Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itt csinálják a hisztéria...

Akik itt csinálják a hisztériakeltést a Jobbikkal kapcsolatban, azok pontosan mit akarnak, milyen ideológia szerint akarnák az országot vezettetni?

Figyelt kérdés

Hisztériakeltés fajai:


- kétszavas vagdalkozások (náci, fasiszta, rasszista, kirekesztő, militarista, megvalósíthatatlan program, nyilas szavazók lemez)


- amennyiben az egyszavas vagdalkozások nem fejtenek ki hatást, akkor jön az árnyékbokszolás, a mondanivalójának a kiforgatása, a szövegrészlet kiragadása és eltorzítása. Pl amit a "nem vagyunk demokraták" kijelentésével csinálnak, az elképesztő.


- másik kedvenc módszerük az "olvass a sorok között, azért mert nincs leírva még megtörténhet" mondóka ismétlése.



A hisztériakeltők jól tudják, hogy rágalmaik torzítások, manipulációk eredményei, így most a "mert nem akarunk nemzetveszejtőket" válaszukat nem tudják elsütni.


2015. jan. 11. 20:09
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
78%
A probléma a magyar szélsőjobbal, hogy egy erősen szélsőbalos programot próbál eladni az embereknek, tarthatatlan gazdaságpolitikával. Emellett töretlenül EU szkeptikus, és aki ért valamilyen szinten a közgazdaságtanhoz, látja, hogy végzetes lenne Magyarországnak jelen körülmények között az Unio-tól eltávolodni. Ezeknek a populista, gazdaságromboló eszméknek egyre nagyobb sikere van vidéken, de Pesten annál jobban elítélik őket. Úgy azonban nem lehet támadást indítani egy párt ellen, hogy nyilvánosan azzal vádolod meg, hogy túl sokat adna az embereknek, a liberális érvekre sokkal vevőbb a közvélemény. De esküszöm, ha a Jobbik a szemléletét megtartaná, de áttérne liberális gazdaságpolitikára, lenne egy biztos szavazójuk, az én személyemben.
2015. jan. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Az szélsőbalos hozzáállás, hogy a stratégiai ágak (pl. a központi bank) állami irányítás alatt lennének, és ettől függetlenül működnek nagyvállalatok, multik, de ésszel ?


Az ilyen hozzáállás jobboldali, államkapitalista hozzáállás, erre azért van szükség, hogy az országot a megválasztott politikusok irányíthassák és ne a tőkések, szembeköpve így a népszuverenitást / demokráciát.



Az államosítás!=baloldaliság (önmagában).


Charles de Gaulle is államosított cégeket (köztük a Renault-t, az volt talán a legnagyobb falat). Részben vagy teljesen állami befektetéssel hívott életre olyan projekteket, mint a Caravelle, a TGV, a Concorde, stb. És keményen jobboldali volt.


Neoliberális kamuduma, hogy aki beavatkazik államilag a gazdaságba, az kommunista diktátor, aki meg hagyja kontroll nélkül tenyészni (a politikával szép lassan összefonódó) nagyvállalatokat, az az igazi belevaló demokrata gyerek.



A liberalisták szeretnek John Smith könyére hivatkozni, amiben lerakta a liberalizmus alapjait, arra hivatkozva, hogy a piacot nem kell szabályozni, mert az automatikusan mindent a helyes útra térít.

Azt viszont kevesen tudják, hogy Johna Smith eredetileg pap volt és idealista.

Később írt egy másik könyvet, amiről a liberalisták szégyenlősen hallgatnak. Ebben azt írja, hogy a piaci önszabályozás csak akkor működik, ha a piac ÖSSZES SZEREPLŐJE becsületes.

Ez sépen kihúzza a szőnyeget az egész elmélet alól.

Hát látjuk is, hogy mióta a liberalizmus diadalmenete tart azóta szaporodnak hiper-gazdagok, és a nincstelenek, a középosztály pedig felszívódik.

És ez semilyen erkölcs alapján nem magyarázható pozitívumként.

Azzal, hogy a vallást száműzték a politkából, gyakorlatilag az erkölcsöt is takarékra tették.

Ezért lehet mondani, hogy már nem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás.

Szóval nem baj, ha bizonyos gazdasági folyamatok nem erkölcsösek, ha jogszerűek.


