Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az éjszakai műszakokat miért...

Az éjszakai műszakokat miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Persze, kivétel a tűzöltők, vasutasok, orvosok, rendőrök...stb

Ezeknél indokolt.


De, például egy gyárban mi a fenének éjszakai műszak?


Az emberi szervezet nem erre van tervezve, teljesen felborul a bioritmus az éjszakázástól.



2014. nov. 15. 19:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
21-es, tökéletesen igazad van, egyetértek! De ehhez a felfogáshoz kell egy kis műszaki- gazdasági ismeret, logikus (és dialektikus) gondolkozásmód, nem elég a droid hozzáállás. Sokan nem tudják, hogyan működik egy öntöde, vagy egy hengersor, netán a pék kemencéje, csak itt szájhősködnek.
2014. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
23%
senkit nem érdekel az emberi szervezet amíg van betanítható munkás aki 3 műszakozik havi 70ért. az államot sem.
2014. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az éjszakai műszak a legnagyobb gond. Sokan szívesen dolgoznának akár éjszaka is, de sajnos ők alhatnak éjjel nappal hidegben és éhen. Őket ki sajnálja?
2014. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Én utálok 8 óra előtt felkelni.

Inkább lennék éjszakás, mint hajnalos vagy délelőttös...


Szerintem a 9 óra előtti munkát is be kéne tiltaniuk!

2014. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
84%

Mi a gond az éjszakás műszakkal?


14 évig négy műszakban jártam dolgozni. Jelenleg ötödik éve járok három műszakban.

A nappalos műszak fárasztóbb a korán kellés miatt arról nem is beszélve, hogy a főnökség - vezetőség nappalosban állandóan a "nyakunkon van" és azt lesik ki hogyan dolgozik. Az éjszakás sokkal lazább.

2014. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

#19 Válaszadó egyetértek! Az ember nyugodtabban,és hatékonyabban teszi a dolgát, ha nincs aki "kavarjon" ( éjszaka, és késő délután).

Elgondolkodtam. Mi lenne, ha valaki 50 éve betiltotta volna az éjszakás műszakot az egész világon? Milyen lenne az élet "baglyok" nélkül?

Sokkal hátrább lennénk. Minden fém, üveg, műagyag legalább a duplájába kerülne.

Este 22 órakor leállnának az erőművek (gyár ami villamosenergiát termel). lekapcsolna az áramszolgáltatás, közvilágítás, telefon, internet, víz, gáz, távfűtés tévé, rádió.

Néhány óráig még lenne nyomás a vízvezetékekben, de ha valakire éjszaka közepén jön rá a szükség... Reggelig szagolhatná a "terméket" hacsak este nem készített oda egy vödör vizet a csésze mellé. ( Vagy kidobná az ablakon, mint a középkorban. )

A csillagászok bajban lennének, űrkutatás ellehetetlenülne. ( Nem lenne GPS.)

Sokkal hátrább tartanánk, most kezdnének elavulni a Commodore64-esek, egy 512 kilobyte-os PC-t megcsodálnának. A mobiltelefon a gazdagok kiváltsága lenne.

*

Kapásból ennyi jutott eszembe.

2014. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
48%

nem minden embernek rossz, valaki eleve éjszakai életre van tervezve, olyan a bioritmusa.

igazából azt tiltanám csak be, hogy valakit erre kötelezni/kényszeríteni lehessen, vagy indokolatlanul több pénzt kapjon az éjszakai műszakért.

2014. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
77%

25 éves vagyok de úgy látom néhány embernél jobban látom a dolgokat.

Van egy céged mondjuk 3 géppel kapsz megrendelést többet mint amit 1 müszakban meg lehet csinálni mit csinálsz felveszel még több embert 2 müszakba még egy ember után adózni müszakpótlékot fizetni ? Nem túlóráztatod a népet mert a zsebbe fizetett túlóra után nem kell adót fizetni itt a környékünkön mindenki így csinálja de sztem máshol is. Aztán h megmaradjon az 1 müszak ha tovább növekedik a megrendelés kellene még egy vagy több gép de hát az PÉNZBE KERÜL ÉS hogy gondolod hogy pénzt fog kiadni a tulaj bármire is.(ezért is romlik az emberek közérzete hiszen te fogok kisopni a minőséget a szar géppel meg a túlóra ... frusztrált emberek stb... ... ) Aztán ha nem megy a túlórával se akkor már muszáj a 2 müszak. Aztán ha tovább növekedik a megrendelés akkor túlóra és így tovább ... . 3 ill 4 müszakig.

Ahol meg egyből 3 müszak van ott is csak azért hogy ugyanazt a munkát ne 3x annyi géppel 1 müszakba kelljen hanem 1x annyi géppel 3 müszakba. Gépek/emberek kihasználtsága miatt.

Én 12 órás müszaktól éjjel is nappal is pánikbeteg lettem.

2014. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

17:43

Olyan nincs, hogy indokolatlanul kap több pénzt az éjszakai munkáért valaki. Megérdemli ha vállalja.

2014. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Borzalmas dolgokat írtok vagy trollkodtok itt néhányan. Én bagoly típusú ember vagyok de mégis a 15 év váltott műszak kikészített fizikailag és szellemileg! Az idegeimről nem is beszélve! Régen nem bántam az éjszakát, vártam is, mert akkor voltam elememben, de ez már elmúlt. A 15 év váltott műszak 40 évet öregített rajtam. AZONNAL TILTSÁK BE AZ ÉJSZAKÁS MŰSZAKOT! Mentők, tűzoltók stb legyenek, de azokat FIZESSÉK MEG és HAMARABB MEHESSENEK NYUGDÍJBA! KIEMELTEN MAGAS NYUGDÍJJAL!
2016. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!