, csak a baj van vele, legjobb lenne, ha nem is lenne. De miért van vele a baj? Ő tehet róla? Ő egyszerűen egy olyan sínre került, amiről marha nehéz letérni, és szinte sehonnan nem kapja meg a MEGFELELŐ segítséget ehhez. Ehhez nem csak pénz kell, az kevés. Sokkal komplexebben kéne őket segíteni, de ezzel nem akarnak foglalkozni.


Mindenkit csak a látványos sikerek érdekelnek, nem az, hogy az igazán mélyen lévőkhöz hajoljanak le, és segítsék őket, próbálják őket visszavezetni a normális gondolkodáshoz, életmódhoz, célokhoz, látásmódhoz, mindenhez. Ezek az emberek nem érdekelnek senkit, mert túl sok velük a meló és úgy vannak vele, hogy amúgy sem látják ezt az emberek és majd lesz valami velük. A baj az, hogy évtiezedek óta nincs velük semmi, csak egyre többen vannak, egyre mélyebbre kerülve, távolodva a normális xxi századi élettől és gondolkodástól és ez nem fog megoldódni így.

2015. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!