Hihetetlen! Értelmes magyarázat a most történő magyarországi eseményekre az Origo-n?
Olvastátok?
Nekem hosszú idő után ez a cikk magyarázza el úgy a dolgokat, hogy attól nem fájdul meg a fejem.
Végre egy cikk, amely mélységében próbálja meg értelmezni azt a konfliktussorozatot, ami Magyarországon történik, érintve sokszor, sok más országot. Végre egy cikk, ami nem retardált!
Nektek mi a véleményetek a cikkről?
"Akkor összességében az országnak jó, hogy legalább van pár tízezer ember, aki értelmes, és akit nem lehet megtéveszteni. "
Igen. Ennél már csak az lenne jobb, ha több olyan ember lenne, akit nem lehet (vagy legalábbis nehéz) megtéveszteni.
Az a baj, hogy mi még csak most tanuljuk a demokráciát, és túl hiszékenyek vagyunk. Ha egy (bármelyik oldali) politikus szépeket mond, hajlamosak vagyunk elhinni neki. Az öregebb demokráciákban az emberek már sokkal jobban tudják, hogy mennyire szabad (azaz mennyire NEM szabad) hinni egy politikus ígéreteinek.
"Egyébként a szabad versenyben az is benne van, hogy egy adott "területen" nem versenyzek, mert nem látom értelmét."
Igen, benne van. Csak például egy "rabló multinak" nem olyan egyszerű kiszállni a versenyből. Ezek a cégek (például az Aldi, a Tesco, az Auchan, vagy az Audi, a Hancook, stb.) igen kemény pénzeket, több száz milliárdot fektettek be Magyarországon. Ezt nem olyan könnyű felszámolni, mert valós áron SENKI nem fogja tőlük megvásárolni. Vagyis ezek a cégek nagyrészt kényszerpályán vannak.
"Te magad anarchista párti vagy?"
Nem. Jobboldali liberális (vagy ha úgy tetszik óliberális) vagyok.
"Ő egy balliberális komenyista."
Korom miatt akár az is lehetnék. :-DD
De hála az égnek, ennél azért jobban nevelt az apám, pedig akkoriban ez negatívumnak számított.
"Igen, benne van. Csak például egy "rabló multinak" nem olyan egyszerű kiszállni a versenyből. Ezek a cégek (például az Aldi, a Tesco, az Auchan, vagy az Audi, a Hancook, stb.) igen kemény pénzeket, több száz milliárdot fektettek be Magyarországon. Ezt nem olyan könnyű felszámolni, mert valós áron SENKI nem fogja tőlük megvásárolni. Vagyis ezek a cégek nagyrészt kényszerpályán vannak. "
Ha elfogadjuk, hogy ez már veszteséget okoz a multiknak, és megéri majd nekik kivonulni, akkor azoknak a multiknak adunk előnyt, amelyek értelmesebbek voltak, előre látták, hogy ez lesz, és eleve nem jöttek ide.
Várj, nem ez az Origo rúgta ki a újságíróját, met Lázár Janika utazási költségeiről írt egy cikket, és emiatt kedvezőtlen színben tüntette fel a kormányt?
Jah, de. Akkor most kreáltak egy cikket a Vezérnek. :D
Látom, sok fidióta egyből rá is harapott :D
"azoknak a multiknak adunk előnyt, amelyek értelmesebbek voltak, előre látták, hogy ez lesz, és eleve nem jöttek ide."
És az jó nekünk? OK, hogy a multik sok szemetet IS hoznak be, de hoznak be nem szemetet is - és még azok közt is sok olyat, ami olcsóbb, mint a magyar termékek.
Az addig OK, hogy támogassuk a magyar termékeket - de ne azzal, hogy mindenáron azt vásároljuk, hanem például azzal, hogy VERSENYKÉPESSÉ tesszük.
És akkor nem kell senkit elüldözni, nem kell jajgatni, hogy "bezzeg az új-zélandi birka olcsóbb", ha mi is tudunk versenyképes árut termelni.
