Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok hogy páran...

Nem gondoljátok hogy páran "kicsit" túlreagálják Novák előd facebook bejegyzését?

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 01:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
36%

"Annyit tudtál rólam hogy szerintem sokan túlreagálják Novák előd azon egy darab facebook bejegyzését.

És te mindjárt azzal vádoltál meg hogy rasszista vagyok és antiszemita...

Nem ezt hívják úgy hogy előítélet?"


És akkor még ráadásul a jobbosok halálát kívánta a kis demokrata.

Olyan rikárdós színvonalú. :D


Ja meg a magyarok, csak ennyit tudnak ismételgetni!

2015. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
66%

"Nem vagyok sem antiszemita, sem rasszista."

Ha nem lennél antiszemita és rasszista, akkor nem szavaznál a jobbikra és nem védenéd Novák Elődöt. A jobbik a zsidó összeesküvés elméletekre építi az ideológiáját, amiben a cigánysággal kapcsolatos kérdések is igen fontos szerepet játszanak.



"Mit jelentett ki az ÚJSZÜLÖTTRŐL Novák Előd? Nem találtam újszülöttre vonatkozó kijelentést a bejegyzésében."

Ezt mondta konkrétan Előd.

"A 2015-ben elsőként - 23 éves anya harmadik gyermekeként! - megszületett Rikárdó mellett azért persze szaporodik a magyar is néhol, pl. a mi családunkban is többen vagyunk, mint négy éve . Bőséges gyermekáldást kívánok minden honfitársamnak az új évre!"

Már bocs, de szerintem az a mondatrész, hogy "megszületett Rikárdó mellett azért persze szaporodik a magyar is néhol" azt jelenti, hogy a cigány családod nem fogadja el Novák magyarként, holott pedig magyar állampolgárok ők is. Ha viszont a cigányokat nem fogadja el magyarként, akkor a gyereket sem. Ez pedig a jobbiknál azt jelenti, hogy egy másodrendű kvázi-állampolgár született, aki természetesen nem ér annyit, mint Dúró Dóra gyermeke mert, hogy Novák arra tett megjegyzést, hogy az első gyerek cigány lett.


Az meg, hogy Nováknak nincs felelőssége a zaklatásban hát elég nevetséges kijelentés. Pontosan tudja a tisztelt képviselő úr, hogy mekkora ellenérzés van a cigányokkal kapcsolatban Magyarországon, így azt is tudta vagy legalábbis sejtette, hogyha tematizálja, hogy egy cigány asszonynak született elsőként gyereke újévkor, az elég nagy felháborodást válthat ki egyes személyekből. Tudod ez olyan dolog mint az, amikor a kuruc.info-ra kikerülnek a jobbik ellenségeinek adatai, aztán elkezdik őket zaklatni, lehúzzák a bankszámlájukról a pénzt és többször halálosan megfenyegetik őket. A jobbik nem tett mást, csak valamilyen újságírót vagy médiaszemélyiséget mélyen elítélt, mert bírálni merte a jobbikot. A többit persze elintézi majd a másodrendű média és a náci hekkerek. Vajon nincs összefüggés Novák kijelentése és a zaklatások között, amikor egy ilyen társadalmi feszültségekkel teli helyzetben azt dobta be Novák a közbeszédbe, hogy egy "Rikárdó született"? Te komolyan gondolod ezt?

2015. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

,,Ha nem lennél antiszemita és rasszista, akkor nem szavaznál a jobbikra "


Szerintem érdemesebb lenne kicsit utánanézned a definícióknak, mit jelent az hogy rasszista és hogy antiszemita. Konkrétan meg van határozva, legalábbis utóbbi biztos. Nem az fogja eldönteni hogy melyik pártra szavazok. Ami azt illeti egyszer szavatam a jobbikra o.gy. választáson, de az eu-son az lmp mellet döntöttem. Nem Novák Elődöt védem, hanem csak a véleményét ezügyben. Mivel továbbra sem a cigányok kitelepítéséről, diszkriminálásáról, vagy kiírtásáról beszél, ezért nálam befogadható. Ami azt illeti azt már túlzásnak tartom hogy azóta is a hatszor-tíz-a-huszonharmadiko-nodik posztot írja erről, és ha megismerném biztos találnék vele olyan témát amiben egyáltalán nem értek egyet vele. Ennyit arról hogy védem őt.


,,A jobbik a zsidó összeesküvés elméletekre építi az ideológiáját, amiben a cigánysággal kapcsolatos kérdések is igen fontos szerepet játszanak. "


Ezt honnan szoptad ki? Az lehet hogy vannak olyan jobbikosok akik így gondolják de egyrészt ők nem az egész párt, másrészt kétlem hogy a parlamentben ők ott ülnének.

A kurucinfo pedig nem egyenlő a jobbikkal.


