Mesterségesen magasan tartott árfolyam mellett a deviza hitel kötelező forintosítása miért nem számít egyoldalú szerződés módosításnak?
Magára vessen, aki svájci frank alapú hitelt vett fel. Volt benne kockázat, bevállaltátok, ráfáztatok.
Csak magatokat hibáztathatjátok. Ennyi erővel az elbukott Tippmix szelvények miatt is mehetne mindenki hőbörögni a Szerencsejáték Zrt.-hez.
Szia!
Mindegy mert jelen esetben "csak"az a fontos hog a számok a forintbetétek előnyét mutassák.Ha megtörténik a forintosítás akkor pedig emelik az alapkamatot.
#1
Valóban...de az elbukott Tippmix tét többszörösét nem kell olyankor befizetned.(
#1 a tippmixnél azzal, hogy megveszed a szelvényt kifizeted rá az x forintot és ezt feláldozod, lényegében egy szerződést kötöttél a szerencsejáték zrt-vel, aminek szerződésben foglalt feltételei, következményei vannak.. ha elveszíted a pénzed ráfáztál és a saját hibád. viszont ha a szerencsejáték zrt egy esemény miatt hatalmas veszteséget szenvedne el, és emiatt a szerződésedet egyoldalúan módosítaná, hogy a kárait enyhítse (például utólag megemelné a megvásárolt jegyed árát), akkor felrúgta a veled kötött szerződést..
na a bankok pontosan ezt tették a deviza hitelesekkel, hogy a kárukat enyhítsék egyoldalúan módosították a hitelfelvevők szerződéseit, és ez akkor is bűncselekmény, ha ezt egy bank hajtja végre.. -.-
"A devizahitelek elszállásában nincs semmi szerződésmódosítás."
kérlek tájékozódj mielőtt másokat hülyítesz.. egy kis olvasni való:
fura, hogy te még ott tartasz, hogy nem volt egyoldalú szerződés módosítás, és a hülye hitelfelvevőknek vállalniuk kell a következményeket, miközben már az alkotmány bíróság is meghozta a döntését, hogy tényleg tisztességtelen módosítások voltak a bankok részéről.. persze ezeket a károkat senki nem fogja megtéríteni..
Szia(sztok)!
A probléma az árfolyam megemelkedése. A mostani árfolyamkülönbséget a hitelfelvevőkre hárítják. Az „adósmentés” csak a deviza alsó/felső/ árfolyamának a különbségére vonatkozik.
Csökkenő alapkamat esetén a forinthiteleknél a bankok jövedelmi szintje csökken,ha megnövekszik a forinthitelek állománya (ugyi átváltás) az alapkamat emelésével ismét profitot termel a bankszektornak. Ezután jöhet a
Kötött devizagazdálkodás: Erős állami ellenőrzés mellett alkalmazott devizagazdálkodás. Csak a jegybank engedélyével lehet valutát venni és a megszerzett valutát csak a jegybanknak lehet eladni. Az átváltást tehát csak a jegybank végezheti hivatalosan. A valutának szabad piaca nincs, a valutaárfolyamot a jegybank alakítja ki hivatalosan.
Ismerős-e valakinek…?:(
...elnézést...jav.
Az „adósmentés” nem a deviza alsó/felső/ árfolyamának a különbségére vonatkozik,hanem az időközben az eredeti felvételi kamathoz viszonyított emelkedésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!