Versenyképesnek pedig NEM ÚGY kell lenni, hogy jogszabályokkal kitiltjuk a versenytársakat...
# 24
Kapitalizmusban nincs olyan, hogy magyar, vagy Magyarország, legalábbis nem abban az érzelmes értelemben, ahogyan te írsz róla. Kapitalizmusban nincs egy diktátor, aki eldönti kinek van igaza, hanem sok diktátor van, és ők vagy az ő egy részük eldönti. Van Magyarországon egy szabály, és akinek tetszik idejön, akinek tetszik nem jön ide, akinek tetszik elmegy innen, multik, emberek, ideológiák, mindenki.
Nem tudom kinek van igaza, a kormány azt állítja, hogy sok multi kerüli az adózást, és így extraprofitra tesznek szert, és ez alapján növeli az adóterheket. A multik vagy kivonulnak, vagy maradnak. Ha a beárazás után az jön ki, hogy érdemesebb kint lenni, mint bent lenni, akkor annak lehetett igaza, aki ide se jött és annak a magyarnak, aki kivándorolt, vagy eleve nem magyarnak született. Szabadon áramlik a tőke és az emberiség, nincsenek országhatárok, és mindenki oda megy, ahol gondolja, hogy jó, és az élet majd eldönti kinek van igaza.
A szabadságban nincsenek istenteremtette-tiltott dolgok, hanem emberteremtette-tiltott dolgok vannak.
Ez nem azt jelenti, hogy nem létezik istenteremtette-tiltott dolog, hanem, hogy a szabadságon belül nem létezik ilyen.
Miért az a szabadság, amit multik mondanak és miért nem az, amit egy erős támogatottsággal rendelkező kormány mond?
Szerintem az lesz a nyertes, aki szerinti szabadság-definíció közelebb áll az isteni szabadság-definícióhoz.
"És a Fidesz azért nyer 2/3-dal, mert a magyarok többsége szereti, hogy távolodunk nyugattól?"
A Fidesz nem nyert kétharmaddal, sőt, a magyarok többsége sem. A magyarok többsége a Fidesz helyett más pártot támogatott. Az, hogy kétharmados többsége van, csak a szabályozáson múlt, nem a többség akaratán. És ez a kétharmad is eléggé ingatag.
" a kormány azt állítja, hogy sok multi kerüli az adózást"
Amerika pedig azt állítja, hogy a NAV korrupt. Azért van adóhivatalunk, hogy az adóelkerülőket fülön csípje és az adókat behajtsa. Ha a kormány tudja, hogy sok cég kerüli az adózást, akkor a NAV nem végzi jól a dolgát. Akkor nem az adóterheket kell növelni, hanem a NAV hatékonyságát növelni.
# 27
Egy klasszikust idézve el lehet menni ebből a k. országból. Azok a top 10-es listák, amelyek elárulják nekünk, hogy mely országok jobbak a többieknél, általában egy-egy szűk keresztmetszetét nézik az Univerzumnak, miközben az egészet kell egyszerre értelmezni. Amerikában nagyobb arányú a gyermekéhezés, mint Magyarországon, miközben a legtöbb magyar a magyarországit is aggasztónak tartja. De ez nem a teljes valóság, csak példa arra, hogy mennyire veszélyes, ha szűken nézzük a dolgokat és nem egyben az egészet próbáljuk értelmezni.
# 28
Erősen hullámzik az USA, ezért sem baj szerintem, ha valaki próbál egy másik nagy hullámmal jóban lenni, nehogy örökre sodródó halak legyünk a tengerben és sose következzen be a fejlődés, hanem ha már óriási a hullámzás, akkor legyen pár eszközünk a szabadságra.
Amikor az USA is meg az oroszok is szeretnék megszerezni az INA-t, mert abban látják, hogy még a mostaninál is nagyobb hullámmá tudnak válni, akkor szerintem egy nem baj, ha miénk az INA.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!