Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik és szimpatizánsaik...

A Jobbik és szimpatizánsaik egy része miért akar csendőrséget létrehozni?

Figyelt kérdés

Még mielőtt a cigányozós, közbiztonságot emlegető érvek előkerülnek, ez szimplán meg lehetne oldani úgy is, hogy növelik a rendőrség személyi állományát, és több járőrt vezényelnek a "zűrös" városrészekbe, községekbe.

De nem, nem, nem valamiért a jobbikosos egy új karhatalmi szervet akarnak, csak azt nem értem miért? Drágább lenne, a jogkörei átfednék egymást a rendőrséggel, többe kerülne mint a mostani rendőrség fejlesztése, plusz egy új állami vízfejet teremtene.

Tehát nem értem a miérteket, mert eddig ezekre a kérdéseimre, ellenérveimre érdemben választ még senkitől sem kaptam.


2015. jan. 10. 21:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"ez szimplán meg lehetne oldani úgy is, hogy növelik a rendőrség személyi állományát, és több járőrt vezényelnek a "zűrös" városrészekbe"


Így nem lehet megoldani.

2015. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
a csendorsegrol mindig az "indul a bakterhaz " jut eszembe.vajon miert?
2015. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Csak reagálnék azokra, akik a "középkort" vizionálták a csendőrségre, illetve egyáltalán arra, hogy mi a kérdés. Nyilván sokan vannak, akik egyből tudnak egy jót nácizni meg fasisztázni, de ezekkel nem kell foglalkozni, mert nekik a tábor szóról is egyből az jut eszükbe. De az első válaszoló tökéletesen összefoglalta a lényeget. A csendőrség egy helyben lévő rendvédelmi egység, amelyet nem vezényelnek el focimeccsre, tüntetésre, traffipaxozásra szemben a rendőrséggel. Ugyanolyan jogkörei lennének, mint a rendőrségnek, tehát semmi több. A "középkorra" rátérve pedig annyit, hogy csendőrség Európában működik:


-Franciaországban

-Olaszországban

-Spanyolországban

-Svájcban

-Portugáliában


és még számos más európai országban. Igen, ezek mind nyugat-európai országok. Amelyekre nem lehet azt mondani, hogy középkori, nemde? Gyakran van úgy, hogy itt rögtön mindenre - ami eredményt hozna -, a "középkori" jelzőt aggatják, miközben számos más európai országban és adott esetben az USA-ban is működik. Gondolok itt európai példák alatt a kémiai kasztrálásra, de gondolhatunk akár a bérrabtartásra is. Ezek mind működnek a 21. században. Ebből is látszik, hogy a liberálisok még nem jutottak el a nyugat-európai szintre, ahol ezek már létező dolgok.

2015. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

"Ugyanolyan jogkörei lennének, mint a rendőrségnek, tehát semmi több."


De továbbra sem tudom elfogadni, hogy akkor miért nem érik be a jobbikosok a rendőrség állományának a növelésével? Minek kell létrehozni még egy önálló rendvédelmi szervet, ha ahogy te is írod semmi többet nem nyújt, mint a rendőrség! Ez a problémám az önálló csendőrséggel. Az meg, hogy a rendőröket elvezénylik ide-oda, míg a csendőröket nem, nos erre is ugyanaz a válaszom, ha több rendőr lenne, akkor nem kellene elvezényelni őket, mert mindig maradna elég rendőr járőrözni is. Én továbbra sem vagyok meggyőződve arról, hogy a csendőrség bármi pozitív változást hozna a rendőrséghez képest, negatív változást biztos hozna, hiszen önálló szerkezeti struktúrát kellene neki létrehozni saját járműparkkal, irodistákkal, tiszti állománnyal. Magyarul drágább lenne mint a mostani struktúra. Az önálló határőrség is beolvadt a rendőrségbe, lassan hét éve, mégsem akarja senki sem visszaállítani.

Tehát miért lenne jobb mondjuk ötezer csendőr mint ötezer rendőrjárőr?


Az meg, hogy néhány nyugati országban van csendőrség, az még nem jelenti azt, hogy feltétlen másolni kell őket. Magyarországon a csendőrök feladatait már 70 éve a rendőrök látják el, jól-rosszul, de ellátják, akkor meg minek feltámasztani, és őszinte leszek meggyőző érvet most sem hallottam senkitől...

2015. jan. 11. 22:20
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha neked nem meggyőző érv az, hogy a rendőrséget ide-oda lehet ráncigálni, míg a csendőrséget nem, akkor te tulajdonképpen más miatt nem akarod. Gondolom rossz történelmi ismeretek miatt. Ha megérted majd, hogy hiába van több rendőr, ha azokat mindet (!!!) el lehet vezényelni, érteni fogod, miért van rá szükség.
2015. jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy a környékünkön megnőtt a rendőri jelenlét, ez megnyugtató. Az viszont nem, hogy rászállnak az autósokra és a kerékpárosokra, mintha ettől nagyobb gond nem is létezne. Az sem, hogy éjszaka egy darab rendőrt nem látni a környéken, még gyalogosan sem. Ez a jelenség vidéken hatványozottabban jelentkezik, csak ott nappal sem nagyon van rendőr. De itt egy Jobbikos nyilatkozat a csendőrség felállításának miértjéről:


"...visszaállítanák a „csendőr-őrs” szervezetet is, melynek beosztottjait nem lehetne ide-oda vezényelgetni, – sokszor politikai megfontolásból, hanem állandó jelleggel beosztási helyükön teljesítenék szolgálati feladataikat. Ennek keretében első sorban a település külterületi rendjét felügyelnék."

2015. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!