Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik Paks ellen háborognak,...

Akik Paks ellen háborognak, azok most mit akarnak?

Figyelt kérdés

Visszamenni a középkorba / kőkorszakba vagy amerikaiakkal akarták a bővítést / palagázt ?



Mielőtt Fideszbérenceznétek, leszögezem, hogy Jobbik szimpatizáns vagyok. Nem szeretem Viki bácsit, sokat kritizálom, de Paks kevés jó fideszes intézkedés közé tartozik.


2014. dec. 27. 14:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én a megújuló energiákban látom a jövőt, nem az atomenergiában.


Napenergia, geotermikus energia, szélenergia.

2014. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Az mondjuk pont nem fogja megváltoztatni az ország energiapolitikáját, hogy egy érettségivel rendelkező gyakorikerdesek.hu-s válaszoló miben látja a jövőt.
2014. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Az mekkora barmoság lenne, hogy az orosz technológiát amcsik fejlesztenék tovább, kb ugyanaz lenne, mint hogy az francia Alstom metróhoz német Siemens vezérlőket vettek Demszkájék, aztán azóta se lehet normálisan összehangolnia 2 rendszert :D


Atomerőmű meg olyan dolog, amivel méginkább nem érdemes kísérletezni, mert egy rosszul elsült kísérletnek sok áldozata lenne.



A sötétzöldeknek meg: A GreenPeace-nek a "szakértői" dilettáns hozzá nem értők, az ő "tanulmányaikat" nem veszik komolyan a tudományos életben, nem is foglalkoznak velük. Az atomenergia a leghatékonyabb, legmegbízhatóbb energiaforrás, és még elég sokáig ez is marad. Az a helyzet, hogy nem is érdemes nagy mértékben megújulókba fektetni, mert ha a szilárdtestfizika eljut egy olyan szintre, hogy tudunk olyan mágneseket csinálni, amivel lehet fúziós erőművet csinálni, akkor ez fogja felváltani az atomerőműveket. Ez még több energiát fog termelni.

2014. dec. 28. 16:13
 24/27 anonim ***** válasza:
"Biztonságos és tiszta az atomenergia? Ja, amíg nem az én kertem végébe temetik a nukleáris hulladékot." Javaslom, nézz utána az atomhulladék tárolásának, elég szigorú szabályok vannak rá, kizárt, hogy a kerted végében valaha is elhasznált reaktorelemekre bukkannál... Ezeket több méter mélyen, a föld mélyén, betonnal körülvéve kell tárolni, nem lehet csak úgy eldobni.
2015. jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Az atomhulladékot nem csak régi bányákban lehet körülbetonozva tárolni, hanem az erőművekben is. Sőt az "elhasznált" fűtőelemet lehet reprocesszálni, "megújítani". Atomhulladék jelenlegi legjobb tárolóhelye maga az atomerőmű.
2015. jan. 1. 15:03
 26/27 anonim ***** válasza:

Csak erre az ostoba hozzászólásra akartam volna reagálni:

"Biztonságos és tiszta az atomenergia? Ja, amíg nem az én kertem végébe temetik a nukleáris hulladékot."

És elmondani neki, hogy ilyen NINCS.

2015. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem az atomenergiával lenne itt a baj, hanem azzal ahogy a kormány kommunikálja a dolgokat, és egyik nap csak úgy bejelentik hogy na bumm orosz hitelből orosz erőmű lesz.
2015. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!