Miért van az, hogy a nyugati egyetemeken sokkal lazább a rendszer és nincs azaz állandó stressz és hajtás? (jó kivéve a szabad bölcsész és tárai)
Volt batárnőm kint erasmuson Franciaországban és ő is mondta, hogy ott teljesen másképp megy a tanítás.Ott nincs az a nagy hajtás mint itthon, ott sokszor felkelnem valamikor délelőtt, majd megebédelnek egy koliban együtt, majd kis pihi és utána mennek órára. Alig van órájuk, azok is lazábbak. Az emberek nem idegeskednek, sokkal nyugodtabbak. A vizsgaidőszak is csak pát hét, mert annyi idő alatt bőven be lehet fejezni, míg itthon jóval hosszabb. Ott nem kell minden bemagolni.
De ezt most egy cikkben is olvastam.
"A hazalátogatás persze nem csak a családról szólt, és a barátokkal, volt osztálytársakkal való találkozás óhatatlanul is előhozza azt a témát, hogy miben más az angol egyetem, mint a magyar. Nóri, aki három év ELTE után költözött ki a pszichológia mesterképzésre, elég éles különbségeket lát. „Az egyik volt csoporttársam mesélte, hogy az összes alapozó tárgyat újra kellett tanulniuk, amit már alapképzésen is vettünk. Sok gyakorlati órájuk is van egészségügyi intézményekben, pszichiátrián. Nekünk inkább intervenciótervezés és kórházi gyakorlat teszi ki a szemesztert.” A két, érettségi után Angliát választó diákunk az itthon maradtak túlterheltségére csodálkozott rá. „Az a legfurcsább, hogy otthon egy-két bukás szinte természetes dolognak számít. Ahogy én látom, az otthoniaknak rengeteg tantárgyuk van, és ezért vizsgázni is sokat kell. Azt már tőlük hallom főleg, hogy a tárgyaik egy része teljesen felesleges.”"
DE az egész cikk érdekes.
DE persze itthon is van 1-2 laza szak. Ilyen a szociológia. BArátnőmnek kint több órája volt mint itthon a szociológusoknak, de nem ez a jellemző.
Amúgy akár hogyan olvasom én ezt a cikket, egyre inkább elfog a röhögőgörcs, ennél még az általános iskolában is többet tanultam mint ezek :D
"A három diák közül Rékának volt a legsűrűbb vizsgaidőszaka. „Én három vizsgával megúsztam ezt a vizsgaidőszakot. Volt egy olyanom, hogy hat kérdés volt az éves tananyagból, ebből kettőt kellett választani, és kérdésenként 3-4 oldalas összefoglalót kellett írni belőle. Így elég volt két témából felkészülni, de abból nagyon alaposan."
"A másik vizsgatárgyamból három filozófust vettünk év közben, mindegyiknek két könyvét, így állt össze a hat kérdés. "
Meg otthoni beadandóval kiváltani az egész tárgyat? Ez kajak komoly? Itthon is van ilyen félévente 1 tárgy, de nem általános :D 20-30 oldalas beadandókat bármilyen témában, normálisan lehivatkozva, nem rohamtempóban 1 hét alatt meg lehet írni.
És egyébként szeretném felhívni egy érdekes jelenségre a figyelmedet, ha már így belementünk a lélek elemzésébe: ha az ember valamire sok pénzt költ, akkor utólag mindig bizonygatja magában, hogy ez jó döntés volt. Angliában fél év egyetem alsó hangon 1 milla körül van, de inkább több, tandíj nélkül, csupán a lakhatás és a megélhetés.
"Gazdaságinformatika. Van olyan félév, hogy ha nem szúrja el az ember az évközi feladatait, akkor kb 2-3 vizsgája van és csókolom, pont amit az indexes cikkben írtak"
Mi az hogy ha nem szúrja el?? Én progtervre járok, de mind nálunk mint gazdinfósoknak és MI-nek úgy van ha nem "szúrja" el a félévi feladatait akkor mehet vizsgázni. Eddig 3 év alatt 1X volt olyanom hogy megajánlott jegy. HA én év közben tanulok akkor ugyanúgy kell vizsgáznom. Nem tudom máshogy hogy megy, de itt év közben azon megy a dolog, hogy vizsgázhatsz e vagy sem. Nem az hogy nem kell vizsgázni. Most elkezdtek valami kis könnyítést nálunk. Egy gáz tárgyból most lehet megajánlott szerezni ettől a félévtől. Mondjuk ez az új dékánnak is volt köszönhető, mert ő értette, hogy miért buknak sokan. Mert rohadt nehéz volt a követelmény.
"Meg otthoni beadandóval kiváltani az egész tárgyat? Ez kajak komoly? Itthon is van ilyen félévente 1 tárgy, de nem általános :D 20-30 oldalas beadandókat bármilyen témában, normálisan lehivatkozva, nem rohamtempóban 1 hét alatt meg lehet írni. "
Igen. :D Barátnőm is mondta, hogy ott kint az emberek a tárgyak felét beadandóval tudta le.
Meg mondjuk a gazdinfó se mindegy hol van. Pl a minap elemeztük infós csoportban a Corvinus gazdinfó szakát. Az valami funny. Csak a nevében infó. Alig volt infós tárgy. Ott 1. évben van 2-3 infó tárgy. Na nálunk gazdinfón ez olyan 6-7. És az ember ezek után se szabadul meg tőle.
Na de itt egy corvinuszos: [link]
Olyan 10 körül számoltam és ebbe belevettem a számstudot is.
Nálunk: [link]
Nálunk ez 22.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!