Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van fenntartani pl...

Mi értelme van fenntartani pl az ELTE TáTK-ot?

Figyelt kérdés
sem kormánypárti sem ellenzéki politikus nincs (aki el is végzett valamit) aki szerint tényleg a jövő értelmisége lenne ez a sok büfészakos
2015. ápr. 20. 13:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen érvelés, hogy a politikusok mit gondolnak egy egyetemi szakról? Amúgy meg nem csoda, hogy zavarja őket ha valaki szociológusnak vagy kisebbségi politikát tanul, mert annyi tolerancia szorult a politikusainkba mint egy teáscsészébe, és pont ezek azok a tanulmányok amik erre rá is tudnak mutatni. És a félreértések elkerülése végett fizikus vagyok szóval nincs közöm az ilyen szakokhoz, csak van annyi eszem, hogy tudjam nem a politikusok dolga eldönteni melyik szakra van igény és melyikre nincs. Úgyis munkanélküliek lesznek az elvégzése után ha nincs igény az ilyesmire, de a "közmédiában" megjelenő hírekkel ellentétben az ilyen diplomával is találnak állást az emberek.
2015. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

ja hogy van annyi eszed... a politikusoknak nem érdekük hogyne...


remélem fizikából bölcsebb vagy

2015. ápr. 20. 13:30
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Te most komolyan azt kérdezed, hogy mi értelme van az ország egyik legnevesebb egyetemén Társadalom tudományokat tanítani?

Lehet egy kérdésem? Azt írtad, hogy ők büfé szakosok, fel tudnál sorolni nekem ELTE TáTK-s szakokat? És van róla tapasztalatod, hogy ők milyen arányban tudnak elhelyezkedni? Vagy csak azért mondtad, hogy büfészakosok, mert mostanában ez a menő?

2015. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy a válaszomra reagált (első válaszoló) elég nyilvánvaló, hogy csak a véleményét megerősítő válaszolókra kíváncsi szóval felesleges vitatkozni vele.
2015. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

mit tegyek ha lövésed sincs a problémakörről? aki azt hiszi, hogy a politikusok puszta rosszindulatból mondják ezt vagy mert "nem akarnak szakembereket"?


tátkos pl a nemzetközi tanulmányok, vagy a nemzetközi kapcsolatok

tömegével termeli a csak angolul középszinten alig beszélő pályaelhagyókat

2015. ápr. 20. 13:59
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
A mérnöki szakokon kívül egyik bsc szak sem olyan, hogy azonnal el tud vele könnyen helyezkedni az ember a szakmájában, azt meg erősen kétlem, hogy egy msc-t végzett egyén gyenge lenne angolból, na meg bsc-n is van angolul nemzetközi tanulmányok, tuti nem jó angolból aki angolul végzi el az egyetemet. Ez meg hogy pályaelhagyó mégis mi a fenét jelent, főleg egy olyan szaknál mint a nemzetközi tanulmányok vagy a társadalmi tanulmányok. Ezek általános felkészítő jellegű tanulmányok amivel elég sok munkakört be lehet tölteni. Ha kap egy diplomát, és utána diplomás munkakörben helyezkedik el akkor megérte a diplomája és nyilván kamatoztathatja a tudása egy részét vagy legalább a világlátása, gondolkodásmódja hasznos a cég számára.
2015. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Oké például a nemzetközi tanulmányok szakosoknak például 65%-os az elhelyezkedési aránya, ezért joggal felmerülhet, hogy szüntessük meg egy-két intézményben ennek az oktatását.. Ép elméjű ember hogyan gondolkozik? Keressük meg azt az intézményt, ahonnan a legalacsonyabb az elhelyezkedési arány, vagy ahol a legalacsonyabb az oktatási színvonal..

Ehelyett mi történik? Az ország egyik legnevesebb (nemzetközi szinten is elismert) egyetemén szüntetik meg, és nem a mucsaröcsögei kamufőiskolán, mert a mucsaröcsögei kamufőiskolának viszont muszáj 1 milliárdos támogatást adni és egyetemmé átnevezni alacsony oktatási színvonala ellenére (lásd dunaújvárosi főiskola). Kérdem én, látsz ebben logikát?

2015. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
10%

Azért kell a sok büfé szak, hogy még ne kelljen fiatalon elkezdeniük dolgozni, hanem elmondhassák magukról, hogy ők egyetemisták, utána meg, hogy nagybetűs DIPLOMÁSOK.


Az más kérdés, hogy amint lediplomáztak és nem tartja el őket apuci vagy a pasijuk, akkor koppanni fog a fejükön a mekis sapka. :D

2015. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Igen ez a nagy rendszerváltáskori bölcsészromantika, hogy majd a látásmódjuk eladja ezeket az embereket, aztán a társadalom inkább kihátrált a bölcsészek alkalmazása mögül.

A cégek szaktudást és tapasztalatot várnának el, nem "kreativitást". Ahol kreatív csapatba keresnek valamit az kb azt jelenti, hogy az alulfizetett (és képzett) munkavállalók szaktudásukat improvizációval pótolják. És kb ez a legnagyobb probléma. Majd az egyetem szemléletet ad hogyne... A legnaivabb legbefolyásolhatóbb emberek ilyen szakokról kerülnek ki.


A legtöbb ilyen szakost meg az ELTE-n képzik (és nem a bölcsészkarja híres hanem a TTK). Bőven kiveszik a részüket a rossz statisztikából.


A mérnöki elhelyezkedik meg te se gondoltad komolyan...

Az egyetlen szak amivel a legputribb országrészekben is van munka. (lásd borsodchem vagy a millió bosch és zf üzem).

2015. ápr. 20. 14:19
 10/44 A kérdező kommentje:

ja hogy azokon kívül... hát igen ez igaz

ezért kéne mérnökit végezni a fiataloknak nem ilyen büféket

2015. ápr. 20. 14:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!