Mi értelme van fenntartani pl az ELTE TáTK-ot?
"ami alátámasztja azt, hogy az ELTE-n a legalacsonyabb az elhelyezkedési arány"
ilyet senki sem mondott... azt mondtam, hogy az ELTEről kerülnek ki a legtöbben szóval nagyon is van közük a szar statisztikához és ez nem a fősulik bűne
"ilyet senki sem mondott... azt mondtam, hogy az ELTEről kerülnek ki a legtöbben szóval nagyon is van közük a szar statisztikához és ez nem a fősulik bűne"
és akkor mi az érv arra, hogy az ELTE-n kell megszüntetni a TáTK-s szakokat, ha nem tudsz oylan statisztikát mutatni, miszerint itt a legrosszabb?
miért nem oylan fősulin szüntetik meg, ahol statisztika alapján a legkevesebben tudnak elhelyezkedni, ha túlképzés van?
miért nem a legrosszabb színvonalú képzést szüntetik meg, miért egy random hasra csapott módon kiválasztott egyetemen?
nem vitatom hgoy túlképzés van, de szerintem nem jogos, hogy szakmai viták, elemzések nélkül döntöttek arról, hogy melyik szakok és hol legyenek megszüntetve
#37 meg kellene értened, hogy egy szakma szükségességének nem a jó statisztikák a feltétele. Ha kapnál egy olyan, abszolút hitelesnek tűnő adatot (persze nem fogsz kapni), miszerint ilyen szakkal senki nem tud elhelyezkedni ebben az országban, az csak azt bizonyítaná, hogy már mekkora a sötétség itt.
Ti mind abból akartok kiindulni, hogy ami közvetlenül nem használható, az nem is kell. Ha az egyébként nagyon hülye politikusok így gondolkodnának, ma még elektromos áram se lenne, nemhogy internet.
A kérdező meg mellébeszél és tudálékoskodik, képtelen megérteni, hogy a tudományterületek önmagukat termelik ki, ha megérik a helyzet a szükségességükre, és ugyanígy halnak is el. Minder van ezer példa. Összesen egy dolog biztos: ebbe a folyamatba politikusnak belepiszkálni nem szabad, különben a kezére kell csapni, mint a rossz kisfiúnak. A politikus legfeljebb abban dönthet, hogy támogatja (erkölcsileg, és/vagy anyagilag), vagy hagyja magára.
láthatóan nehéz elhelyezkedni az ilyen diplomákkal, az ajánlottra meg senki nem megy, mert nehéz meg matekos fizikás...
itt mindenki csak nagyfőnök diplomás akar lenni, dolgozni meg senki nem akar
ez nem mellébeszélés, ez jelenség, hogy nagyon sok olyan reáltantárgyakhoz hozzá sem szagolt "értelmiségi" van, aki a felsőoktatásban elhangzó tájékoztatót elolvasva azt hiszi majd elvégez egy ilyet és majd menő lesz, meg főleg sokat keres, mert "értelmiségi, van diplomája"
valamelyik hülye felhozta az abszolutórium megszerzése után azt jelenti, hogy a diploma előtt, szerintem meg nagyon is azt jelenti, hogy záróvizsga után alig tudnak felmutatni valamit ezek a szakok és még így is csak 70%os ELTE-s elhelyezkedés egyszerűen siralmas
csak hogy értsd mit jelent az abszolutórium ez azt jelenti, hogy még nincs meg a záróvizsgája a diáknak vagy a nyelvvizsgája, de az a lényeg, hogy nem kapott kézhez diplomát szóval a munkaerőpiacon abszolutórium alapján kutatást végezni elég fals dolog. Arra meg még mindig nem látok bizonyítékot, hogy rengetegen lennének munkanélküliek nemzetközi tanulmányok vagy társadalmi tanulmányok meg hasonló szakokkal, főleg azután hogy állítólag tömegszakok tehát százával végeznek rajtuk emberek évente, valahogy mégse jelennek meg munkanélküliként a rendszerben szóval nem látom a problémát. Amúgy meg ha nem is diplomás munkakörben dolgozik, de mivel van vagy 10% a munkanélküliség és ha őt veszik fel akkor annak valszeg megvan az oka, de biztos jobban értesz az ilyesmihez, mint azok akiknek ez a dolga a cégeknél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!