Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adóztatták meg a minimál...

Miért adóztatták meg a minimálbért?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor megadóztatták. Sokszor van hangsúlyozva, hogy míg az előző kormány mindig megszorított, és a bérből vettek el, addig ez a kormány nem. Akkor ez mi ha nem megszorítás? A minimálbéresektől több mint 10.000. forintot elvettek havonta, és ez is bér, csak erről kevés szó esik.


Miért kellett ez? Van valami magyarázat rá?


(Egyébként Fideszes vagyok, csak az nem tetszik)



2013. nov. 19. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%

Mert a kapitalisták szemetek! Elveszik a kisemberektől a pénzt és a gazdagoknak adják. Üdv a valóságban, már több ezer éve ezt csinálják. Először rabszolgahajcsárok, fáraók, császárok voltak, aztán királyok, arisztokraták, cárok, ma pedig tőkéses és burzsoák.


A Fidesz helyett inkább válaszd a saját osztályod támogatóit: Európai Baloldal - Munkáspárt 2006

2013. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
78%
Hogy 100 milliárdokból új 50 ezres stadionok épüljenek, amikbe átlag ma már 500 néző sem megy ki. Mondtam is a faternak, hogy elférnének a pálya mellett egy sorban is a nézők.
2013. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
ezt az egy megszorítást jegyezted csak fel az elmúlt 3,5 évből? akkor nézz utána egy kicsit a wikipédián,mennyi mindent adóztattak meg. Lehet átpártolsz máshová. Köszi :)
2013. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Azért, hogy az emberek többet akarjanak keresni a minimálbérnél. XD


Ez Csáfalvay úr mondta kb. két éve. Szerinte azért kell az egykulcsos adó, mert a többkulcsos nem ösztönzi arra az embereket, hogy többet akarjanak keresni. Így minél kevesebb a minimálbér, az emberek annál többet akarnak keresni tőle. :D


Teljesen logikus.

2013. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]


Bocs, így elsőre csak Blikket találtam róla.

2013. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de most a minimálbérről beszéltem, nem másról. :) Ezzel nem értek egyet, rossz és ne igazságos húzásnak tartom, de ettől még rájuk fogok szavazni, csak bár ezt ne tették volna.


A linket köszönöm, és megnézem. :D

2013. nov. 19. 22:19
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezt a logikát még meg is érteném, de szerintem aki egész nap gürizik, mint egy hülye, annak azért lehet mondani, hogy dolgozzál többet, ez egy nagyon nem helyes hozzáállás a dolgokhoz szerintem, és csúnya dolog is.


Én Fideszes vagyok, és ez az egy dolog riaszt vissza, ahogyan a szegényekkel bánnak, ez az egy. ::(

2013. nov. 19. 22:22
 8/18 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, de most a minimálbérről beszéltem, nem másról."


Ez is a nagyszerű terv része. Azért kell lecsökkenteni a minimálbért, hogy az emberek ne akarjanak minimálbért keresni.

2013. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

Ha az igazságot akarod tudni, akkor ezt olvasd el:


A társadalomban azért van adó, mert vannak olyan költségek, amit közösen kell megfizetnünk. Nem egyenlő mértékben, a gazdagoknak többet, a szegényeknek kevesebbet. Pl. Ezekből a pénzelből van közvilágítás, rendőrség, parlament, ettől működik az ország.


Régen a minimálbéresek semmi adót nem fizettek. Vagyis fizettek ők is, de az teljes mértékben visszakapták, ez volt az adójóváírás. Jött a Fidesz és azt mondta, hogy ennek így semmmi értelme, miért fizet valaki adót, ha azt úgyis visszakapja. Ezért eltörölte az adójóváírást, de hogy ne járjanak rosszabbul a minimálbéresek, ezért épp annyival megemelte a minimálbért. Ezekután már ők is fizettek adót, ők is hozzájárultak a társadalom közös terheihez, de ez nekik egy fillérjükbe sem kerül, mert pont annyival nőtt a nettó keresetük.


Ezzel mi a baj?

2013. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Fidesz gyakorlatilag mindent megtesz hogy tönkre tegye a magyar vállalkozásokat, köztük van a minimálbér megadóztatása.


Egy cégvezető.

2013. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!