Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, hogyha hirtelen,...

Mi történne, hogyha hirtelen, mesterségesen felemeljük ugyanarra a bérszínvonalra a magyart, mint a nyugatit?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom "akvárium - halleves" közgazdasági dilemmája, hogy a jólét csak úgy magától jön, az államon kívül senki nem akadályozza a fejlődést... blabla


De ha a politikusok nem lopnának, az adók normálisak lennének, az állam nem csinálna semmit, fejlődne itt bármi?


2015. jan. 19. 08:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
70%

Lehet hogy nettoban tobbet kapsz, de ha megbetegszel, es a biztositasod pont azt a betegseget nem fedezi, akkor siman elszegenyedsz.


Igen, alapvető szerkezeti eltérések vannak - ezzel nem lehet vitatkozni. De; ha itt nincs elég pénzed a megfelelő orvosi ellátásra az ugyanaz, mintha ott nem lenne. A csórinak egyik sem jó.

2015. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Kérdező: Neeem, dehogy! Az a kilátás, hogy a humanitárius nagytőkések összefognak a becsületes politikusokkal a nép megmentésére és a nemzet felvirágoztatására... :D. Juppíí! Majd amikor az áfamilliárdos és a hajléktalan matektanár közös asztalnál beszélik meg a nép érdekeit... :D

Amúgy: Te hoztad fel a kis tigriseket, nemde? Szerinted; pl. a német Bosch azért jön ide, hogy nekünk jó legyen? Ha nem kényszerítik valahogy arra, hogy ide is osszon le valamit a profitból, akkor miért is hagyna egy fillérnyi extra profitot a gazdaságunkban a penitencián felül? Jótékonyságból? :)


Okés! Kinek áll érdekében pénzt hozni a térségbe? Ha erre tudsz válaszolni, akkor egyszemélyes kerekasztalként megmentetted az országot! ;)

2015. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

"Okés! Kinek áll érdekében pénzt hozni a térségbe? Ha erre tudsz válaszolni, akkor egyszemélyes kerekasztalként megmentetted az országot! ;)"


Pl. ha lenne itt valami, ami sehol máshol nincs, nem lecserélhető, és lenne rá kereslet meg infrastruktúra.

2015. jan. 19. 10:51
 24/44 anonim ***** válasza:

"a német Bosch azért jön ide, hogy nekünk jó legyen? "


A BOSCH nyilvan azert jott Magyarorszagra hogy neki jo legyen, de ez nem zarja ki azt hogy kozben nekunk is jo legyen.


win-win szituacio.

2015. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Azt bírom, hogy a jobberek alapvetően úgy állnak hozzá a gazdasághoz, hogy fogalmuk sincs, hogy az mi fán terem.

Bele vannak gajdulva abba a dogmába, hogy minket mindenki tönkre akar tenni és el akar szegényíteni, mert a világot a gonosz illumináti zsidó nagytőke uralja, ami annyira sátánista, hogy mindent tönkre akar tenni, mert annyira gonosz és kész.

Nem értik meg, hogy a piacnak szüksége van fogyasztásra ahhoz, hogy működjön. A piacot a kereslet és a kínálat uralja, ha pedig nincs az embereknek pénzük, akkor piac sincs, mert nincs kereslet, ergó nincs hova termelni és terjeszkedni a cégeknek. Így a világcégek érdeke is, hogy egy adott terület egyre gazdagabb legyen, mert csak így jelentenek egyre nagyobb felvásárlási tényezőt az ott élők az ő termékeik számára.

De nem, minket gyűlöl a világ, mert van szívcsakránk és illumináti-chemtrail-Obama-ufózsidó gonosztevők blablablablabla...

Közben persze elfelejtik, hogy kik is vezették be 2011-ben a Munka Törvénykönyvét, ami teljesen hazavágta az addig is béka segge alatt lévő munkavállalói jogokat Magyarországon és így teljesen ellehetetlenítették az alkalmazottak feljebb emelkedését. De nem számít, mert ők nem tehetnek semmiről, mindenért a háttérhatalom a felelős, ami lehárpol minket, ha nem engedelmeskedünk nekik és egyéb agyzsibbasztó marhaságok.


Így tényleg nem fog menni.

2015. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

K.M.: A globalizáció hatásaként az egyes régiókban megtermelt termékeket nem muszáj ugyanabban a régióban eladni, hanem ott ahol már ki van épülve az infrastruktúra: azaz Nyugaton.


Az, hogy telített a piac ott, az nem igaz: óriási mennyiségben képesek fogyasztani többet, többet, és még többet.

2015. jan. 19. 11:02
 27/44 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező,nem a fizetést kell emelni első körben,hanem az árakat csökkenteni,így nagyobb lenne a kereslet is,így egy idő után kiegyenlítődne,és lehetne emelni a béreket.Ha tegyük fel egy üveg kóla nem 200 ft lenne,hanem csak 100 ft,akkor igaz nem lenne akkora árrés,de így legalább a csóró nyugger is megvenné.Magyarul ha nem lenne ekkora árrés a termékeken,akkor nagyobb lenne a forgás,olcsóbb lenne de több fogyna,és így nagyobb lenne a bevtel,ezáltal a fizetést is lehetne emelni.Németországban az emberek 3-4-szer annyit keresnek mint mi,az árak még is ugyanazon a szinten vannak,sőt vannak dolgok,amik olcsóbbak.
2015. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Körmendi Mátyás ***** válasza:

"K.M.: A globalizáció hatásaként az egyes régiókban megtermelt termékeket nem muszáj ugyanabban a régióban eladni, hanem ott ahol már ki van épülve az infrastruktúra: azaz Nyugaton."


Ezzel tisztában vagyok, nem kell bemutatni a helyzetet.


"Az, hogy telített a piac ott, az nem igaz: óriási mennyiségben képesek fogyasztani többet, többet, és még többet."


Ez pedig egyszerűen nem igaz. Nincs olyan, hogy végtelen kereslet. Egy adott régiónak akkora a kereslete, amennyi az adott régióban élő emberek jóléti szintje, ez pedig Nyugat-Európában sem végtelenül nagy, csak magasabb, mint a miénk.

Ráadásul igenis telített náluk a piac, szóval ez sem igaz. Ehhez még hozzáadódik az, hogy egy alacsony fogyasztási kapacitáson lévő területnek sokkal könnyebb fejlődnie, mint egy olyannak, ami már alapból magas.

Elég megnézni Kínát, hogy mekkora náluk a GDP növekedés. Ez is csak azért van, mert nincsenek sehol mondjuk Japánhoz képest, ami a jelenlegi 2015-ös világgazdasági értékeknek a csúcsán található.

Magyarországon is könnyebb lenne a fogyasztást bővíteni, mint például Belgiumban, mivel ebben az esetben szintén könnyebb felhúzni egy alacsonyabb szinten lévő régiót, mint egy olyat, ami már amúgy is fejlett.

Úgy kell elképzelni, mint a mágneses erőt. Minél közelebb teszel egymáshoz egy azonos pólusú mágnest, annál nagyobb lesz a taszítóerő a kettő között. Ugyanez a helyzet a gazdasági növekedés terén is, minél fejlettebb egy régió GDP-szintje, annál jobban lassul ott a növekedés mértéke.

2015. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Igen, ez így jól hangzik: "ha lenne valami". Pont ez a valami a kérdés.


Alapvetően a kb. 180 dollár / hó közalkalmazotti munkabér már közeledik a bangladesi bérszinvonal felé. Most - viccen kívül és szomorúan mondom - nekem úgy tűnik, hogy az olcsó munkaerővel szeretnének komparatív előnyökre szert tenni a térségben... de az, hogy "biztosítjuk az olcsó munkaerőt valamihez" még mindig nem oldja meg a "biztosítjuk az olcsó munkaerőt, de mihez" kérdést.

2015. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"Németországban az emberek 3-4-szer annyit keresnek mint mi,az árak még is ugyanazon a szinten vannak,sőt vannak dolgok,amik olcsóbbak."


A nemetorszagi arak SOKKAL magasabbak mint a magyar arak. Lehet hogy van egy-ket dolog ami olcsobb vagy ugyanannyi, de a tulnyomo tobbseg jellemzoen dragabb, akar tobbszoros arak is elofordulhatnak, kulonosen energia, szolgaltatasok es ingatlan teren, de az elelmiszerek is jellemzoen dragabbak.

2015. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!