Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó megoldás lenne eladni vagy...

Jó megoldás lenne eladni vagy kissebbre cserélni a lakást tartozások rendezésére? Ha jelzáloggal terhelt akkor a bank engedélye is kell az eladáshoz?

Figyelt kérdés

Nehezen tudunk megélni a meglévő hitelek mellett.Lakáshitel most 54 ezer,személyi.hit:14000,A hitel tör:17000+hit.kamat,áruhitel 4700-ft,rezsi elmaradás 80 ezer.+ tartozások személyeknek.

6.350.000 hitelt vettünk fel svájci frankban.1 éve fizetjük rendszeresen.


2009. ápr. 16. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen jó megoldás lehet, ha kisebbre cserélitek, még mindig jobb a kisebb a lakás, mint a hid alatt. (Jó Isten mentsen meg attol).

Viszont van egy rossz hirem kell kérned a bank engedélyért is, mivel jelzálogjog terher van a lakásodon.

2009. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.A banktól kell megkérdeznem mennyi lenne a visszafizetés eladáskor a mostani árfolyamon.
2009. ápr. 16. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vok: Ezt a bank tudja megmondani hogyan lehetséges, nekem forint alapu hitelem van, de pl. ha én elakarnám adni a lakást, kell kérnem a bank engedélyért.

Nagyon kivánom neked jöjjön rendbe az életed.

2009. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megéri!
2009. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtok, várjatok még egy picit.Most áll a piac,nincs nagy értéke a használt lakásoknak.El kell adni a tiéteket is, de csak a bank engedélyével lehet.Kell,hogy legyen pénzetek is +ban,mert a szerződést is módosítani fogják,külön engedéllyel kerül az új lakásra a kölcsön miatti jelzálog. Jelzáloggal terhelt lakás nem lehet meghirdetni,könnyen eladni,mert nem hallgathatod el a vevő elől. Mi a gyerekemnek kerestünk olcsó panelt.Kiderült,hogy a kiszemelt lakáson is van jelzálog, kértük töröltessék, de még 3 hónap múlva sem sikerült. Másikat kellett keresni.Most van lakás,bankkölcsön és van jelzálog is, az én lakásomon is. A bank bebiztosítja magát.
2009. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4.vagyok: ja és én biztosan kisebbre cserélném.
2009. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól függ, hogy milyen árfolyamon vettétek fel a hitelt és mennyivel csökkent a törzstőke.

El kell, hogy keserítselek, lehet, hogy sokkal többet kéne visszafizetnetek, mint 6,350eFt. A pontos összeget svájci frankban bármikor megmondják a bankban, akár telefonon is.


A jelzálog úgy működik, hogy nem kell engedélyt kérni a banktól, hogy eladd a lakásodat, hanem amikor eladod, akkor a hitelt kell először kifizetned, és mert svájci frankban vettétek fel, így napi árfolyamon. Ez a rizikó benne, mert ekkora összegnél lehet, hogy három nappal később több százezer forinttal kevesebbet kéne fizetned, de az is lehet, hogy több százezerrel többet.

Régebben volt olyan, hogy tovább lehetett vinni a hitelt az új lakásra, nem tudom, hogy most létezik-e még ez. De ekkor szinte semmivel nem lesz jobb a helyzetetek, max. a rezsi összege csökken.


De a maradék összeg még nem az, ami a kezedben marad: a legtöbb vásárló ragaszkodik (joggal) az úgynevezett nullás igazolásokhoz. Ez azt jelenti, hogy általában együtt mennek átíratni a közüzemi előfizetéseket (víz, villany, gáz, közös költség stb.), amikor is a meglévő tartozásokat ki kell egyenlíteni, így állítják ki az új tulajnak a nullás igazolást, vagyis, hogy az egyes szolgáltatóknak nincs semmilyen követelése.


Ekkor ugyan megszabadultok a lakástól, de még nincs másik. Most már sokkal nehezebb hitelt (főleg devizában) felvenni, mint egy éve. Jobban megnézik, hogy milyen további hitelei vannak az embernek, szélsőséges esetben lehet, hogy most nem is kapnátok semmilyen hitelt, vagy hasonlóan magas törlesztőrészlettel, mint most.


Én inkább azt javasolnám, hogy vagy menj be a lakáshiteles bankba kérj tanácsot, hogyan lehetne mérsékelni a törlesztőrészletet (futamidő hosszabbítással, forint alapúra történő átváltás - ezek most a legtöbb bankban a válságra való tekintettel ingyen vannak), vagy érdeklődd meg a bankban, hogyan lehet a sok "kis" hitelt összevonni eggyé.

2009. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam a bankban megkérdezni,munkanélküliség esetén kérhetünk halasztást 6 hónapra de ennek szerződési költsége van.Várjunk még jún-ig és lehet hogy meglesz az állami támogatás így alacsonyabb lesz a törlesztés.7M 600 ezret kellenne visszafizetni.Ha nem fizetem az LTP díjat akkor is megbontják a hitel szerződést,3 hónappal vagyok elmaradva.Ha vennénk 5M 700ezerért lakást akkor már lenne kb.1,5M amiből rendeznénk a hiteleinket és a rezsiket,ha 8M-ért a lakást megveszik.Mégegy ok amiért a bank nem is adna újabb hitelt a munkanélküli mellett.Szerintem megvagyunk fogva.Várunk még.
2009. ápr. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!