Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mesterségesen magasan tartott...

Mesterségesen magasan tartott árfolyam mellett a deviza hitel kötelező forintosítása miért nem számít egyoldalú szerződés módosításnak?

Figyelt kérdés
Fidesz kormányzása óta 180ft-os értéktől fokozatosan nőtt a CHF értéke, és most 256ft-on kötelezően fogják forintosítani.. mi van akkor, ha valaki 8-10 évre vette fel a hitelt és később erősödni fog a forint, és visszacsökkennek a törlesztő részletei, de kötelezték rá, hogy brutálisan magas árfolyamon forintosítson??

2014. nov. 12. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Magára vessen, aki svájci frank alapú hitelt vett fel. Volt benne kockázat, bevállaltátok, ráfáztatok.

Csak magatokat hibáztathatjátok. Ennyi erővel az elbukott Tippmix szelvények miatt is mehetne mindenki hőbörögni a Szerencsejáték Zrt.-hez.

2014. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindegy mert jelen esetben "csak"az a fontos hog a számok a forintbetétek előnyét mutassák.Ha megtörténik a forintosítás akkor pedig emelik az alapkamatot.

#1

Valóban...de az elbukott Tippmix tét többszörösét nem kell olyankor befizetned.(

2014. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Később erősödni fog a forint.. lol Majd szóljatok mikor, mert eddig én olyat nem láttam.
2014. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 a tippmixnél azzal, hogy megveszed a szelvényt kifizeted rá az x forintot és ezt feláldozod, lényegében egy szerződést kötöttél a szerencsejáték zrt-vel, aminek szerződésben foglalt feltételei, következményei vannak.. ha elveszíted a pénzed ráfáztál és a saját hibád. viszont ha a szerencsejáték zrt egy esemény miatt hatalmas veszteséget szenvedne el, és emiatt a szerződésedet egyoldalúan módosítaná, hogy a kárait enyhítse (például utólag megemelné a megvásárolt jegyed árát), akkor felrúgta a veled kötött szerződést..

na a bankok pontosan ezt tették a deviza hitelesekkel, hogy a kárukat enyhítsék egyoldalúan módosították a hitelfelvevők szerződéseit, és ez akkor is bűncselekmény, ha ezt egy bank hajtja végre.. -.-

2014. nov. 12. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:
A devizahitelek elszállásában nincs semmi szerződésmódosítás. Az a lényege, azért devizahitel, mert nem magyar pénzben fizeted a banknak, hanem másban. Az, hogy a forint leesett a béka segge alá nem a bank hibája, nem is a tiéd, viszont a te felelősséged ugyanúgy kifizetni. Azért voltak a devizahitelek kamatai alacsonyabbak a forint alapúnál, mert te gyk. megvásároltad a banktól az árfolyamkockázatot.
2014. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"A devizahitelek elszállásában nincs semmi szerződésmódosítás."


kérlek tájékozódj mielőtt másokat hülyítesz.. egy kis olvasni való:

[link]


fura, hogy te még ott tartasz, hogy nem volt egyoldalú szerződés módosítás, és a hülye hitelfelvevőknek vállalniuk kell a következményeket, miközben már az alkotmány bíróság is meghozta a döntését, hogy tényleg tisztességtelen módosítások voltak a bankok részéről.. persze ezeket a károkat senki nem fogja megtéríteni..

2014. nov. 12. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem volt szerződés módosítás, hanem anélkül is ugyanakkora szarban lennétek, a bankok a kamatot emelték ebben, de ennek mértéke elhanyagolható az árfolyam változása okozta tőketartozás növekedéséhez.
2014. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia(sztok)!

A probléma az árfolyam megemelkedése. A mostani árfolyamkülönbséget a hitelfelvevőkre hárítják. Az „adósmentés” csak a deviza alsó/felső/ árfolyamának a különbségére vonatkozik.

Csökkenő alapkamat esetén a forinthiteleknél a bankok jövedelmi szintje csökken,ha megnövekszik a forinthitelek állománya (ugyi átváltás) az alapkamat emelésével ismét profitot termel a bankszektornak. Ezután jöhet a

Kötött devizagazdálkodás: Erős állami ellenőrzés mellett alkalmazott devizagazdálkodás. Csak a jegybank engedélyével lehet valutát venni és a megszerzett valutát csak a jegybanknak lehet eladni. Az átváltást tehát csak a jegybank végezheti hivatalosan. A valutának szabad piaca nincs, a valutaárfolyamot a jegybank alakítja ki hivatalosan.

Ismerős-e valakinek…?:(

2014. nov. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

...elnézést...jav.

Az „adósmentés” nem a deviza alsó/felső/ árfolyamának a különbségére vonatkozik,hanem az időközben az eredeti felvételi kamathoz viszonyított emelkedésre.

2014. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki hitelt vesz fel az dögöljön éhen! És hatmillió forint/frank értéken forintosítanám nekik.
2014. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!