Van értelme orosz nyelvszakot végezni?
A nyelvszakok bölcsészszakok: irodalom, nyelvészet, kultúra. Arra jó, hogy legyen egy diplomád, de különösebb gyakorlati használhatósága nincsen. A szlavisztika BA csak középfokú nyelvvizsgának felel meg.
2014. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
Inkább a gazdasági szaknak van értelme
2014. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Oroszt szerintem több értelme van tanulni mint pl : németet , mert az oroszt nem csak oroszországba beszélik hanem Oroszország, Ukrajna, Fehéroroszország, Moldova, Litvánia, Lettország, Észtország, Kazahsztán, Kirgizisztán, Grúzia, Azerbajdzsán, Mongólia, Spitzbergák, Izrael stb.
2014. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Akkor jelentkezz nyelvszakra, ha nem csak oroszul szeretnél tudni, hanem érdekel a nyelvészet és a szláv kultúra is, és ha vállalod a tanulmányaid mesterképzésben való folytatását; egy nyelvszakos BA-val ugyanis önmagában még nem lehet kezdeni semmit. Utána mehetsz pl. fordító-tolmács MA-ra (ha tudsz még 1 nyelvet legalább) vagy szlavisztika MA-ra, de arra akkor és csak akkor menj, ha tudományos kutatással akarsz foglalkozni. Másként nem éri meg.
VAGY jelentkezz matek-orosz szakos tanárnak osztatlan képzésben.
Más. Nem értek egyet azokkal, akik egy-egy képzés értelmét a piaci értéke és az "eladhatósága" alapján határozzák meg. Az jobb, ha elvégzel egy olyan szakot, amit rühellsz, csak mert az versenyképes? Nem szállok vitába ezzel sem, elvégre mindenki meg szeretne élni valahogy. De ne nézzük már le azokat, akiknek nem ez a fő szempontja.
2015. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm a választ! Esetleg arra tudnál válaszolni, hogy az orosz tanárira kell e előzetes tudás? Sajnos nincs lehetőségem oroszt tanulni, de az angol és a francia jól megy. Szívesen lennék angol-francia tanár, csak elborzaszt a tény, hogy a képzés 5-6 évig tart. Ha lehet oroszra jelentkezni tudás nélkül, akkor szívesen belevágnék.
Nem kell előzetes tudás, de az pont ugyanúgy 5-6 évig tart. És én mindenkit óvva intek attól, hogy olyan nyelvszakra menjen, amiből semmit nem tud. Mi van, ha nem jön be az a nyelv?
2015. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet hogy imádom a kultúrát, és hangzásra is tetszik a nyelv, de kitudja hogy menne éles tanulásnál. Még mindig nagyon furának tűnik nekem, hogy tanári képzésben nulláról is lehet kezdeni a nyelvet... ez biztos így van? Bocsánat, hogy kérdezősködök:)
Néhány szakon, köztük szlavisztikán igen. Abszurd.
2015. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, de valamit félreértelmeztél. Az alapkérdésemben szlavisztika szerepel, de itt már a tanárképzésről tettem fel kérdést. A Szlavisztika nem tanárokat képez. Akkor felteszem újra a kérdést: tanárképzésben jelentkezhet valaki oroszra úgy, hogy nem beszél oroszul?
Furcsa lenne, ha szlavisztikán megtanítanák nulláról a nyelvet, tanárszakon meg nem, de a kedvedért meg is néztem a felvin: angol-orosz tanárszakon a felvételi tárgyak az angol mellett francia v. horvát v. horvát nyelv és irodalom v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. román v. román nyelv és irodalom v. spanyol v. szerb v. szerb nyelv és irodalom v. szlovák v. szlovák nyelv és irodalom v. szlovén nemzetiségi nyelv v. történelem, szóval nem kell hozzá oroszul tudni.
2015. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: