Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, hogyha hirtelen,...

Mi történne, hogyha hirtelen, mesterségesen felemeljük ugyanarra a bérszínvonalra a magyart, mint a nyugatit?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom "akvárium - halleves" közgazdasági dilemmája, hogy a jólét csak úgy magától jön, az államon kívül senki nem akadályozza a fejlődést... blabla


De ha a politikusok nem lopnának, az adók normálisak lennének, az állam nem csinálna semmit, fejlődne itt bármi?


2015. jan. 19. 08:06
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Egyébként; a canadianbusiness-en olvastam még tavaly egy elemzést, hogy egyre növekvő ütemben tolódik a fogyasztás is "nyugat"-ról a délkelet-ázsiai térség (Kelet-Ázsia felé) és kezdenek kinőni a prosperáló üzleti központok akár a szteppe közepén (pl. Ulanbator - megdöbbentő).


A közép-kelet európai térség pedig; mintha vákumban lenne. Óriási az elvándorlás, mivel a keleti felálláshoz túl nyugati, a nyugatihoz nagyon keleti. Pl. ha angol stand-up comery-t hallgattok; ott kb. folyamatosan azzal viccelődnek, hogy hamarosan a lengyel lesz a hivatalos nyelv.

2015. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

31/ Pl. a Samsung idehoz (vagy más idehozta) az egyik kutatóközpontját.


Egyébként elképesztően hamis optimista propagandát nyomatunk ezeknek a keleti országoknak. Láttam a dél-koreai állami televízióban olyan reklámokat Magyarországról, mintha nem is itt élnék, mintha a Visegrádi Együttműködésnek lenne értelme. :-DDD

2015. jan. 19. 11:43
 33/44 anonim ***** válasza:

Kedves Mátyás!


Hogy jön a chemtrail hívőkhöz a munka törvénykönyve?

2015. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Egyébként alapvetően Magyarországon nem rossz élni, kivéve ha egy csóró panelproli vagy, aki nem ért semmihez, de az összes demagóg bezzegnyugaton szlogent vágja kívülről. (nekik egyébként nyugaton sem jó, ott helyben is állandóan nyávognak a helyiek, csak ott épp másért)

Én (gépész)mérnöknek TANULOK, tehát közel sem kapom meg a gyakorlati munkámban az álombért, amit minden évben reklámoznak hogy gyere erre meg arra az egyetemre mert milyen jól meg a mérnököknek, mégis köszönöm jól elvagyok. Igazából nem kell csinálni semmit, tulajdonképp csak vigyázni, hogy az alattam lévő végzettségűek ne gyújtsák fel a házat. (és tényleg vannak ilyen extrém esetek)

Ha itt magyarországon maradnék simán tudnék venni német presztizsverdát, szép házat budán, és nyaralni. Szar az élet tudom. Húgom nem tanult, 11.ben otthagyta a középiskolát és elkezdett kocsmákban pultosként dolgozni. Na tudjátok szerinte ki a hibás a helyzetéért? Orbán Viktor és a tolvaj bandája...

2015. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

"Ha itt magyarországon maradnék simán tudnék venni német presztizsverdát, szép házat budán, és nyaralni."


Gepeszmernoki alkalmazotti fizetesbol nemigen. Bar ugye a logo belu E46 is nemet presztizsverda :)


De abban igazad van hogy jelenleg Magyarorszagon ha keresett vegzettseggel rendelkezel, beszelsz 1-2 nyelvet akkor viszonylag jol meg lehet elni.

2015. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Körmendi Mátyás ***** válasza:

36-os, nem értem, hogy a húgodnak miért ne járna normális bér. Ki végezné el a munkáját, ha nem egy pultos? Talán valami felszolgáló robot, mint a Star Wars-ban?

Mellesleg, ha a te gondolatmenetedet követjük, akkor a társadalom 95%-ának nyomorban kéne tengődnie, mert a rohadt szemetek nem gépészmérnökök, atomfizikusok vagy sebészek, hanem egyszerűen csak szakácsok, postások, kukások és raktárosok.


