Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ezek a karácsonyi,...

Szerintetek ezek a karácsonyi, húsvéti ételosztások alapvetően nem szánalmasak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ti ezzel, hogy vagytok. De én bármelyik rokonomat megnézem, és persze jómagam is:

Ha olyan anyagi helyzetbe kerülnék, hogy sorba kelljen állnom kajáért ünnepkor, akkor inkább otthon maradnék, ennék kenyeret és azon gondolkoznék, hogyan lehetne több pénzt keresnem, hogy juthatnék ki ebből a helyzetből. De az 1000%, hogy nem lenne pofám beállni a sorba. Miért? MERT SZÉGYELLNÉM! IGEN! Ez hiányzik a legtöbb magyarból, a szégyenérzet!!


Ezek az utolsó szégyentelen lepra proletárok meg csak állnak a sorban és várják, hogy majd valaki a szájukba tegyen valamit.

Kérdezem én, ez nem szánalmas?

És erre mondják, hogy hát nagy a szegénység az országban. Hát, az erkölcsi szegénység, az tényleg nagyon nagy. Senki nem szégyell semmit, és mindenki mást hibáztat mindenért, és esze ágába sem jutna saját maga megoldani a SAJÁT gondjait, mindig mástól várja a megoldást.


Ilyen mentalitással örökre egy szégyenország leszünk.


2015. ápr. 9. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

"Ilyen mentalitással örökre egy szégyenország leszünk."

Ezzel egyet értek. De nem a szegényekre, rászorulókra értve, hanem a hozzád hasonlókra. Főleg az álkeresztény fideszes öregasszonyokra. Bármilyen hihetetlen is számotokra, vannak az országnak olyan részei, ahol hiába akarnának dolgozni, nincs annyi munka. Ami pedig van, az alig elég valamire. Legfeljebb zsírra és fehérkenyérre, amitől majd meghízik. Aztán majd tudjátok rá kiabálni, hogy kövér és mégis rászorulónak mondja magát.


"Senki nem szégyell semmit, és mindenki mást hibáztat mindenért, és esze ágába sem jutna saját maga megoldani a SAJÁT gondjait, mindig mástól várja a megoldást. "

Ezért külön gratulálok. Már írtam miért, nem fogom mégyegyszer.


Nekem pedig lenne pofám beállni a sorba, ha a helyükbe lennék. Azaz vagy nevetséges fizetésből, közmunkából kéne nyomorognom vagy pedig még munkát se kapnék. A büszekeségem nem ér annyit, hogy a családom éhen haljon. Egyébként olyan családot is ismerek, hogy el kell dönteiük, hogy esznek-e vagy a fűtést fizetik. És nem azért mert lusta disznók, akik nem akarnak dolgozni és mástól várják a megoldást. Az apa lábát amputálni kellett, és még más komoly baja is van. Előtte beteghordó volt. Szóval nem munkaképes. Az anya pedig ápolónő. Mondanom se kell, hogy mennyire megbecsülik az ilyen munkát országunkban. Na az a szánalmas, hogy alamizsnáért kénytelen könyörögni az, aki arra tette fel életét, hogy másokon segítsen.

2015. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem ők a szánalmasak, hanem akik adják képmutatóak. Semmi lényegesvgondot nem oldanak meg vele,viszont viszik a kamerákat, hogy a híradóban feszíthessenek. A legjobb reklám.
2015. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy szánalmas "kedves" kérdező, de tudod mit, azt kívánom, hogy egyszer majd járjál te is ételosztásra, megérdemelnéd, emberként mindenképp a társadalom legalja vagy!
2015. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ételosztásra? én?


inkább járnék dolgozni és megteremteném magamnak


ja, hogy ez nektek nem jutott eszetekbe?

2015. ápr. 9. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értem mit akarsz mondani.

De te se dugd a fejed a homokba, hanem értsd meg, hogy vannak régiók, ahol hiába dolgoznénak az emberek, nincs munka. És ne mondd hogy költözzenek el, mert nincs egy forintjuk se. Te hogy élnél meg havi 20-30 ezer forintból?


Tudod van az az éhség, ami felülírja a büszkeséget...

Gondolom te még nem éheztél. És ezeknek az embereknek NINCS otthon kenyerük, tehát ha otthon maradnak, akkor SEMMIT nem esznek, max vizet isznak.


Ne légy szűk látókörű!!!

2015. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek az utolsó szégyentelen lepra proletárok"


Azok szerintem a parlamentben vannak....

2015. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem a szegényeknek kell szégyellniük magukat, hanem azoknak, akik ide juttatták őket, meg az ország nagy részét.A szegénységnél nagyobb szégyen az a pofátlan, határtalan kapzsiság, ami az ország vezetését jellemzi!!

A legkevesebb, amit tehetnek a szegényekért, ha néha ételt osztanak, bár ez igen kevés az érdekükben!Külön szégyen részükre, hogy még pofátlanul le is fotózzák, filmezik a "nagy" ételosztást és dicsekszenek világgá, hogy tessék-lássék, mi milyen jók vagyunk, adunk a szegényeknek! Szégyen, ha valaki azért adományoz, hogy dicsekedjen vele!(Másrészt a fotózáshoz, filmezéshez illene engedélyt kérni, sőt kötelező lenne, még ha az illetők szegények is, a hozzájárulásukat kérni!).

Nyugodtan gondolkozz csak bezárkózva, száraz kenyér mellett, de attól még nem lesz több munkahely, hiába vered a segged a földhöz, hogy te csinálni akarsz valamit a helyzet javulásáért, ha egyszerűen nincs lehetőség.Max kiállhatsz a sarokra.Bár ilyen mentalitással inkább oda se!

2015. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem a felháborodásodat.

Miből gondolod, hogy nincsenek rajta a dolgon ezerrel?

Csak épp ha már volt egy ilyen lehetőség, élnek vele.

Ennyi.

Egyébként meg a te általánosító, szűklátókörűséged se nagyon fogja előrébb vinni az országot, csak úgy szólok.

2015. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Ja igen és szerintem ez az "ország" elég sokat elvett az emberektől ahhoz, hogy az ilyen osztásokon néha vissza is dobjon valamit.Nem érezném szégyennek elvenni.Ami jár az jár.Te tettél már a szegénység ellen valamit?Adtál egyetlen embernek is kijutási lehetőséget, munkát?Nem? Akkor meg csend legyen!
2015. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem annak kell szégyellnie magát, aki Húsvétkor elfogad egy tál meleg ételt, hanem annak, aki miatt bezárt a munkahelye, ahol dolgozott.
2015. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!