Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adóztatták meg a minimál...

Miért adóztatták meg a minimálbért?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor megadóztatták. Sokszor van hangsúlyozva, hogy míg az előző kormány mindig megszorított, és a bérből vettek el, addig ez a kormány nem. Akkor ez mi ha nem megszorítás? A minimálbéresektől több mint 10.000. forintot elvettek havonta, és ez is bér, csak erről kevés szó esik.


Miért kellett ez? Van valami magyarázat rá?


(Egyébként Fideszes vagyok, csak az nem tetszik)



2013. nov. 19. 22:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Pontos számok:


2011 - 78.000 Ft

2012 - 93.000 Ft


2012-től nincs adójóváírás, de jelentősen nőtt a minimálbér. Mennyivel lenne jobb, ha maradt volna 78 ezer a minimálbér, de nem kell adót fizetni?

2013. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor most már értem, bár azért sajnálom a minimálbéreseket, és magamat is, hogy van rajta adó. De azért én megadóztatnám azt, akik mondjuk 800 ezer fölött keresnek, ők azért már gazdagok, persze tőlük sem sajnálom a pénzt, de ha már tényleg el kell venni, akkor onnan ellehet, de aki keres 100-at, onnan már nehezebben.


És ezzel nem megbántva a gazdag embereket, tényleg, őket is tisztességes embereknek tartom, minden ember egyenlő.



Ettől függetlenül, én tuti, hogy a Fideszre húzom az X-et. :D

2013. nov. 19. 22:57
 13/18 A kérdező kommentje:

Akkor értem, csak mondjuk ezt eddig is tudtam, csak kíváncsi voltam, hogy mégis miért?! Köszönöm.


Tehát megemelték a minimálbér bruttóját, hogy senki se járjon rosszabbul, de ők is fizessenek adót.


Értem, és köszönöm.

2013. nov. 19. 23:01
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
Azért hogy kilopják a szemünket.
2013. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező nekem meg diplomával nincs annyi nettó fizetésem mint a minimálbér. Minek akarnék akkor többet?
2013. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ez ember, és helyzet függő talán, ezért. 64 ezer forint nettóval eléggé nehezen lehet megélni, mert ennyi a minimálbér nettóban, amit kézhez kap egy nem gyerekes ember.
2013. nov. 20. 11:45
 17/18 anonim ***** válasza:

"Tehát megemelték a minimálbér bruttóját, hogy senki se járjon rosszabbul, de ők is fizessenek adót."


Igen, pontosan ez a lényeg.

De úgy látszik ezt rajtad kívül senki nem érti és nem is ért egyet vele, mert mindkét előző válaszom 0%-ban tűnik hasznosnak. Azért ez sokat elmond az átlag magyar ember gondolkodásáról.


Egyébként meg nem is azokkal van baj, akik 800 ezret keresnek. Ha tudnak ennyit tegyék meg. A baj sokkal inkább azokkal van, akik minimálbéren vannak papíron, de valójában 800 ezret fizetnek és még mindig fel vannak háborodva, hogy nekik levonnak bármi adót a pénzükből. A vállalkozók 95% sajnos ilyen. Szörnyű ország, szörnyű állapotok. :(

2013. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én senkit sem pontoztam le, és nem is szoktam! :)


Köszönöm, már értem, csak haveri körből is mondták, hogy 10 rugóval (kb) kapnak kevesebbet, mint eddig, akkor ezt nem vágom, hogy hogyan, ha a bruttót megemelték, és az emberek nem érezték meg, ezért is kérdeztem, de akkor már értem. :d

2013. nov. 21. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!