Mire várnak az emberek vidéken?
Itt van ez a riport: [link]
Szerintem ez iszonyatosan elkeserítő. Az összes bemutatott faluból nekem az jön le, hogy ezek az emberek nagyon el vannak tévedve. Szemét az EU, a városi pékség, körülbelül mindenki hibás, csak ők nem. Ülnek a kocsmában, a white trash nő szerint a buszmegállóban "a hülye német", meg az is dögöljön meg, mert nem ott költi el a pénzét.
Az egész riportból süt, hogy a 90 éves nőn kívül itt mindenki csak mástól várja a segítséget, eszébe sem jut, hogy esetleg az ő feladata lenne alapvetően, hogy az életüket megoldják.
A vidéket úgy lehetne megmenteni a szellemfalvakká válástól, hogy visszahozni azt az állapotukat amikor még nem küldözgették nekik a szolgáltató cégek a csekkeket a semmiért. Ebben az esetben még lenne remény arra hogy ismét önellátó háztáji gazdálkodók jelenjenek meg. Bár ebben az esetben is kétséges, mert a szemünk előtt ott lebeg az, hogy többször becsapták a lakókat, akkor fennáll a lehetősége hogy később is megismétlődhet valami megkárosítás.
Nem véletlen az hogy a tévében is többször tudósítottak olyan magyarokról akik a világ számos részén dzsungelben építettek maguknak pofás házat, hogy mentesek legyenek a felegyenesedve járó élősködőktől.
19: Először legalább nézd meg a videókat! A konkrét esetben pont arról van szó, hogy nyugati értelmiségek költöztek oda. Én nem tudom te hol élsz, de a Dél-Dunántúlon ez eléggé jellemző, a felújított házakat szinte kizárólag ők tulajdonolják. Egyszerűen azért, mert fillérekért kapnak akkora birtokot, amiről Németországban álmodni se mernek.
Budapesten nem csak a bevásárlóközpontok, hanem a piacok is tömve vannak. Az őstermelői sor meg sokszor kong az ürességtől... Olyan alapvető termékekből nem tudok magyart és jót venni, mint a vaj, a sonka vagy a paradicsom. Így kénytelen vagyok a nyugati termékeket választani. Az a pár hazai kistermelő, aki meg képes hozni egy minőséget, szinte kivétel nélkül budapesti értelmiségi, aki feladta az eredeti szakmáját és zöldfülűként belekezdett mondjuk a kolbászkészítésbe.
Kb. 30 éve a szülőfalum TSZ-e termelte a legfinomabb és legnagyobb méretű Starking almát, amit valaha életemben láttam és ettem. Ezt mondta más is aki evett belőle. Aztán ismeretlen okokból az összes almafa kivágásra került. Az emberek csak tippeltek hogy miért. Gondoltak a felrobbant csernobili erőműre, ahogy arra is hogy a külföldi almának lehessen hazai piaca.
A szüleim a háztáji gazdaságukban soha nem alkalmaztak vegyszert vagy műtrágyát. Hanem az érett természetes trágyából a növények minden szükséges tápanyagot fel tudnak venni maguknak. A hipermarketek külföldről származó és műtrágyán termesztett mű-gyümölcseinek és mű-zöldségeinek ízétől azt sem tudom sírjak-e vagy nevessek. Mert áruk magas, minőségük alacsony.
25.
Rengeteg jó példa van.
De a valóság nem így működik.Magyarországon a legtöbb termőföld nagybirtokosok kezében vannak.Tehát nem családi gazdálkodás folyik hanem nagyüzemi termelés vagy éppen nem termelés mert az Eu.ezért is fizet.A riport szándékosan nem tér ki arra hogy vajon kik birtokolják a községek körüli termőföldeket,erdőgazdaságokat.Elárulom biztosan nem az ott lakók birtokolják.Bizony a termőföld és más természeti kincsek nem a község közösségének tulajdona.Tehát képzeld el legtöbbjének van egy kertes ház és ennyi.Tehát annyi van nekik mint egy Bp. polgárnak csak a lehetőségből kevesebb.
Mellesleg a nyugdíjasok kiszolgálását hogy gondoltad?Mégis mit nyújthat nekik a község?Látom nagy fantáziát látsz ebben akkor valamilyen értelmes ötlet is van mögötte remélem?
