Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mennek el az emberek az...

Miért mennek el az emberek az országból? Ha egyszer ez a hazája valakinek miért hagyja itt?

Figyelt kérdés
Sosem értettem azokat akik képesek a saját hazájukat, szülőföldjüket hátra hagyni bármiért is. Nem a nemzet gyarapítására törekszenek hanem külföldre mennek és haza se akarnak jönni. (de sokan aztán hazajönnek mikor rosszra fordul a helyzetük)

2015. márc. 4. 10:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%
Előfordul, hogy külföldön nem sikerül, de hogy itthon nem sikerül, az még gyakoribb!
2015. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
47%

18: Mindenki adócsaló ebben az országban, nem csak a "csórók". Egyébként igazad van. Semmiből nem lehet többet adni.


Viszont ezt is maguknak köszönhetik a magyarok. Ha nem akarnának mindent és mindenhol "okosba" megoldani, nem itt tartanánk. Finnországban például már azért felnyomnak, ha átmész a piroson. Ha adót csalnál, két nap múlva jönne a NAV ottani változata érted.


Itthon meg még tapsolnak is neked, hogy milyen ügyesen túljártál a rendszer eszén. Az ember meg nyomja magát, hogy ő a faxa csávó, mert adócsalásból sikerült vásárolnia egy új BMW terepjárót (amire Pesten persze nincs szükség, de hadd lássák a parasztok, milyen faxagyerek is ő).

2015. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
2%
Amúgy az adócsalás elég tág fogalom. Valakinél pl csak úgy néz ki hogy néha "elfelejti beütni a gépbe a vásárlást". Sok irigykedő gyökér meg azt hiszi hogy ő majd abból a Fidzsi Szigeteken nyaral. A Magyar valóság pedig inkább azt mutatja, hogy így tud akkor profitot termelni, amivel egy átlag alkalmazott bérével megegyező összeget keres. Sok hülye azt hiszi hogy akinek van egy kisboltja, az már Rotschild báró...
2015. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%

És most, hogy érdemben semmit sem beszéltünk meg, hallgassunk egy kis éneket:

https://www.youtube.com/watch?v=cWLjiQGw9n0

2015. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
33%

Egy amerikába ('56-ban) kiment ismerős mondta: Ő magyar, de amerika a hazája, ez az ország adta meg neki a létbiztonságot, megélhetést, szabadságot.


Most sajnos hasonló a helyzet, hazug szlogenek és nyomor helyett választják a létbiztonságot.

Korgó gyomorral nehéz hazafinak lenni!

2015. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
24%
Mert nem akarnak éhen halni,vagy kaján kívűl mást is venni.És nem 110000ft ból tengődni...
2015. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem már csak morális szempontból is sokkal jobb élni egy olyan országba, ahol tudod hogy nem arra megy ki a játék hogy az egyszerű embereket kisemmizzék...
2015. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

Magyarisztánba kerestem 160 ezret, a férjem 110et.

Albérletre fizettûnk rezsivel együtt 130-at.

Havi bérlet kettőnknek volt 20 Ezer.

Kaja egy hónapra kb 70.

Most Németországban vagyunk én keresek netto 2000 eurót, a fèrjem 2600-3000 között.

Ebből a lakás rezsivel 600 euro.Kaja szintén megvan ennyibøl. A havi bérlet 140 euro kettőnknek.

Látod már a különbséget?

Mi sem fogunk már visszamenni és honvágyunk sincs.

2015. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
83%

Valahogy sose érdekelt. Ekkora ügyet csinálni abból hogy más nyelven beszélnek.


A nacionalizmus már lassan olyan mint a vallás.

2015. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
mert a hazaszeretetert nem adnak semmit a boltban es a koszos lepattant korhazban durva apolok corrupt orvosok kozott doglodni csupan hazaszeretetbol nem igazan felemelo erzes. en 28 eve jottem el, eletem legjobb dontese volt. meg latogatoba is cask 1 szer mentem vissza annyi eleg is volt belole. szerencses vagyok sose volt honvagyam es igazi hazara , otthonra talaltam az uj hazamban. orokke halas vagyok ezert nekik.
2015. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!