,,A 2015-ben elsőként - 23 éves anya harmadik gyermekeként megszületett Rikárdó"


Ez az amit minden hírportál lehozott aznap.(Ők akkor miért nem rasszisták ?) N.E. onnan másolta be.

Ez egyébként egy logikailag IGAZ kijelentés. Mi nem igaz ebben , mond meg!?

Egyébként nem tudom mi a sértő azon h 'megszületett rikárdó'. Mert a mondat ezen része a Rikárdóra vonatkozó kijelentés. (korábban úgy emlékeztem hogy a mondat alanya rikárdó anyja, nem a gyerek.)


,,Rikárdó mellett azért persze szaporodik a magyar is néhol, pl. a mi családunkban is többen vagyunk, mint négy éve ."

Szintén IGAZ mind2 tagmondat. Azért nem lehet elítélni valakit mert igazat ír.


,,a cigány családod nem fogadja el Novák magyarként, holott pedig magyar állampolgárok ők is"


Mondjuk R. anyja elég fehér, amennyiben a gyerek csak félcigány, az bonyolítaná a történetet. De ha az anya is cigány, akkor Nováknak igaza van. Aki cigány az nem magyar. Ahogyan aki baszk, az sem spanyol, aki tatár az nem orosz, a szlovákiai magyar nem szlovák. De ettől még szlovák állampolgár. Előbbiek pedig spanyol, ill. orosz állampolgárok. N.E. azt írta hogy a magyar is szaporodik néhol, nem azt hogy a magyar állampolgár. Ha mindenki megyar lenne aki magyar állampolgár, fölösleges lenne nemzetiségi statisztikát vezetni népszámláláson. Ahhoz meg egszségedre hogy felvidéki nemzettestvéreink magyarságát megkérdőjelezed.


,,Ez pedig a jobbiknál azt jelenti, hogy egy másodrendű kvázi-állampolgár született, aki természetesen nem ér annyit, mint Dúró Dóra gyermeke mert, hogy Novák arra tett megjegyzést, hogy az első gyerek cigány lett. "


Ez már csak a hülyeségből levezetett rizsa.


,,Vajon nincs összefüggés Novák kijelentése és a zaklatások között, amikor egy ilyen társadalmi feszültségekkel teli helyzetben azt dobta be Novák a közbeszédbe, hogy egy "Rikárdó született"?"


Nem Novák dobta be a közbeszédbe hogy rikárdó született, ez azelőtt is kint volt minden híroldalon (többekközt a kurucinfón is). Ha ő ezt nem tematizálja, megteszi más. Effektíve rikárdóék amolyan 'celebek' lettek, és lettek volna novák előd nélkül is. Celebeket elég gyakran szokták zaklatni, és ezért ki a hibás? A kurucinfo bőven elég lett volna mindehez, és amúgy valószínűsítem is hogy nem novák előd személyes rajongótábora intézi a zaklatásokat, hanem a kurucinfós csürhe. (nem tudom az feltűnt e hogy van egy árnyalati különbség a kuruc és a jobbik között).


Amúgy meg ha én elhagyom a kulcsomat.. Valaki elmebeteg megtalálja és betör hozzám... Akkor a teljes felelősség az enyém? Én megyek börtönbe?

Nem azért jár büntetés ha valaki megosztja a véleményét, hanem ha valaki zaklat.


Én viszont azt mondom, országos botránnyá nem Novák tette ezt az ügyet. Sőt: a baloldal.

Novák bejegyzése lényege az volt hogy súlyos demográfiai probléma van az országban. Rikárdó csak ennek egy apropója volt, egy amolyan illusztráció (egyébként mindenki aki látta a hírt korábban hírportálokon, mindenkinek ugyan ez jutott eszébe, novák csak leírta). Akkor irányult ekkora figyelem magára rikárdóra amikor a baloldal azt dobta be, hogy N.E. rikárdót mocskolja. Remélem ezt érted, más dolog egy országszintű demográfiai probléma, és más az hogy született egy cigány gyerek (ez önmagában semmi gond nem lenne). Igaz épp nevezetesen újévkor, s így a kettő között van valamifajta kapcsolat, de senkinek sincs személy szerint Rikárdóval baja, csak a makroszintű népesedési problémákkal, s következményeikkel, közülményeikkel.

Csak ugye ha a baloldal azzal fikázta volna a jobbikot hogy miért mondja ki azt hogy MO 40 év múlva gipsyland lesz az nem ütött volna akkorát, minthogyha elferdítik épp csak annyira hogy azt adják N.E. szájába hogy ő pocskondiázott egy újszülöttet.

2015. jan. 8. 14:18
 24/24 anonim ***** válasza:
56%

Legutóbb Czeizel véleményét másoltam be, most jöjjön a borsod megyei cigányvajda véleménye:

https://www.youtube.com/watch?v=tzm0ihIGEqU

2015. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!