Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te minek vallod magad a 4...

Te minek vallod magad a 4 identitás közül?

Figyelt kérdés

1, Magyar vagyok

2, Inkább magyar vagyok és csak utána európai

3, Inkább európai vagyok és csak utána magyar

4, Európai vagyok



2015. jan. 30. 13:34
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
53%
Én Feribátyátok vagyok.
2015. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

8-as, én nem országot kérdeztem, hanem identitást.

Ha nem érted, akkor ne írj.

2015. jan. 30. 14:03
 13/46 anonim ***** válasza:
73%

Pont ez a gond! "Európai identitás" nincsen, legalább is nincs szuverén európai identitás! Az európaiság az európai nemzetek karakterébe, mint rész integrálódik!


Olyan mintha azt mondanád: a víz inkább víz-identitású, vagy hidrogén identitású...


Csak egy európai csomagba burkolt, hipokrita kozmopolitizmus létezik, amiről már Kölcsey is megírta a véleményét!

2015. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
47%
Magyar vagyok. Lennék másodsorban európai is, de nem a mai Európa. Nekünk, magyaroknak Európa akkor lesz teljes, ha az elszakított nemzetrészek itt lesznek velünk együtt.
2015. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
91%
1.magyar vagyok aztán soroljanak ahová akarnak.
2015. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező! És ha a magyar kiveszik, hova állsz? Értelmetlen kérdéseket nem érdemes feltenni.

Nem értem, miért kell állandóan szétválasztani. Az ember nem egy tárgy, amelyik vagy puha, vagy kemény, vagy zöld, vagy lila, vagy érdes, vagy sima.

Az embernek érzései vannak, folyamatosan benyomás éri, mások a körülményei, és ha igaz, akkor mindig igyekszik ember maradni.

Például, ha ma az orbáni a magyarság, akkor kifejezetten sértőnek találnám, ha magyarnak bélyegeznének. Orbánnak fogalma sincs, mit jelentenek olyan fogalmak, mint hazaszeretetet, együttérzés, büszkeség és főleg gerinc. Ezért szerencsére az ő meghatározásának egyszerűen nincs jelentősége. Ha valaha szembe kerül (már nem múlt idő) a magyarság és az euróapaiság, az csak az ilyen Orbán félék miatt lehetséges, és ez esetben letagadom, hogy bármi közünk volna egymáshoz. Viszont értelmes emberek között ilyen választásnak nincs értelme, mert természetes mindkettő. Ez ugyanis születéskor eldől, utána már csak azonosulhatsz vele, vagy megtagadhatod.

2015. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
19%
4
2015. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

magyar = etnikai, nyelvi, kulturális alapon szerveződő közösség


Európa = földrész, földrajzi fogalom


európai = ?

- Európában született személy?

- Európában élő személy?

2015. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Magyar vagyok, ezen az sem változtatna, ha Kína ma vagy holnap megszállná Európát.
2015. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

"Kérdező! És ha a magyar kiveszik, hova állsz? Értelmetlen kérdéseket nem érdemes feltenni.

Nem értem, miért kell állandóan szétválasztani. Az ember nem egy tárgy, amelyik vagy puha, vagy kemény, vagy zöld, vagy lila, vagy érdes, vagy sima."

--> Míg élek, addig a magyar nem vész ki. Legfeljebb én leszek az utolsó magyar.

2015. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!