Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérdés a minimálbért keresőkhöz?

Kérdés a minimálbért keresőkhöz?

Figyelt kérdés

Milyen végzettséggel milyen munkakörben dolgozol ?

Mit tettél az elmúlt 6 hónapban annak érdekében, hogy jobban fizető munkád legyen ?

Nem sértő szándékkal kérdezem, de komolyan érdekelne, hogy mitől ilyen rossz a helyzet egyes területeken.

Kíváncsi vagyok, hogy piacképes szakmával sem lehet elhelyezkedni megfelelő fizetésért ?


2014. jan. 8. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

off


komolyan bírom, hogy vannak akik a holdon élnek, és fingjuk sincs mi folyik Magyarországon.

2014. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Elég rossz időszakban tetted fel a kérdést. És rossz kategóriában. Holnap úgy 4 órakor tedd fel, mert ez a kérdés holnapra már rég a 10. oldalon lesz, senki se fogja majd látni.
2014. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ismerősöd akkor minden szakma piacképes, ha pedig nincs, akkor meg egyik se az.

Minimálbéremből amihez most már hozzájön a rezsicsökkentésből visszakapott több ezer forint rengeteg mindent lehet tenni. Mivel most már van + 1 millió munkahely, ezért 150 nekem megfelelőre be is adtam az önéletrajzomat. Egyszerű irodistaként csak 10 órát dolgozok naponta, tehát bőven lesz időm majd minden állásinterjúra elmenni. Mivel Orbán papa telenyomta a zsebemet a csökkent rezsi jóvoltából simán futja majd egy drágább kosztümre, tehát fel is tudok öltözni normálisan. 47 ezer forintból ebben az országban meg lehet élni, én pedig afölött keresek, rögtön be is iratkoztam 5 nyelvtanfolyamra és mivel még így is marad a pénzemből úgy gondoltam idén bevállalok egy főiskolát is, hogy előre juthassak. Ha a munkahelyem megszűnne hirtelen, nem gond másik városba költözni, mert rengeteget tudok félrerakni + a 3 hónap munkanélküli segély - ami a kereseted 60%-a - bőven elég lesz, mert az átlag álláskeresési idő az csak 1,5 év... tehát simán folytathatom az iskoláimat és ha szoros lenne a nadrágszíj, hát felveszem a diákhitelt, hogy nyelveket beszélő, piacképes diplomával adóssággal indítsam közmunkába torkolló vadonatúj életem.

Na mit gondolsz, mitől rossz a helyzet?

2014. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Piacképes végzettségem van, jó fizetésem... volt, csak nem volt jó haverom a főnökségnél. A velem egy beosztásban lévő munkatársamnak kevésbé jó végzettsége volt, de hosszabb nyelve. Találd ki kit "építettek le"? - Most örülnék egy minimálbére állásnak is, mert itt vidéken csak 25 alattiakat és 55 felettieket keresnek... Még jó hogy tudok angolul. Persze ha elmegyek, akkor én vagyok a hazaáruló.
2014. jan. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Milyen végzettséggel milyen munkakörben dolgozol ?'


Érettségi, Gépész középiskola, Lakot területen kívüli Fakitermelői, Biztonsági őr, fegyvervizsga maroklőfegyverre, asztalos + Hivatásos B,C,E jogosítvány, orvosi II.csop. PÁV III.

Közmunkás vagyok.


"Mit tettél az elmúlt 6 hónapban annak érdekében, hogy jobban fizető munkád legyen ?"


Semmit.


"Nem sértő szándékkal kérdezem, de komolyan érdekelne, hogy mitől ilyen rossz a helyzet egyes területeken."


Attól, hogy Fidesz kormány van.


"Kíváncsi vagyok, hogy piacképes szakmával sem lehet elhelyezkedni megfelelő fizetésért ?"


Nem. Mindent eladtunk külföldieknek, akik be is zárták amit csak lehetett, ezért most importálunk mindent, nincs szükség termelésre.

2014. jan. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!