Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mennek el az emberek az...

Miért mennek el az emberek az országból? Ha egyszer ez a hazája valakinek miért hagyja itt?

Figyelt kérdés
Sosem értettem azokat akik képesek a saját hazájukat, szülőföldjüket hátra hagyni bármiért is. Nem a nemzet gyarapítására törekszenek hanem külföldre mennek és haza se akarnak jönni. (de sokan aztán hazajönnek mikor rosszra fordul a helyzetük)

2015. márc. 4. 10:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Ez egykétségbeesett lépés.

Vannak akik tényleg kalandvágyból mennek, de sajnos közeli barátom is kint van, miközben a feleség itthon robotol minimálbérért.

Kis hijján tönkrementek. Pedig jól menő vállalkozása volt a férfinek, csak ugye jött a csúnya válság, a hiteltörlesztő megugrott, a gyerekeknek meg muszáj enni adni.

Szép a hazaszeretet, csak azt nem veheti fel az ember, ha fázik, és jóllakni sem tud vele.

2015. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Mert az egyéni érdek fontosabb..
2015. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Sokra mész a hazaszereteteddel ha nem tudsz megélni mert nincs munka...

Én nem hiszem,hogy egy magyar ne szeretné a hazáját amiatt,mert külföldre költözik a munka miatt. Szerintem ha lenne munkahely és meg lehetne élni a fizetésekből,akkor a nagyrészük hazajönne.

De ezt a litvánoktól is kérdezd meg,és a lengyelektől is.

Litvánia lakossága 3 millió fő. Az EU-s csatlakozás után 1 millióan mentek az EU nyugati országaiba melót vállalni.

A lengyelekről nem is beszélve.

2015. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Rengetegen például a devizahitelek miatt mentek külföldre, mert nem voltak képesek fizetni. Akkor az ország elfordult tőlük, nem segítettek nekik, most meg már késő.


Sokan nem is jönnek haza, hanem inkább ott maradnak és dolgoznak ugyanabban a munkakörben, csak sokszoros fizetésért.


Meg aztán például most olvastam reggel, hogy Németországban (asszem) a családi pótlék elég egy lakás bérleti díjára. Itthon az mennyi? 10k/gyerek? Aki családot akar alapítani, az sem itthon fogja. Úgyhogy az országnak 20 éven belül nyekk lesz szerintem.

2015. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem csak az árakat meg az adókat emelnék fel Uniós szintre, hanem a béreket is, akkor szívesen élnének itthon is az emberek.
2015. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy ide született, nem biztos, hogy a hazájának érzi. Idézem nagy költőnket: "haza csak ott van, hol jog is van..."
2015. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

"Sosem értettem azokat akik képesek a saját hazájukat, szülőföldjüket hátra hagyni bármiért is."- Ez ilyen szélsőjobbos radikális demagógia.


Tudod nem mindenki akar diplomával 120ezer Ft-os fizetés mellett megöregedni.

2015. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Azert, baratom, mert az ugynevezett puszta hazaszeretet nem fizeti ki helyetted a rezsiszamlakat, nem fizeti ki a tetu uzleti partnereid helyett a lejart koveteleseket, nem biztosit neked es a csaladodnak normalis orvosi ellatast, nem biztosit normalis oktatast a gyerekeidnek, es meg sorolhatnam. Azert.
2015. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
15%

"hogy Németországban (asszem) a családi pótlék elég egy lakás bérleti díjára."

Ilyen és hasonlóan PONTOS információk miatt mennek a jobblétért (éhen nem halt itt régóta senki, csak a jobblétért mennek), ott kolbászból van a kerítés. Hogy nincs kolbászból a kerítés, az a kisebb fájdalommal járó felismerés. Elég sok olyat ismerek, akit viszont megviselt, hogy idegennek érzi magát, és éreztetik is vele.

2015. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
22%

"hogy Németországban (asszem) a családi pótlék elég egy lakás bérleti díjára."


Ott egy gyerekre (keresítve, mielött valaki beleköt) kb 150 Eurot fizetnek, egy háromszobás lakás bére meg rezsi nélkül 800-900 Euro és ekkorát csak egy gyerekes párnak adnak ki, több gyerekkel nagyobb lakást kell kibérelni.

2015. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!