" Ezernyi példa, lehetőség van, akár ott helyben is, de valamiért mégis csak a kifogásokat sikerül észrevenni. Tanulni, fejlődni, dolgozni, na azt nem. Ha valaki meg rámutat, akkor meg jön ez a megsértődés."
Már csak mindenki arra vár, hogy az ilyen "nagyokosok" mutassák is meg mint amilyen te vagy. :)
Vidéken élek, szándékosan költöztem Bp-ről. Állataim vannak, növényeim vannak, a földeket úgy vásárolgatom össze nagyon apránként.
Amióta teljesen hivatalosan csinálom az egészet, bejelentett állomány, kötelező vizsgálatok, állatorvos, és megannyi rövidítés a papírokon... Éves szinten 100.000Ft-os tétel pedig nem több száz jószágom van. Ez még mindig csak a kötelező bürokrácia. Természetesen a környékiek nem annyira szimpatizálnak velem, mert... még hiszek abban, hogy vidéken gazdálkodni kell, porta nem maradhat parlagon.
Valóban azt látni a házak többségénél, hogy eltűntek a kiskertek, valóban olykor kicsit büdös a munka többeknek.
Határozottan rühellem, mikor a bolt előtt kortyolgatják a sörüket a közmunkások (kocsma nincs). Közben pedig panaszkodnak meg nyavajognak... Azért hozzá kell tenni, hogy jó esetben minimálbérért tudnának elmenni dolgozni, de bejelenteni már nemigen kívánják őket. Ilyenkor pedig esetenként el-elmaradozik a bér kifizetése is.
Azért érdemes lenne megtekintened, hogy vajon az állami földekre beadott pályázatokat kik és milyen arányban nyerik :) nem kevés köztük a Bp-en élő "gazdálkodó".
Ugyebár föld nélkül gazdálkodni baromi drága hobbi... Lehet csinálni, de nem túl... "gazdaságos" :)
Nem várnak itt az emberek semmit. Nem rinyálnak, ha 4 percet késik a busz, simán előfordul, hogy nap közben órákig nem is jár busz a menetrend szerint.
Amúgy valóban az emberek feladata, hogy megoldják az életüket, csak akkor ugyan mégis miért pakolnak rá egyre több kötelező terhet azokra, akik tennének valamit?
Miért támogatott a semmittevés?
Igenis elszoktatták az embereket az önálló élettől. Valamiért nem cél, hogy vidék önfenntartó legyen. Derékba törték a parasztságot, kiveszett az a gondolkodás, amivel fent lehetett maradni 15-20 hektár földből egy családnak.
Nagyon nem értesz egyet a 65 év romboló hatásával, amin a jelenig keresztül ment az ország. De szeretném látni, mi lenne, ha az emberek földjeit, gépeit nem veszik el vidéken, a kis és közepes gazdaságok megmaradhattak volna és nem került volna a föld az elit kezébe...
Kis apró számítás. Közeli falu, 1000 hektár állami föld, több pályázó, 1 nyertes.
1000 hektárra járó eu támogatás 67.000.000 Ft egy évben.
Oszd el 20 felé, az 20 család megélhetése évente. Nem a támogatás összege, az belemegy a földbe, hanem a termény. De ha azt vesszük, hogy minimálbéren dolgoznak itt, akkor eloszthatod 50 felé is. Rögtön nem kellene közmunkázni, nyilhatna akár még kocsma is, bolt is, nem kellene autóról árulni a tejet, kenyeret, húst. Még több munkahely lehetne a faluban. Kár, hogy ez valamiért nem érdeke senkinek.
Tehát mit várnak az emberek? Talán, hogy legyen valaha egy olyan kormány, aki tényleg szeretné elérni, hogy ne 5 nagyvárosban éljenek csak emberek.
Az állami földekre való pályázhatóságra kicsit kitérve: mielőtt azt gondolnád, hogy ezzel is csak várják itt a sültgalambot, tudd, hogy azok a földek a vidéki embereké voltak, néhány öreg még dolgozott is bennük mint sajátjában. Azért vannak, hogy versenyképesebbé tegyék vidéket, hogy olyan is gazdálkodhasson, akinek MÁR nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!