Sok ember miért nem érti meg, hogy nem lehet mindenkiből mérnök vagy informatikus?
Figyelt kérdés
Jóformán a többség a mérnöki és az IT szakokon kívül, illetve egy két közgázképzésen kívül mindent lebüfészakoz. Miért nem lehet megérteni, hogy az emberek nagy részének egyszerűen nincs affinitása ezekhez a szakokhoz? Így is az ilyen szakokon az emberek több mint a fele lemorzsolódik az első évben. Mi értelme van mindenkit behülyíteni ezzel a büfé szöveggel és mindenkinek mérnöki szakot ajánlani, hogy aztán ott szívjon a semminek fél 1 évet?2014. szept. 18. 23:49
1/7 anonim válasza:
Szerintem csak divat lett mindenre büfészakot mondani, eredetileg például a Szabadbölcsészet volt ilyen szak, amit mérnöki mellett elvégzel tökéletes átlaggal.
2/7 anonim válasza:
Ha valaki nem tud értelmes egyetemi szakra menni, akkor nem kötelező egyetemre menni. Továbbá sok szak lebüfészakozásában jelentős szerepe van az adott szakra járók viselkedésének. Én laktam bölcsész-FEEK koliban. Az a pár jogász és mérnök, akit a véletlen balsors oda sodort kis túlzással szellemi fáklyaként lobogott a primitívség sötét éjszakájában.
3/7 anonim válasza:
Amúgy mérnökön és informatikuson kívül vannak még agrár szakok, EÜ szakok, TTK... ezekre nem igazán szokták azt mondani, hogy büfészak, habár ezeken a szakokon nem is elég annyi, hogy bölcsész módra agyatlanul beseggelem az anyagot.
4/7 anonim válasza:
Hátő... megnézném azt aki csuklóból elvégzi az orvosit...
Meg ha a nyelvi szakok olyan könnyűek, akkor miért vannak olyan sokan akik nyelvvizsga hiányában nem kapnak diplomát?
5/7 anonim válasza:
Nyelvvizsga: Elnapolják, mikor végeznek a középsulival, és utána már túl sokat kopott a tudásuk, és lehet hogy nem elég 1-2 félév nyelvkurzus az egyetemen, ha ez a helyzet akkor meg olyan 70.000 vagy még több a nyelvvizsga megszerzése.
6/7 anonim válasza:
megertjuk.
a bolcseszek meg azt ertsek meg hogy a kutya sem akarja oket alkalmazni.
7/7 anonim válasza:
Már elnézést, de attól, hogy néhány bölcsészhallgató csak bemagolja az anyagot, az nem azt jelenti, hogy mindegyik "agyatlan". Rájuk is szükség van, még, ha túlképzés is van belőlük. És mi az, hogy "értelmes" egyetemi szak? Ezek szerint például a nyelvszakok nem "értelmesek"? Akkor, ha az idősebb tanárgeneráció már nem taníthat, ki fog nyelveket tanítani? Ki fog fordítani? És nekem ne mondja senki, hogy a fordítóprogramok, emrt egy gép nem fog nyelvet tanulni, nem is tud. Azt az ember programozza be valamire, de sosem fog tudni úgy fordítani, mint egy ember. És még sorolhatnám! Inkább az a baj, hogy mindenkit mindenhova csak úgy felvesznek. Én külföldre járok nyelvészet szakra, és itt bizony anatómiát is kellett tanulnunk fonetikához. Nem egy embernek, aki tavaly elvégezte a BA-t, már (mellék)állása van. Rengeteg múlik a tananyagon, a színvonalon, azoktatókon és a hallgatók hozzáállásán. Nem azt mondom, hogy nem kellenek a mérnökök, az orvosok, a közgazdászok, stb. de nemcsak ők kellenek. Én pont azért hagytam ott az ELTE-t, mert elegem volt abból a színvonalból, abból a hozzáállásból. Itt, ha valaki magol, át sem megy a vizsgán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!