Ki is mondta Milton Freedmann, hogy "the business of the business is the business".

Tehát a kapitalista dolga hogy pénzt csináljon, és ne törődjön erkölcsi következményekkel.

És ha ezt olyan környezetben teszi, ahol az állam erőtlen ott sejthetjük, hogy mi lesz a végeredmény.

Hát láttuk is egy párszor.


Nos... Hát ez a VALÓDI liberalizmus gazdaságpolitikai része.



Összefoglalva tömören:


A liberalizmus (eredetileg is) a nagyvállalatok ideológiája volt. Azt célozta, hogy a demokratikusan megválasztott kormányoknak ne legyen sok hatalma e vállalatok növekedését korlátozni, ha az a többség kárára van.


A többi rizsa.


Nem, nem kommunista vagyok, én is kapitalista szellemiségű, de a politikát és a gazdaságot válasszuk külön, ne hagyjuk összefonódni a kettőt, mert akkor a politikusok a tőkések érdekképviselői lesznek és a szűk réteg képviselete miatt nehezebben old meg minden problémát az ország.

2015. jan. 12. 02:18
 23/42 A kérdező kommentje:

A jegybanki függetlenségnek semmi értelme, az orosz példa jut eszembe: 2009 tavaszán Putyin elnök utasította az jegybank vezetését, hogy csökkentsék az alapkamatot. Erre a nyugati neoliberális közgazdászok elkezdtek hörögni, hogy vége a jegybanki függetlenségnek, el fog szaladni az infláció és nő a munkanélküliség. Itt található a cikk róla:


[link]


Erre mi történ valójában? Elkezdett jelentősen csökkenni az infláció, és azóta is hullámozva csökken a munkanélküliség és növekedésnek indult a gazdaság.

Itt vannak az ábrák:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ebből is csak az látszik, hogy a jegybanki függetlenség egy ostoba neoliberális, gyakorlatilag vallási dogma, mint nagyon sok egyéb a mainstream neolib gazdaságpolitikában.

2015. jan. 12. 02:23
 24/42 A kérdező kommentje:

Szélsőjobbozás mellőzését is kérném, mert újságírók és más médiamunkások leszögezték, hogy program és más összetevők alapján a Jobbik egy normális, nacionalista és konzervatív párt:


https://www.youtube.com/watch?v=BEvNOmeewhw

2015. jan. 12. 02:35
 25/42 anonim ***** válasza:
88%
Először is a te általad említett vagyoni egyenlőtlenség nem állja meg a helyét. [link] Ahogy láthatod hiába kerül az állam kezébe az irányítás, azzal nem lesznek előrébb a szegényebb emberek, még mindig a liberális országokban a legkisebb az egyenlőtlenség. Másodszor meg elfeledkezel arról, hogy jelenleg hol állunk Európán belül. Egyszerűen nem éri meg kekeckedni az Euval, amikor az export túlnyomó többsége oda irányul, és az ottani cégek dönthetnek hogy hova települjenek, hova hozhassanak magasabb béreket, ezzel fellendítve az egész vidéket. Amint megváltozik az európai közvélemény, mi is változhatunk, de előtte több pofont kapnánk, mint elismerést.
2015. jan. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
tetro bneindult kérdező! :D
2015. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
beindult*
2015. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
52%

" Fideszes vagyok, elítélem a Jobbikot, és toleráns, európai ideológia szerint szeretném vezettetni az országot, ahol egy cigány, egy zsidó vagy egy meleg nem ér kevesebbet egy heteró magyarnál"


Jobbikosként az ilyen meggondolatlan válaszokkal az a problémám, hogy ezt csak a magyarokra vonatkoztatják. Vagy talán egy zsidó nem nézhet le egy cigányt vagy egy magyart? Sosem hallom tőletek, hogy azt mondanátok, hogy egy cigány szemében egy dolgozó becsületes magyar ne egy parasztnak vagy kutyának tűnjön. Na, ezekről miért nem beszéltek ti nagy Európaiak?

2015. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 tetro ***** válasza:
50%

10.25

magyarázzam, vagy előbb végig gondolod még egyszer magadtól, amit írtál?

2015. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Magyarázzad tetro, magyarázzad! :D
2015. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!