Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A minimálbért keresők szegényn...

A minimálbért keresők szegénynek számítanak, vagy már a középosztály részéhez tartoznak?

Figyelt kérdés
A Fidesz a középosztályt akarja megerősíteni....

2014. jan. 9. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ők már szegények, ha nem is mélyszegények. A középosztály havi félmilliónál kezdődik, és ők elég kevesen vannak az alacsony keresetűekhez képest.
2014. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Hány éves vagy?
2014. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A magam szerény véleménye meg van, én csak azért kérdeztem, hogy Ti mit gondoltok, és hogy a kormány hogyan gondolja.


Szerintem aki nettó 200-300-at keres, az biztosan nem éhezik, és ha nem is vígan, de megél. Aki fél milla felett keres, annak nagy gondjai biztosan nincsenek (de nem akarok általánosítani..)


Én örülnék havi 150-nek is, de a 66 ezer nettó minimálbér az majd kevés lesz, bár szakmunkást végeztem.

2014. jan. 9. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mennyit keres, hanem a családban, háztartásban egy főre jutó jövedelmet kell nézni.


Aki csak minimálbért keres, de például a férje sikeres informatikus, azt sorolhatjuk a középosztályba, míg ha valaki keres mondjuk bruttó 300 ezret, de egyedül tartja el a feleségét és 4 gyermekét, akkor az már szerintem szegénynek számít Magyarországon.

2014. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezd meg Gyurcsányt, hogy az apósa Apró Antal mennyi pénzt lopott el az emberektől!
2014. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Vagy kérdezd Pintért, aki havi 8 millával többet keres a családbarát kormánynak köszönhetően.
2014. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem a nettó 500ezret keresö a középosztály. A nettó 2-250 ezret keresö is az szerintem.
2014. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!