Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tagadjuk meg a a...

Miért nem tagadjuk meg a a többszörösen vissza fizetett kamatos kamattal terhelt államadósságot? Erre nem vállalkozik egy vezető réteg sem, pedig ez lenne a megoldás .

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 13:47
1 2 3 4
 1/37 Trafó1 ***** válasza:
96%
Azt te csak hiszed, rengeteg eszköz van a kezükben amivel fizetésre kényszeríthetnének, még a kormányt is megbuktathatnák.
2015. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Gonolom fogalmad sincs, hogy pontosan mi az az államadósság.

Nekem van állampapírban pénzem (az állam nem belőlem él meg, de nekem nagy összeg). Én nem örülnék, ha valami idióta politikus kiállna, hogy "Béci! Bocs, de a pénzed elvesszük, merthát államadósség...". Azt a politikust ott lőném le. És nem vagyok egyedül. Akár több pénzzel is.

Javaslom először nézd meg, kinek tarzozik az állam, mi az az államadósság úgy pontosan.

2015. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
1-es ez a gond hogy már egyesek elméletileg is vesztést hoznak végeredménynek és bepánikolnak . 2-es a fizetés megtagadása nem egyenlő a te értéked elkobzásának , sehogy se kapcsolódik a kérdésemhez , ez a te félreértésed . A lelőnéd a politikust erős , viccnek pedig gyenge . A tartozást mesterségesen szándékosan hozták létre , aljas uzsora .
2015. márc. 26. 14:03
 4/37 TamásTóth ***** válasza:
100%

Kérdező, nem érted, amit a 2-es írt. Neki van állampapírja. Ami azt jelenti, hogy az állam tartozik a 2-es személynek pénzzel. Ez az összeg növeli az államadósságot.


Értsd: Nagyon sok magyar embernek van befektetve pénze magyar állampapirokba és ezek mind mind növelik a magyar állam adósságát. Tehát, ha nem akarna fizetni az állam, akkor ezek az emberek elvesztenék a megtakarításukat.


És az, hogy kamatos kamattal terhelt, arra csak azt tudom mondani, hogy a hitelek igy müködnek. Ha te felveszel pénzt valakitől az kamatot fog kérni érte. (ezt lehet a pénz időértékének költségeként is nevezni tulajdonképpen, mivel én, aki add neked kölcsön pénzt lemondok arról, hogy azt a pénzt felhasználjam most és csak késöbb tudjam felhasználni, ezért én kamatot kérek)


Ha pedig akkora a hitel, hogy a kamatot se tudom visszafizetni, akkor meg hát a kamat is kamatozni fog, ebben nincs semmi furcs. Másrészt jelenleg nem annyira vészes az államadósság helyzet. Az, hogy van egy államnak adóssága az a velejárója egy országnak, mint ahogyan egy nagyobb vállalatnak is. Nem lehet minden befektetést "saját" pénzből finanszirozni.

2015. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4-es ez benne a csapda pont , másrészt nagy az államadósság 100 Ft-ból 75 Ft azonnal megy törlesztésre . Ezt eddig több forrás közölte , független pártállástól . Eleve beleszületsz egy jogtalan uzsorába az utódaid is , ennek ellenére jogilag minden tiszta és érthető ...
2015. márc. 26. 14:26
 6/37 TamásTóth ***** válasza:

Mint mondtam, ez normális, a 75% nem olyan sok, vannak országok, ahol a GDP 100%-nál is több az államadósság.


Egy országnak/nagy vállalatnak a velejárója az, hogy van államadósság.


[link]


Itt van a lista GDP arányosan (2012-es adatok)


Látható, hogy Németrszág-nak is 80% körül votl akkor az államadóssága. Nem ez határozza meg, hogy jó lesz-e az adott országban a gazdaság, illetve jólét lesz-e.


Nem értem milyen csapdáról beszélsz?. Ha valaki kölcsön kér pénzt egy másik személytől akkor az a normális ha azt visszafizetik a kamatokkal együtt. Ahogy írtam a akamat ebben az esetbe annak a költségét testesíti meg, hogy te olyan pénzt tudsz elkölteni, ami amőgy nem lenne, csak jóval késöbb időben.

2015. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Az adósságot mesterségesen hozták létre , folyamatosan kamatos kamattal terhelik , ez visszafizethetetlen . A tőke tartozás nem növekedhet törlesztés révén ezt Róna Péter is megjegyezte többek között . Elismerni a jogtalan uzsorát meggondolatlanság .
2015. márc. 26. 14:43
 8/37 TamásTóth ***** válasza:

Mi az, hogy mesterségesen hozták létre?


És mi az, hogy nem emelkedhet a tőketartozás ha törlesztesz?


Ha te adsz kölcsön pénzt és évi 5% kamat kérsz, akkor az 1 millióforintnál azt jelenti, hogy 1 év után a tartozásod 1 millió 50 ezer forint. Ha te itt havi mondjuk 2ezer forintot fizetsz törleszésként, akkor ebből lejön 24 ezer forint és következő év elején 1 millió 26 ezer forinttal fogsz tartozni és az fog kamatozni. Nem értem ezzel mi a probléma?


Ez olyan mint a diákhitel csak nagybank, ha a minimumot fizeted, akkor soha nem fog elfogyni a tartozásod, ha viszont nagyobb részletekben törlesztesz, akkor gyorsabban elfog fogyni.


Magyarázzd már el nekem, mi a gondod a kamatos kamat koncepciójával?


Ha te beteszed egy betétbe a pénzed megint csak 5% kamat mellett, akkor az első év végén 105% lesz a pénzed a második év végén 105%*105% tehát a kamat, amit kaptál az is kamatozik.

2015. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
A hitelre vett pénz adósságból keletkezik , nincs fedezete . A kamatos kamat törleszthetetlen , nézd meg Pénz mint adósság kisfilmet . A szakértőket kérdezd meg Drábik Jánost , Róna Pétert , Tőke Pétert , Varga Isvánt mit miért állítanak ...
2015. márc. 26. 14:57
 10/37 TamásTóth ***** válasza:

Ezek a filmek általában népbutító filmek. (nem néztem meg még)

Ne gondold már azt, hogy mert megnéztél egy ilyen filmet, azért te megtudod mondani a frankot/tutit. Ezt senki nem tudja megmondani.


A kamatos kamat nem törleszthetetlen. A diákhitel erre egy nagyon jó példa, nekem volt diákhitelem és kifizettem 1 év alatt a 1.1 milliós hitelemet, ami 3-4 évig kamatos kamatosan kamatozott.


Mi az, hogy adósággból keletkezik?

Ha például én nekem van megtakarításom 1 millió forint és veszek belöle magyar állampapírt (ami növeli a magyar államadósságot), akkor az miért adósággból keletkezett?


Amúgy:

A pénzt csak bizonyos bankok bocsáthatnak ki és a pénz értéke abból jön, hogy az adott országok biztosítják, hogy azzal a pénzzel lehet fizetni az orságukban. (Tehát vásárló ereje van annak a papírnak, vagy számítógépen megjelenő számnak) Ez adja a fedezetét, hogy az adott országban elfogadják az adott pénzt és tudsz vele vásárolni. A pénz eredetileg azért jött létre, hogy a cserekereskedelmet felváltsa és ne árút árúra kelljen cserélni. Ezután arany és ezüst adta a pénz értékét, aztán jöttek a papír pénzek, ami mögött arany fedezet van/volt de ez se szükséges, mivel az adja az értékét, hogy az adott kormány vállalja, hogy használható fizetőeszközként.

2015. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!