Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, hogyha hirtelen,...

Mi történne, hogyha hirtelen, mesterségesen felemeljük ugyanarra a bérszínvonalra a magyart, mint a nyugatit?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom "akvárium - halleves" közgazdasági dilemmája, hogy a jólét csak úgy magától jön, az államon kívül senki nem akadályozza a fejlődést... blabla


De ha a politikusok nem lopnának, az adók normálisak lennének, az állam nem csinálna semmit, fejlődne itt bármi?


2015. jan. 19. 08:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
54%
Diplomás emberként simán elérhető a színvonal most is, Magyarország egy elég olcsó hely
2015. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
20%
Helyreállna a rend.
2015. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Ha ez így lenne, akkor miért van siránkozás?


Elképedek, hogy a média csak az emberek frusztrációját akarja aprópénzre váltani, viszont a probléma megoldására semmilyen alternatívát nem nyújt.


Egyszerűen nem mutatnak egy összképet az egészről, hogy mi a probléma, és mit lehet tenni, csak annyi, hogy zuhanunk, zuhanunk, zuhanunk... bezzeg nyugaton fejlődnek, fejlődnek, fejlődnek.

2015. jan. 19. 08:25
 4/44 anonim ***** válasza:
48%
Mert panaszkodni a csóró tanulatlanoknak van ideje azért...
2015. jan. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

Nincs olyan hogy "nyugati" berszinvonal.


Pontosan melyik orszag melyik regiojanak az atlagos berszinvonalara emelned a magyart?


Nyilvan ilyenkor mindenki a bajororszagi fizetesekre gondol, nem pedig a delolaszra, csak a bajororszagi arakat nem akarja hozza.

2015. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyira, amennyivel azok a kivándorlók, akik magukat gazdasági menekültként könyvelik el, meg lennének elégedve.
2015. jan. 19. 08:55
 7/44 anonim ***** válasza:
85%
Altalaban veve: egy orszag berszinvonalat nem lehet mestersegesen ide-oda rangatni. Ezert gyermeteg elkepzeles a Jobbiktol pl. hogy majd ok rakenyszeritik a multikat hogy nyugati bert fizessenek. Egyreszt azert mert nem letezik olyan hogy nyugati ber, ahogy fentebb irtam, masreszt pedig ezek a cegek barmikor szedhetik asatorfajukat es elmehetnek mashova. Es ha ilyenekre kenyszeritik oket, el is mennek, Magyarorszagon meg lesz hirtelen nehany millio munkanelkuli, gazdasagi osszeomlas, allamcsod, amit akarsz.
2015. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

És hogyan lehet, mi rá a recept?


Ezt viszont ne meséld be nekem, mert az én agyam ezt nem tudja befogadni:


- minden rossz itt, változtatni kell, de semmiképpen nem lehet nemzeti szinten változtatni,


- majd ha nagyobb hatáskört engedünk az EU-nak, létrehozhatjuk a globális rezsicsökkentést, és ontani fogják az ingyen pénz.


- hazai béreket emelni = katasztrófikus bolsevizmus, amivel egy szak sem foglalkozhat.


- feltétel nélküli EU jövedelem = szakmailag megfontolható lépés.

2015. jan. 19. 09:06
 9/44 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Nem értem, hogy pontosan mit szeretnél.

A kérdésben fel akarod emelni a magyar fizetéseket mondjuk 600 ezer forintra, utána meg azt kérdezed a kérdés részletezésének a végén, hogy mi lenne, ha nem lopnának a politikusok, normális mértékű adók lennének és az állam nem csinálna semmit (?), akkor fejlődés lenne-e.


Döntsd el, hogy mit szeretnél.

2015. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Egyiket se szeretném, csak azt, hogy mi a következménye mind a két esetnek. Mérlegelni, és valami álláspontra jutni.


Mennyivel jutnánk előbbre, és milyen áldozatot kell hozni mindkét esetben.

2015. jan. 19. 09:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!