Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a pénzem a bankban gyűjtöm...

Ha a pénzem a bankban gyűjtöm "nyugdíj előtakarékossági számlán", akkor azt el tudja lopni az állam ha épp úgy dönt?

Figyelt kérdés
Elvileg a magán bankoknak semmi közük nincs az államhoz, de hozhatnak csak úgy hirtelen egy olyan törvénymódosítást, hogy mégis meg tudják fújni a pénzem ilyen esetben?
2015. márc. 14. 09:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Manyup pénz kötelező volt befizetni"


Csak a pályakezdőknek, de "kezdetben" még nekik sem. A mnyp abszolút önkéntes döntés volt. (Tudom, a kötelező nyugdíjjárulék terhére, de akkor is önkéntesen.)


"mivel az állam bácsi kötelezett rá, azért ő is felügyelte ezt a vagyont"


Ja, naggyon jól "felügyelte", meg meg is védte a nyugdíjakat stb.


A lényeg: akárhogy is nézzük, a mnyp-i pénzek magánvagyonnak számítottak/számítanak, egyetlen kikötéssel, hogy csak nyugdíjba lépéskor lehetett (volna) felvenni.


A kormány azóta pedig megadóztatta a sima bankbetéteket is, mint írtam, plusz EHO-t is kell fizetni utánuk, és én sajnos nem látok semmiféle garanciát arra, hogy nem fogják megint valamivel lehúzni az embereket. :(

2015. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!