Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mennek el az emberek az...

Miért mennek el az emberek az országból? Ha egyszer ez a hazája valakinek miért hagyja itt?

Figyelt kérdés
Sosem értettem azokat akik képesek a saját hazájukat, szülőföldjüket hátra hagyni bármiért is. Nem a nemzet gyarapítására törekszenek hanem külföldre mennek és haza se akarnak jönni. (de sokan aztán hazajönnek mikor rosszra fordul a helyzetük)

2015. márc. 4. 10:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
28%

10-11: De ott legalább van kerítés. Itt már lassan az sincs.


[link]


Egyébként olvassátok el.


Ahol nézegettem a lakásokat, ott olyan 5-600 euróért lehet találni kiadó lakást. Nem lyukat, hanem lakást. De nyilván nem egy nagyváros belvárosában kell keresni.


A tényen pedig nem változtat. Itthon nem támogatják a gyerekvállalást. Ott kint igen. Ráadásul még az egyetemista után is jár csp, ami itthon nem. Az adókedvezményekről meg nem is beszéltem még.


Szóval bele lehet veszni a részletekbe, hogy hurr durr, csak 180 euró / gyerek és nem kapsz érte lakást, mert pont leszarom. A lényeg az, hogy itthon sírnak, hogy fogy a magyar, de senki nem támogat semmit csak hőbörgünk. Ott kint is sírnak, hogy fogy a német de ők közben fényesre nyalják a gyereket vállaló családok seggét.


Ez a különbség és ezért is mennek külföldre az emberek. Józan ember itthon már nem vállal gyereket mert bizonytalan az, hogy el fogja-e tudni tartani a jövőben. Aztán az oktatás és egészségügy állapotáról még nem is beszéltem.

2015. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
13%

[biztos voltam, hogy a 10-es 0-lesz, hazaszeretet, idegenség, ilyenről annyira nem illik beszélni, mint evés közben böfögni.

teszek rá, pontozzátok le, attól jobb lesz a világ - van hazám, ide születtem, fontos is, az anyanyelvem, nem akarok külföldön megtűrt szolgája lenni a jobb sorsú országokba születetteknek.

"Mint száműzött, ki vándorol"

https://www.youtube.com/watch?v=xUn6GiwJ4mA

2015. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

"Nem a nemzet gyarapítására törekszenek"


Koma, erőm teljében vagyok, csinálok én naponta 2 gyereket is, ezen ne múljon.

Csak tartsd el őket.

2015. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
46%

Külföldre költözni - ahogy te is írod - soha nem egyszerű döntés, és nem is elsősorban a hazaszeretet miatt. Az idegen környezet, idegen nyelv, család és barátok hiánya, a magány és idegenség megtapasztalása, az emlékek hátrahagyása igazán kemény próbatétel.

Hogy miért választják mégis ezt emberek?


1) Szükség. Van, aki tényleg csak így képes kenyeret tenni a családja asztalára.

2) Karrier. Egy menő állás, magas pozíció érdekében sokan felvállalják ezt az áldozatot.

3) Hosszúra nyúlt kalandozás. Sokan először csak ideiglenesen, "szerencsét próbálni" mennek ki, aztán ha már gyökeret vertek, elindul a karrierjük, találnak barátokat, esetleg szerelmet - egyszerűen kintragadnak.

4) Hisztéria. Van nálunk egy "külföldön minden jó, itthon minden szar" közhangulat, és ezért sokan úgy is kimennek, hogy valójában nem is élnek jobban kint, mint itthon.

2015. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%

Ó, te biztos nagyon jól élsz (még) a hazádban!

Tudod, én valahogy nem tudom hazámnak érezni azt a helyet, ahol életüket ledolgozott nyugdíjasok megfagynak, csirkefarháton tengődnek, elprivatizáltak mindent, nincs munka, ha nincs munkád, még meg is aláznak(kiküldenek közmunkában árkot ásni segélyért), el kell dönteni, eszel-e vagy rezsit fizetsz? Sokaknak még tanulásra sincs lehetőségük, mert egy tet ves okj 80.000 Ft.Ha mégis boldogulni akarsz és eladsz pár vacakot a neten 300 ft ért, akkor már rád mászik az adóhatóság és százezrekre büntet.Luxusban tobzódó sza rháziak a képedbe vágják, hogy 45.000-ből meg lehet élni.Szociális háló nincs, jogbiztonság, létbiztonság nincs.

Nem kéne sok, csak annyi, hogy a melóst is normálisan megfizessék úgy, hogy abból normális színvonalon meg tudjon élni családostól.És ha már munkahelyet nem képesek teremteni, legalább ne bax ták volna szét a segélyezési rendszert teljesen.Ebben az országban módszeresen szegényítik el, fosztják ki emberek tömegeit, aztán még a megfosztottakat büntetik!

Nos, ezzel már igen nagy tömegeknek van tele a töke és aki szerencsésebb, már rég elmenekült!Lehet fújjolni nagyságos urak, de hazaszeretetből tényleg nem lehet megélni.Mit gondoltok léhűtők, meddig fog a csóró kis ember (fejőstehén) eltartani titeket?? Inkább kimegy külföldre, ott van normális szociális ellátás, anyagi megbecsülés, fizetés.Nosza, fújkálás helyett ezt itthon is megteremthetnék a nagyságos urak!Ez lenne a dolguk, nem csak az adóbehajtás és az élősködés!

2015. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
35%
Én meg itthon nem akarok szolgája lenni senkinek, pláne nem bejelentetlen minnimálbérért, meg holmi szaros közmunkás bérekért.Ha már mindenképp szolgának kell lenni, legalább fizessenek a munkámért tisztességesen.Itthon erre nem képesek.Akkor mivel akarnak itt tartani?Persze aki több százezerért vakarja egy irodában a tökét, annak úgysem fogja a sík agyával megérteni, miért mennek el az emberek.
2015. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

12

Jah de úgy könnyű osztogatni ha van miből. Ott az emberek fizetnek adót míg nálunk a csórókon kívül mindenki adót csal.

2015. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

Németországról annyit, hogy 184 eurót kapunk az első gyerek után, 3 szobás lakásban lakunk, és 430 eurot fizetünk rezsivel együtt, ehhez jön még a villany és a gáz.

De hogy válaszoljak is, egy fizetésből meg tudunk élni, igaz, nem vagyunk gazdagok. Viszont a gyerekemet ki merem engedni az utcára, mert tudom, hogy a zebránál megállnak az autók, ha valaki át akar menni (persze nem állítom, hogy ez mindenhol így van). Amit pedig különösen szeretek, az a nyugalom, senki nem rohan, nem félnek az emberek, hogy ha betegállományba mennek, akkor elveszítik a munkájukat, ráadásul velünk még soha nem éreztette senki, hogy nem vagyunk ide valók.

2015. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
10%

@12:37


Mert szerinted nyugaton nincsenek "okoskodók"?

2015. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
kár, hogy ilyenkor nem írnak, akiknek nem sikerült a kinti élet, munka, pedig sok ilyet ismerünk
2015. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!