Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itt sportot űznek a...

Akik itt sportot űznek a konzervatívok szidásából és a liberalizmus dicsőítéséből, tudják, hogy mit jelentenek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 21:41
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

58%-os, olvastad Bihari Mihály Politológia c. könyvét ? Abban szépen leírták többek között a liberalizmus alapelveit, és a liberalizmushoz tartozik a be nem avatkozás, míg a konzervativizmushoz meg a bajba jutottak megsegítése.


Több liberális közgazdász (Karl Popper, Friedrich August von Hayek, Milton Friedman) írta/mondta, hogy a gazdaságba való legkisebb mértékű beavatkozás, még a leszakadók/szegények megmentése "út a szolgaságba" és ezért helytelenítik az ilyesféle dolgokat. Mi konzervatívok meg embertelennek gondoljuk az ilyesfajta hozzáállást.

2015. jan. 27. 23:56
 22/41 anonim ***** válasza:
87%

"konzervativizmushoz meg a bajba jutottak megsegítése."


Az egykulcsos adót neked mi?

Hajléktalanok üldözése neked mi?

szociális járulékok csökkentése,elvétele,neked mi?


A kozervatív politika csak szavakban,demagógiában segíti az elesettek,a gyakorlatban nem.


Demagóg módom megmagyarázzák,hogy a betegek csalók,a munkanélküliek munkakerülők,a hajléktalanok tehetnek róla,hogy hajléktalanok.


A kisebbségek és az elesettek segítése mindig a baloldal "feladata" volt.

2015. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
88%

#21 Te most a piaci liberalizmusról (illetve gazdasági liberalizmusról) beszélsz, nem a liberalizmusról, mint eszméről. A kettőnek elég kevés köze van egymáshoz.

A liberalizmus, mint eszme lényegi pontja az emberi szabadságjogok helyzete, ennyivel foglalkozik és nem többel. Nem állapítja meg, hogy mennyire kell befolyásolni a gazdaságot, mennyire kell megsegíteni a nehéz helyzetűeket, mekkora legyen az állami újraelosztás mértéke, stb.

Svédország is liberális demokrácia, ott pedig hihetetlenül kiterjedt a szociális háló és segítenek mindenkinek, aki rászorul. Az USA is liberális demokrácia, ahol meg minimális a nehéz helyzetűek megsegítése, cserébe alacsonyak az adó és kis(ebb) mértékű az állami reguláció. Egyiknek sincs köze a liberalizmushoz, mint eszméhez, ezek gazdaságpolitikai felfogások, ne keverjük a kettőt.

2015. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom, hogy a Fidesz is ugyanazt az utat folytatja, amit az MSZP-SZDSZ megkezdett, csak ők nemzetinek meg konzervatívnak hazudják magukat.


Szabadságjogokról:


Konzervatívok is mindenkit jogilag egyenlőnek tekintenek, csak amíg nálunk valamilyen értekrend és a hagyományok iránt elkötelezett az állam, addig ti tagadjátok ezt, mi ebben nem tudunk helyeselni. Továbbá szerintetek a szólásszabadság elég tág valami, ti "illetlen viselkedést" állítotok fel előszobaként / kiskapuként és csak a mások megsértését büntetitek, addig nálunk nem lehet kibújni a dolog alól "illetlen viselkedéssel". Sok liberális szerint pl. a melegmenetek csak "illetlenek", mi, konzervatívak szerint meg offenzív, sértő dolgok, miket szankcionálni kell. De ez csak nyílt utcán érvényes, otthon mindenki azt csinál, amit akar.

2015. jan. 28. 00:38
 25/41 A kérdező kommentje:

John Stuart Mill szerint: Mindent szabad, ami a másik ember szabadságát nem sérti, még akkor is, ha mások illetlennek vagy ferdének találják a viselkedésünket.


Kérdém én, hogy ki vagy mi dönti el, hogy hol a határ az illetlen és a sértő viselkedés között ?

2015. jan. 28. 00:41
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

#25 A lényegre tapintottál rá, mert pont ez a lényege az abszolút szólásszabadságnak.

