Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól értem Matolcsy középosztál...

Jól értem Matolcsy középosztály definícióját?

Figyelt kérdés

[link]

Tehát, ha valaki mondjuk ötvenezer forintból él egy 5 négyzetméteres félszobában, és az étrendje csak zsíros kenyérből áll, ünnepnapokon egy kis lilahagymával, akkor az illető a középosztály tagja, mert munkajövedelme fedezi a megélhetését?


2012. jún. 1. 11:55
 1/4 anonim válasza:
78%
szerintem úgy érti, hogy elvárható körülmények között, tehát egészséges étkezés, összkomfortos lakás, néha üdülés, stb él. ruházkodás, egyéb adódó apróbb kiadások nem jelentenek neki gondot. De ugyanakkor nem is dőlhet hátra, mert nincs mondjuk egy, vagy több olyan saját vállalkozása, ami gyakorlatilag megy magától. én valahogy így értelmezem. Ez számszerűsíteni gondolom elég nehéz, de kb. olyan 80-150 ezer Ft/főt tartanék személy szerint ebbe a kategóriába sorolhatónak.
2012. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a zsíroskenyér és az 5nm nem jelent megélhetést. Ezt tengődésnek nevezném.
2012. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Matolcsy valamit rosszul tud. Az általa megnevezettet hívják proletárnak. A középosztály az vagy tőkejövedelemből él, vagy vállalkozik/alkalmazott, valahol bruttó 500 körüli bevételből, amiből eltartania nem kell senkit. A tőkejövedelmeből pedig akkor élhetsz meg, ha minimum 30 millás befektetéssel rendelkezel, amiből 150-200 ezer forintnyi kamatot havonta ki tudsz venni. Na ŐK a középosztály. A többi szeretné...
2012. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Undor ez a kapityalizmus, most kezdem érteni miért mondták rá a kádár rendszerben hogy rothadó, mert tényleg az. Ebben a rendszerben mindenkit a pénz istenhez mérnek. Most különösen rothad, mert az alja került fölülre. Lázár is megmondta "akinek nincs az annyit is ér". Talán a középkorban volt hasonló a helyzet, vagy a rabszolga tartó társadalmakban. Egyáltalán kik ezek a genn.ládák, akik így kategorizálják az embereket? Meg lehetne itt élni mindenkinek kamatokból, tisztességes munkából is, ha nem tennék, és tették volna tönkre a pénzünket, és nem adóztatnák meg az embereket duplán. A zsebünkből így kilopott pénzünkből, meg kategorizálnak bennünket fölülről? Ja, és mindezt a Krisztusi tanításokkal összhangban. Szerintem most az a közép és felső osztály beli, aki a fidesznek nyal (vagy nyalt). Ugyan az mint a kádár renszerben, ott is az volt fentebb aki nyalt.
2012. nov. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!