Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a pénzem a bankban gyűjtöm...

Ha a pénzem a bankban gyűjtöm "nyugdíj előtakarékossági számlán", akkor azt el tudja lopni az állam ha épp úgy dönt?

Figyelt kérdés
Elvileg a magán bankoknak semmi közük nincs az államhoz, de hozhatnak csak úgy hirtelen egy olyan törvénymódosítást, hogy mégis meg tudják fújni a pénzem ilyen esetben?
2015. márc. 14. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen el. Csak így könnyebb dolga van mintha a párnádban tartanád.
2015. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a közönséges betétedet is eltudja lopni, ha akarja.
2015. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
A pénz csupán egy papírfecni vagy egy elektónikus jel. Nem több. Aminek a godolt értéke is percenként változik, ld tőzsde. Tehát ha úgy gondolja bárki, hogy te rosszfiú vagy csak a szél másképp fúj. Simán elvehetik tőled mint akármikor bárkitől is. Tehát a pénz egy hamis biztonságérzetet adó illúzió.
2015. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A bank és az állam elég szoros kapcsolatban van egymással.

[link]

2015. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

El.


Egyébként a párnában tartott pénzedet is el tudja lopni. Egyszerűen elinflálja az egészet. Lehet hogy van otthon a párnában 15millió forintod, csak épp xart se ér mert két kiflit kapsz az egészért. Nem kell olyan messzire visszamenni, hogy ilyet lássunk Magyarországon.

2015. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok. Számítottam eme felvetésre és úgy gondolom elinflálni nehezebb, mint simán zárolni egy számlát és elvenni ami rajta van. Ezért írtam, hogy így könnyebb dolga van mintha a párnában tartaná.
2015. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg nem.

Gyakorlatilag meg:

- Lenyúlták a magánnyugdíj-pénztárakban gyűjtött pénzeket? Igen.

- Bevezették a megtakarításokra az EHO-t? Igen.

- Bevezették a megtakarítások után járó kamatok megadóztatását? Igen.

- Megemelhetik a jelenlegi x%-os kamatadót bármikor? Igen.

Na, akkor ezek után mennyire érzed biztonságosnak bankban gyűjteni a pénzedet?

(Nem, sajnos nincs jobb ötletem nekem sem. Patthelyzet.)

2015. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

manyup befizetés más, mint az takarékossági számla.

Teljesen más kategória.

Manyup pénz kötelező volt befizetni, mivel az állam bácsi kötelezett rá, azért ő is felügyelte ezt a vagyont. Pénztárak, csak kezelték a megtakarítást.

2015. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az állam bármikor, bárhonnan ellophatja a pénzedet.
2015. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz biztosítással, már vannak, amelyekkel idős korodra takarékoskodhatsz.A magán nyugdíj takarékosság nem olyan, mint a manyup volt.Csak lényeg, hogy olyan banka tegyed, aminek van kockázati biztosítója.Hogy ha netán a mostanihoz hasonló csalás, sikkasztás, egyéb probléma adódik, akkor valóban kifizessék.Más miatt nem nagyon kell aggódni.
2015. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!