Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok Ferenc...

Ti mit gondoltok Ferenc Józsefről?

Figyelt kérdés
Szerintem egy magyarellenes ember volt, aki háborúba rángatott minket...

2015. jan. 6. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, lehet, hogy a mi szemünkben szabadságharc, az ő szemükben lázadás. Nekünk Trianon veszteség volt, másoknak meg igazság. Meg nem csak a magyarokat verték le a Habsburgok, hanem minden más nemzetet is amelyek felett uralkodtak. Politikába nincs értelme a személyeskedést belevinni.
2015. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na jó, az igaz, hogy az ő szemükben lázadás. De akkor te osztrák vagy? :D


Mondjuk, az osztrákok szemében sem volt lázadás, hiszen a bécsi forradalom is arra várt, hogy a honvédek foglalják el Bécset. A bécsi polgárok felszabadítóként várták a magyar sereget. Tehát mivel a bécsi császári udvar és az osztrák nép külön dolog, ezért csak a császári udvar szemében volt lázadás. A mai osztrákok sem hiszem, hogy úgy emlékeznének erre, hogy mi fellázadtunk. Mondjuk erről kíváncsi lennék, hogy mit gondolnak ma. :)


De még egyszer mondom, mivel nem mi tettük meg az első katonai lépést, hanem Bécs, ezért nem mi lázadtunk fel. Bécs támadott, tehát ők az agresszorok, mi csak védekeztünk. Én ezt nem nevezném lázadásnak.


Tehát, ha azt látja az ország, hogy a szerbek fellázadnak, és a lázadók között osztrák tanácsadókat találnak, és Jellachich császári tábornok (és horvát bán) sereggel tör Pest felé, akkor logikus, hogy elrendeli a kormány a honvédzászlóaljak felállítását. Ez nem lázadás, hanem védekezés :D És mivel ez tény, ez nem is nézőpont kérdése, hanem egyszerűen tény. Nem lázadtunk fel. Ezért is hívjuk az eseményt szabadságharcnak és nem felkelésnek.


Csak Bécs önkényéből fakadt, hogy lázadásnak minősítette. Mondjuk abban igazuk van, hogy tényleg a Birodalom egységét fenyegettük, de mint írtam: az a furcsa ebben, hogy törvény szerint teljesen elfogadható volt a magyar felelős kormány felállítása. Igaz, hogy kényszer hatására, de a császár mégis aláírta. Ráadásul, mivel leváltották V. Ferdinándot, és Ferenc József lett helyette, akit nem koronáztak meg magyar királlyá, így a magyar ügyekbe nem is avatkozhatott bele törvény szerint :D Ezt a Pragmatica Sanctio is kimondja, tehát ha csak a törvényeket nézzük, akkor igenis Bécs a törvényszegő és nem mi.

2015. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Magyar vagyok :D de annyira a Habsburgokat nem azonosítanám az osztrákokkal, vagy a Bourbonokat a franciákkal. Egy uralkodóház mindig nemzetek feletti. Amúgy igazad van elismerem,de az, hogy nem volt király mert nem koronázták meg, még meg állná a helyét. De, volt egy II.Józsefünk is. Ő sem szerette nagyon a koronázó ceremóniákat :D
2015. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, pont azt írtam, hogy az osztrákok nem azonosak a Habsburgokkal, a bécsi császári udvarral.


Ezért írtam, hogy míg a császári udvar szerint mi lázadók voltunk, az osztrákok szerint viszont testvérnép voltunk, és a bécsi forradalmárok testvéri nemzetként várták a magyar honvédséget... Ezért lennék arra kíváncsi, hogy a mai osztrákok ma milyen szemszögből nézik a magyar szabadságharcot.


II. József kapcsán igazad van, ő sem koronáztatta meg magát uralkodónak. Ebben párhuzamot is lehet vonni a két uralkodó abszolutizmusa között (tehát II. József uralkodása és Ferenc József uralkodása 1867-ig). Magyar szemszögből II. József sem volt legitim magyar uralkodó, ha szigorúan a törvény betűi szerint nézzük, de az akkori magyar rendek valahogy szemet hunytak ez fölött.

2015. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!