Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogják a minimálbért...

Mikor fogják a minimálbért 100 ezer körülire emelni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 11:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
28: Ugyan! Egy hete sincs, hogy visszajöttem a síelésből. Tényszerűen nem igaz, hogy az ottani termékek olcsóbbak lennének. Viszont én ezt itt befejeztem veled, mert egyrészt meguntam, másrészt elkezdtél beleadni a számba olyat, amit nem is mondtam. Ki kell menni és meggyőződni saját szemmel!
2015. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

#32

Erről beszélek: nem a síparadicsomban kell keresni az olcsóbb, vagy azonos árakat Magyarországon sem Hévízen a stranddal szembeni bolt a legolcsóbb, vagy a Balaton parti boltok esetleg a vasútállomások egyetlen büféi.


Arról beszéltem, hogy ugyanazon stílusú/méretű boltban ugyanazt az árut nem kapod meg Magyarországon olcsóbban, mint Ausztriában.

2015. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
32: Én is pont erről beszélek, hogy olyan dolgot adsz a számba, amit én nem mondtam. De mindegy, ha neked ez így a jó, akkor élj abban a hitben, hogy Ausztria olcsóbb.
2015. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
2015. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig a válaszokat, mert gondolom csak a szokásos szardobálás megy jobbra balra, de...


Az nem oldana meg körülbelül semmit, ha a minimálbért felnyomnák. Annyi történne, hogy mindenhol leépítések történnének, még nagyobb lenne a munkanélküliség, a reálbérek csökkenni kezdenének és ennyi. Árak már tovább nem tudnak emelkedni, mivel nyugaton (akárki akármit gondol) hasonló árak vannak (kivéve a szolgáltatásokat természetesen), mint itthon.


Szerintem az elég sokat elmond az itthoni helyzetről, hogy sokan már Ausztriába és Németországba járnak vásárolni (nagy tételben), mert sokkal jobban megéri mint itthon. Erről pedig bárki megbizonyosodhat, ha kinyit egy osztrák vagy német, illetve egy magyar katalógust és megnézi az árakat (Például IKEA bőrkanapé itthon mondjuk 700k, Németországban csak 650k. A szám nem pontos, de a különbség ennyi volt, egy hete néztem).


Mi lenne a megoldás? Az, hogy a kormány ne pofázzon be ilyen szinten a gazdaság alakulásába, csökkentse a társasági adókat és megadja a lehetőséget a munkahelyteremtésnek. Amíg viszont nagy a munkanélküliség, addig bizony a bérek is a béka segge alatt maradnak. Valahol számít az előállított érték is, de nem ez a lényeg...


De hogy szemléltessem. Győr környékén a munkanélküliség körülbelül 2% körül van. Ha én alapítok ott egy céget akkor körül kell néznem a városban a béreket illetően, hogy a többi cég fölé tudjak ajánlani. Így ha az átlagbér 130k körül alakul, akkor én kénytelen leszek 135-140k-t adni a dolgozóimnak, hogy hozzám jöjjenek dolgozni és ne a konkurenciához.


Ugyanakkor ha egy borsodi településen alapítom meg a cégemet, akkor nem kell aggódnom, mert 10-20% körül van a munkanélküliség és a győri bérek feléért is fognak jönni hozzám dolgozni, ugyanabba a munkakörbe. Például ezért van (szerintem) jelentős különbség az AUDI-s és Mercedes-es bérek között is, pedig kvázi ugyanazt csinálják. Nos, szerintem ebből is látható, hogy ha több munkahely lenne és kevesebb munkanélküli, szépen megindulnának az árak felfelé. Ez egyébként még jól látható akkor, ha összehasonlítjuk a spanyol és szlovén átlagbéreket. A szlovén átlagbérek jóval magasabbak a spanyolénál, pontosan ezért. Pedig Szlovéniában szintén diktatúra volt egy jó 25 évvel ezelőtt és még egy háborút is kaptak a fejükre.


34: A Spar minden országban drága. Nézd meg az Aldit:

[link] és [link]


De egyébként vannak kint vicces dolgok. Például akciós kóla 45 forintért (talán 25 cent?), meg hasonlók...

2015. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

#35

10%-os Tao alatt mit szeretnél még?

2015. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

akkor ha lesznek pártfüggetlen szakszervezetek,akik kiharcolják/kizsarolják az európait megközelítő bérezést,főleg a multiknál.

ha nem lesz ilyesmi,csak a belenyugvás és a nyelés,akkor nem lesz emelés soha.

2015. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

37: Sok magyar munkavállaló már annak is örülne, ha az előírt béreket és egyéb nyalánkságokat betartanák a munkáltatók. De egy olyan országban mit lehet várni, ahol minden második munkahelyen okosba oldják meg a béreket?


Egyébként igen. Kéne egy osztrák mintájú munkáskamara, ami a munkáltatók, a dolgozók, a szakszervezetek (bár van még itthon ilyen?) és a kormány fölött áll. Meg persze le kéne állni a lopással.

2015. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
12%

Amíg a fél ország sír szegény multicégek profitjának alacsony volta miatt, soha sem lesz olyan kormány ami erős szakszervezeteket és normális béreket szeretne elérni.


Megy a sztrájkjog csökkentése bal és jobb oldalról a munkanélküli ellátás idejének összegének csökkentése, hogy az embereket visszazsarolják olyan helyekre ahol nem tartanak be a munkáltatók alapvető szabályokat.

2015. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!