Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik Paks ellen háborognak,...

Akik Paks ellen háborognak, azok most mit akarnak?

Figyelt kérdés

Visszamenni a középkorba / kőkorszakba vagy amerikaiakkal akarták a bővítést / palagázt ?



Mielőtt Fideszbérenceznétek, leszögezem, hogy Jobbik szimpatizáns vagyok. Nem szeretem Viki bácsit, sokat kritizálom, de Paks kevés jó fideszes intézkedés közé tartozik.


2014. dec. 27. 14:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Energiára szükségünk van, márpedig az atomenergia egy biztonságos és megbízható, nagy teljesítményű energiaforrás.

Paksról a tárgyalásokat még az MSZP kormány kezdte meg, ezért sem értem, miért háborodtak fel ezen.

Az egyetlen dolog, ami aggályos a beruházásban, az az ára, véleményem szerint olcsóbban is meg lehetett volna oldani.

2014. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%

Átláthatatlan, és amúgy sem vagyok atompárti. Az elkövetkező 20 évben bőven lehetne növelni a zöld energia mértékét, de mivel nem vagyok fanatista, egy kisebb atomreaktor létjogosultságát is el tudnám ismerni, természetesen nyílt pályázat mellett, szakmai konzultációval. Jelenleg még hatástanulmány se (!) készült róla...


De leszögezném, rühellem a Jobbikot, a Fideszt, az összes Összefogás pártot, továbbá az LMP sem tartozik a kedvenceim közé, mióta ennyire belekényelmesedett ebbe a középosztályi rétegpártiságba és eldobta a mozgalmi gyökereit.

2014. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és aki a zöld energiára olyanokat mond, hogy este is kell áram, az simán inkompetens, utána lehet nézni, milyen jó vegyes energetikai rendszerek vannak, az szimpatikus nekem. ;) Az atom veszélyes, de viszonylag biztonságos is. Ám hosszú távon le kell építeni, ahogy a kőolajfogyasztást is jelentősen redukálni kell.
2014. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Mondjuk az a bajunk, hogy titkosítva lett az egész szerződés és még verseny sem volt kiírva rá, hanem egyből megkapták az oroszok.


Szerintem ez sok mindent elmond.

2014. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Én abszolút atompártiként "háborgok".


Az egész projekt átláthatatlan, a kormánytól csak annyi magyarázatot kapunk, hogy higgyük el, jó lesz nekünk. Se (megismerhető) hatástanulmány, se nemzetközi verseny, csak évtizedekre titkosított részletek, amikben nekünk bízni kellene.


Közben meg hirtelen iszonyatosan orosz-barátok lettünk, belülről fúrjuk a közös EU-s fellépést, miközben egy szomszédunk területén orosz tankok állomásoznak. Fel kellene fogni, hogy még ha pillanatnyilag jónak is tűnik az ajánlat, valójában sokkal nagyobb ára van. 40 évig tapasztaltuk, milyen, mikor az oroszok gondoskodása alatt kell élnünk. Én nem szeretném azt vissza. Lehet velük üzletelni ettől, de a saját szabályaink, érdekeink szerint.

2014. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%

hanem egyből megkapták az oroszok.

Ez azért nem való.Nem minden szó igaz amit gyúrcsi mondd neked.

2014. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert a Fidesz eldöntötte, minden hatástanulmány, gazdaságossági számítás, versenyeztetés nélkül, és titkosította még a hitel folyósításának és törlesztésének a részleteit is. CSAK az oroszokkal tárgyalt, nem pályáztatta más országok építőivel, csak az oroszokkal kötött üzletet.
2014. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%
Azok azt akarják, hogy az áramot is külföldről importáljuk, ahogy minden mást. Csak azt felejtik el, hogy ha mi semmit nem termelünk, akkor importálni se lesz miből.
2014. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%
Mi se tuggyuk. Szebb jövőt
2014. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

"Azok azt akarják, hogy az áramot is külföldről importáljuk, ahogy minden mást. Csak azt felejtik el, hogy ha mi semmit nem termelünk, akkor importálni se lesz miből."


Te meg csak azt felejteted el, hogy a tiéd előtt érkezett már vagy 6 komment, amikben rohadtul nem ez van leírva, de te csak kötöd az ebet a karóhoz és püfölöd a szalmabábut és küzdesz a képzelt ellenség ellen.

2014. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!