Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az a csóró ember legfőbb...

Miért az a csóró ember legfőbb érve, hogy nem lehet mindenkiből mérnök meg orvos?

Figyelt kérdés
Miért ne lehetne?
2015. márc. 29. 10:35
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Ki a fene akarna milliósra rúgó béreket? Egy ép elméjű embernek annyi épp elég, hogy vígan megéljen belőle, márpedig ehhez nem kell havi több millió.
2015. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

1000 éve sem halt ki az emberiség, mert nem voltak mérnökeik. Persze ha földművesek nem lettek volna, akkor lehet ma az emberi populáció tizede sem élne.


Akkor most végül is miért kéne mindenkinek mérnöknek lennie?

2015. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"Miért az a csóró ember legfőbb érve, hogy nem lehet mindenkiből mérnök meg orvos?"


De szerencsétlen hüje lehetsz te. Nyilván fingod sincs róla, hogy egy melós család számára mekkora anyagi teher, hogy a kölök egyetemre járhasson. Rengetegen ezt képtelenek biztosítani a kölöknek, hiába szeretnék. Így megvalósul a kormány álma, és a jómódú réteg termeli ki önmagát.

2015. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
nekem sem fizette senki az egyetemet
2015. márc. 29. 13:23
 25/46 anonim ***** válasza:
De a te idődben gondolom még nem volt röghöz kötés. ÉS normálisabban leadták a gimiben az anyagot.
2015. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

"akkor gondolom nem is rinyálsz hogy a neked való foglalkozásban a fizetésed nem rúg milliósra"


Milyen "okos" hozzáállás, szerinted ha valaki mondjuk humán területen jó, de utálja a műszakit, akkor is menjen műszakira, mert csak, a végeredmény: lesz egy pocsék "szakembered", aki emiatt amúgy sem kap annyi fizetést, miközben az a terület, ahol meg alkothatott volna valamit elveszít egy értékes embert, ráadásul még nem is fogja szeretni, amit csinál. Brávó! Tehát a végén mindenki rosszul jár.

2015. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
egy középszerű mérnök még mindig értékesebb mint a tömegdiplomás bölcsészek
2015. márc. 29. 13:53
 28/46 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék rá hogy hogyha tényleg lehetne, akkor vajon ezek a csóró emberek beadnák-e a jelentkezésüket az orvosi egyetemre.
2015. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Igazából belőlem is mérnök lett, a családom szegény, középiskolában kettesekkel bukdácsoltam, viszont az érettségim 4-5 körül alakult. Elvégeztem egy technikusit, le nyelv-vizsgáztam németből és angolból (már ez nem megy sok embernek), aztán elvégeztem az egyetemet diákhitelből és ösztöndíjból. Ráadásul nem büfémérnök voltam és durván a társaság fele nem jutott el a harmadik év végéig.


Mennyit fogok most keresni? 120k nettót... Megérte? Hát eddig úgy néz ki, hogy marhára nem. Viszont szerencsére az EU-ban élünk és egy országgal odébb ennek a 3-4szeresét kifizetik kezdésként. Viszont a vicc az, hogy ott egy szakmunkás nem keres sokkal kevesebbet a mérnöknél. Itthon viszont lehetnek olyan furcsa különbségek, hogy elképesztő.


13: Nekem az összes gépészmérnök ismerősöm talált munkát. Többen már a tanulmányaik alatt elkezdtek dolgozni és az egyik a mai napig leszarja az egyetemet. Így kap 180-200k nettó körül és el van árasztva juttatásokkal. Az ismerősödnek lehet, hogy olyan régióban kéne próbálkoznia, ahol mondjuk van ipar...


28: Beadhatják, de gondolom ott is van alkalmassági, vagy valami felvételi vizsga. Azokon meg általában szórják az embereket rendesen.

2015. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"egy középszerű mérnök még mindig értékesebb mint a tömegdiplomás bölcsészek"


Ebben óriásit tévedsz, de jól van, ha te boldogabb vagy így, akkor hidd ezt. Ráadásul ma már inkább tömegdiplomás mérnökökről beszélhetünk, csak nézzük végig, hogy milyen ócska jegyekkel be lehet kerülni mérnöki karokra, és milyen teljesítménnyel el lehet végezni azokat, lapáttal teszik át a hallgatót, aztán meg csodálkoznak, hogy baja van a köbcenti átváltásával literbe...

Nyilván vannak elitebb helyek is, mint a BME, de a legtöbb vidéki egyetemen alig adnak értékelhető tudást.

2015. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!