Egyetlen ember se határozhassa meg, hogy mi illetlen, "nem helyénvaló", mert ez felhasználható arra, hogy korlátozzuk a szabadságot. Mondok egy példát:

Holnap a KDNP kitalálja, hogy nem lehet Istent szidni, beleírják a Btk-ba az istenkáromlást, mint tényállást, hiszen őket ez nagyon zavarja, helytelennek tartják és Magyarország szerintük keresztény ország, ezekkel a hagyományokkal indokolják az egészet.

Holnapután a FIDESZ kitalálja, hogy ne lehessen szidni a kormánypártot, mert ez mennyire nehezíti már a munkáját, sokkal hatékonyabb lenne, ha senki sem mondhatna rosszat róla.

Látod a problémát? A szólásszabadság bármilyen irányú csorbítása visszaélésekhez vezet. A rágalmazást, becsületsértést persze ne keverjük ide, mert az más kategória teljesen, nem a szólásszabadsághoz tartozik.


Mellesleg az, hogy a konzervatívok mindenkit jogilag egyenlőnek tekintenek az a liberalizmus hatása. Ha megnézed például az Alaptörvényt (vagy más modern állam alkotmányát), akkor láthatod, hogy az abban foglalt alapvető emberi jogok gyakorlatilag liberális jogok, ezek vannak előtérben. A szociális jogok jóval ritkábbak, egyáltalán nincsenek a középpontban, másodlagos jelentőségűek.

2015. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Liberalizmusnak van egy-két jó dolga, pl. a jogi egyenlőség és a decentralizáció/hatalmi ágak szétválasztása, de amit a hagyományokról, az értékekről és a gazdaságról vall, az eléggé vitatható dolog ...



Mi a különbség az egyszerű szidalmazás, véleménnyilvánítás és az uszítás, gyűlöletkeltés között ?

2015. jan. 28. 01:51
 28/41 anonim ***** válasza:
96%

Miért annyira fontosak a hagyományok?

Vagy mégis miféle hagyományt nem tart tiszteletben a liberalizmus?


Mellesleg új hagyományokat az ember nem alkothat?

Kőbe van vésve,hogy a mai,jövőbeni embernek a múltbéli emberek hagyományai alapján kell élniük?

2015. jan. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
95%

"nem akarlak lerázni, de szerintem könnyen találsz ilyen lenéző stílusú, jobberező válaszokat. Én minden látok ilyesmit."


Pont azt írtam, hogy én nem találkoztam ilyesmivel - már ami a saját fogalmaimat illeti; ezért lennék kíváncsi a linkekre, hogy te mit érzel/gondolsz annak.

2015. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
80%

"Mi a különbség az egyszerű szidalmazás, véleménnyilvánítás és az uszítás, gyűlöletkeltés között ?"


Legegyszerűbben megfogalmazva úgy lehet ezeket szétválasztani, hogy mi/ki a célpontja és mire szólít fel. A rágalmazás azért nem tartozik a szólásszabadsághoz, mert egy konkrét személy ellen irányul (aki nem közszereplő) és valótlant állít (bár Magyarországon valós dolog állításával is lehet rágalmazni, abszurd). Az uszítás, közösség elleni izgatás jellemzője, hogy felszólítja a hallgatóságot valami megtételére, illetve gyűlölködésre. Utóbbi az én véleményem szerint még a szólásszabadságba tartozik (Btk. szerint nem), de a valamilyen agresszív, destruktív tettre való felszólítás már nem. Ez is kényes téma persze és sokkal komplexebb annál, hogy itt kibeszéljük. Mondok azért példát is: X elkezdi szidni a zsidókat, hogy ők okozták a gazdasági világválságot, mert ellopták a pénzt és elrejtették egy zsidóbarlangba, amit az 50-es években építettek. Eddig még egyértelműen nincs probléma, ez a szólásszabadság része. A probléma onnantól kezdődik, hogy X elkezdi felszólítani a híveit, hogy raboljanak el zsidókat, kínozzák meg őket, hogy kiszedjék belőlük a zsidóbarlang pontos helyét.

2015. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!