Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állásinterjúkat miért nem...

Az állásinterjúkat miért nem "digitalizálják"?

Figyelt kérdés

Még külföldön is ugyanígy működik mint nálunk.


Elég régóta elérhető a videótelefonálás mobiltelefonokon meg a webkamerázás.


A lényege, hogy nem kellene mindig állásinterjúkra futkározni, hanem videós élő interjú lenne.


Így, például, ha mondjuk egy miskolci munkát akar vállalni Győrben, akkor nem kell elmennie az interjúra.Mert, benne van a pakliban, hogy elmegy és mégsem őt veszik fel, aztán meg kidobott egy csomó az utazásra, meg elment vele a napja, ideje.


De, nagyban is lehetne csinálni.


Egy közeli ismerősöm Bécsben kapott munkát, őt csak a

3. bécsi munkahelyre vették fel és elég sok pénzébe+idejébe került kimenni Bécsbe meg visszajönni Magyarországra.


Szerintem a mai technológiai fejlettséggel simán belehetne vezetni a digitális állásinterjút.


Vagy, a helyi munkaügyi hivataloknak berendezni egy olyan szobát, hogy ott hozzáférjen bárki a digitális állásinterjúhoz.

Így az ember nem 60 vagy 160 kilométert utazna az interjúra, hanem csak 15 kilométert a szomszéd településre.



2015. febr. 3. 19:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

"Ha tényleg akarsz egy állást akkor ne halj bele hogy Győrbe kell utazni Miskolc-ról.. Elment rá egy nap, hát istenem. Munkanélküli vagy, az a dolgot hogy munkát keress. "


hogy te mekkora fas.z.f.ej vagy

persze az a dolga, hogy munkanélküliként a nem létező pénzéből utazgasson

mert Miskolcról Győrbe feleslgesen utazni annyira olcsó

nulla empátia, igazi gyökér hozzáállás


"az a dolgod, hogy munkát keress" kívánom neked munkanélküliként az országban keresztül-kasul utazgatását, mert ez a dolog, akkor megnézném még mindig ekkora-e a pofád

2015. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%

óh, és még HR-s is a gyöngyöm, meg ne hallgass senkit neten, isten őrizz!!! hát mégis hivá vezetne ez


nem ok nélkül nézik semmibe a HR-eseket a cégeknél, és rühelli őket mindenki

2015. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

# 11


Kicsit próbálj meg a cég szemszögéből gondolkodni.. Szerinted hol érdekli őket hogy neked nincs kedved rászánni az időt az utazásra? Minden pozícióra rohadt nagy a túljelentkezés, ha nincs kedved elmenni az interjúra akkor ennyivel is tisztul a kép.


A személyes meghallgatás soha nem fog kimenni a divatból.

2015. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

én azt mondom, hogy az első kör (úgyis újabban 3-5 körös interjúk vannak a takarítói állásokra is), nyugodtan lehetne telefonon, skypon: megbeszélni a fizetési elvárást, a munkával kapcsolatos elvárást, nyelvet tesztelni. Ha így is szimpatikus mind2 félnek a dolog, akkor jöhet a személyes interjú is, mert ez elkerülhetetlen, De így nem utazok 300 km-t feleslegesen a nem létező pénzemből egy interjúra fel Bp-re, ahol közlik, h csak jutalékos lenne az állás, jah és be se jelentenének.

Ha itt is ki kéne fizetnie a cégnek az útiköltséget, mint nyugaton, akkor meggondolnák, hogy milyen kamuállásra ugráltatják be a pályázókat.

2015. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

# 14

Szerintem a nyelvtudásteszten kívül a kérdéseknek válasza már álláshirdetésben benne kellene legyen.


Az ilyen alap kérdések már nem az állásinterjú témái (már rég tudja a Hr-es, hogy a bérezési rendszer szerint a munkakör betöltője mennyi fizetést kaphat.)


A személyes interjú szerintem kell, de csak a lényeges kérdések céljából. Pl: személyiség, nyelvtudás stressztűrés átlagos megjelenés, kiállás, kommunikációs készségek.

2015. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

'már rég tudja a Hr-es, hogy a bérezési rendszer szerint a munkakör betöltője mennyi fizetést kaphat.)"


Hát a Hr-es tudja, de a jelölt nem.:-) Volt, h nekem az 5.kör végén derült ki, h tudnak adni br 250et, az akkori fizum br 500 volt, így kár volt az 5 körön részt vennem.

2015. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Társtulajdonos vagyok egy IT cégben, nincs HR-esünk, és ameddig benne leszek a vezetésben nem is lesz. De ha mégis: még nem interjuztattam camon kereztül, de nem kérdés használni fogjuk mihelyt nemzetközi lesz a cégünk. és nem csak interjúra (az a legkevesebb) hanem tárgyalásra is. olcsóbb és kevésbé időigényes mint repülőre ülni. ha google tudja használni, neki megfelel, akkor nekünk is. És nem a HR-es fogja eldönteni (aki nincs, de ha lenne) hogy ő márpedig nem hajlandó erre.
2015. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#16

Ezért írtam, hogy benne kellene lennie a hirdetésben.


Egyetértek, hogy a rendszer rossz, de szerintem a hiba nem a személyes interjúval van.

2015. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

A céged jellege nem várja el a Hr-es létét.

Más egy monoton jellegű munkában több 1000 ember mint egy projekt jellegűen dolgozó IT cég.

2015. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

És ez az 5 körös interjú, szerintetek van nekünk erre időnk, energiánk? Majd ha akkora cég leszünk mint az Oracle, tele egy csomó feleslges emberrel, majd akkor. Nálunk simán leülök beszélgetni, szimpatikus, igen, kap valmi feladatot meg tudja-e oldani, betartja a határidőt, mennyire rugalmas, ha valami gondja van szól-e, vagy bujkál, és ha mindkét fél elégedett akkor folytatjuk az együttműködést.

De eszemben nincs szivatni senkit, nálunk nincs kamu állásajánlat, hogy aztán amikor idejössz akkor derüljön ki, hogy nem is arról van szó, nem vagyunk a magunk ellensége, az nekünk sem jó ha jelentkeznek 500-amn, aztán kiderül, hogy ja nem is erre gondoltak, mi meg elpocsékoltunk egy csomó időt csomó emberre, van jobb dolgunk is ennél

és elhiszem, hogy egy HR-es is szeretné kitölteni a munkaidejét (dolgoztam multinál 10 évig), meg felmutatni, hogy rá mennyire szükség van a cégnél, de én jelen pillanatban csak felesleges embernek tartom, aki csak viszi a pénzt, cserébe meg olyan jelöltet is kihajigál aki esetleg egy zseni, csak mondjuk nem tud felöltözni, nem tud beszélni, nem tudja magát eladni (programozó egy külön állatfajta, majd pont a bűfészakos/bölcsész HR-s hölgyikére fogom bizni hogy ő előszűrjön)

2015. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!