Ami még nagyon érdekes, hogy a fideszes "dögöljön éhen mindenki, akinek nincs 3 diplomája és nem übermensch" okostojások pontosan így gondolkodnak, mint te, miközben elvárják, hogy majd Magyarországon mindenki vigyorogva fog családot alapítani és 4 gyereket szülni a Kedves Vezetőnek, amivel biztosítják majd a Nemzeti Együttműködés Királyi Felemelkedését.


Kicsit nonszensz hozzáállás, ugyanis mint tudjuk a híres szólásból, farok nélkül nem nagyon lehet farkalni...

2015. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

A fizetését a munkáltatójával közösen alakították ki amikor kötöttek egy szerződést. Azt mondja ő ennyiért nem csinálja? Van másik 100 jelentkező aki igen. Nekünk vajon miért nem ajánl 100 ezer nettós állásajánlatot senki? Mert tudják, hogy ennyi pénzért senki nem fog eljönni.

Ha lesz cégem az sem lesz szeretetszolgálat, hogy na akkor kerestem ennyi aztán fifty-fifty. Szerződésben foglaltak alapján kapja mindenki a fizetését, senkinek sem kötelező elfogadnia, és senki sem utólag tudja meg, hogy nem rendes bérért dolgozik. Aki kiemelkedőt tud alkotni a szakmájában az jól keres. A húgomnak mi a szakmája? 8 általános? Cigányozni is nagyon szeret... Nem is tudja milyen közel áll hozzájuk, de ő egy "űbermens". Ő különleges mert ő magyar.


Tudod amikor ő kocsmákba járt és mindenféle koszos rokkercsávóval kavart, én rongyosra tanultam a dér-radnait és a geometria feladagyűlyteményt hogy bekerüljek és ne bukjak ki azonnal az egyetemről. Rengeteg lemondással járt, pedig én is szeretek eljárni meg bulizni, szerettem volna ha sok csajom lett volna, és népszerű vagyok.

És nem azért kell nekem most nagy riszpektet adni meg sokat fizeti mert ezt megcsináltam, hanem, mert értek valamihez amivel pénzt lehet keresni. A húgom meg nem...


A húgomnak és hasonlóknak ne is legyen gyereke (kár, hogy már van 20 évesen...). Önreprodukáló rinyáló semmihez sem értő eltartott réteg.


Kommunista szar balos felfogás, hogy egyenlőek vagyunk, egyenlő életszínvonalat és bért érdemlünk. Ba#zottul nem!


Nem Lázárnak volt igaza amikor azt mondta, mindenki annyit ér amennyije van, hanem a musmásolóknak(gyurcsány és a haverok) akik szerint a szegényekre értette.

Ég és föld basszus mentalitásban meg mindenben a két réteg.

2015. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%
#36: pont van egy gépész haverom akit érdekelné az a munkahely. Jelenleg a gépiparban tolja tervezőként, de lépni akar onnan. Őt érdekelné ez a magyar meló, ami annyit fizet, hogy abból német luxusverdával közlekedhetne a budai villájából a melóba... (dobsz az elérhetőséggel egy p.ü.-t)?
2015. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ezekkel a központokkal mindig szkeptikus vagyok. Az ssc / bsc-k többségével az a gond, hogy hozza a szakembert (vagy importálja - jobturism vagy expat mozgalom). Mivel a magyar nyelv ismerete - általában - nem kritérium a pozíciók betöltéséhez (két európai nyelvé az; pl. angol és olasz), ezért nagyon is kézenfekfő egyik nyelvén anyanyelvi, külföldi pályakezdővel dolgoztatni. Nekem - legalábbis - ez a tapasztalatom.

Ráadásul a k+f központok és a szolgáltató központok nem igazán jelentékenyek nemzetgazdasági léptékben.

2015. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
nehogymár 300 nettóból ne lehessen gazdálkodni...
2015. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!