Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az éjszakai műszakokat miért...

Az éjszakai műszakokat miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Persze, kivétel a tűzöltők, vasutasok, orvosok, rendőrök...stb

Ezeknél indokolt.


De, például egy gyárban mi a fenének éjszakai műszak?


Az emberi szervezet nem erre van tervezve, teljesen felborul a bioritmus az éjszakázástól.



2014. nov. 15. 19:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
1%

"Általában igen, sokba kerül a gépsort leállítani, és újraindítani. "


Nem kerül az semmibe.

2014. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

11: Meg is állíthatod, de biztos jót tesz a termelésnek, ha utána több mint fél órát ott ülsz és várod, hogy újra rendes darabokat öntsön.


Egyébként ha nem tetszik az éjszakai műszak, olyan helyre kell menni dolgozni, ahol nincs és probléma megoldva.

2014. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
1%
Olyan helyre mentem. Az ilyen gyárakat meg be kell záratni, vezetőiket felelősségre vonni.
2014. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
1%

'6: Az hogy kajáláskor szünetel a gyártás pár percig, nem egyenlő a teljes leállítással, te sok ész. '


De egyenlő. Kiütöm a piros gombot oszt leáll minden.

2014. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
15: Hát, akkor ezért lettél egyszerű összeszerelő szerintem.
2014. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%

Miért kéne betiltani? Aki éjszakai műszakra megy az is alszik, csak éppen nem éjszaka, hanem napközben. Ugyanúgy megvan a szükséges pihenése a szervezetnek. Aki már 1-2 hónapnál többet dolgozott már éjszakai műszakban, az tudja, hogy az elején meg kell szokni, de át lehet rá állni. A bioritmust az zavarja meg, ha valakinek nincs egy megszokott rendszere a pihenések és ébrenlétek között.


A negatívuma az, hogy az illetőnek a szociális élete beszűkül és, hogy jól be kell osztania az idejét.

2014. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
74%
Mert a hitel éjszaka is kamatozik!
2014. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél reggel friss kiflit mert azt a pék éjszaka sütötte!

---

#15 nem tudom hol melózol, de nagyon sok gép, vagy gépsor leállítása , újraindítása bonyolultabb annál - " Kiütöm a piros gombot oszt leáll minden." .

Egy esztergagépet sem lehet csak úgy ki-be kapcsolgatni késtörés veszélye nélkül.

A nagyolvasztó például 6-10 évig megy folyamatosan, éjjel-nappal, karácsonykor is.

---

Sokat éjszakáztam én is. Hosszútávon alvászavart is okozhat - itt pötyögök alvás helyett (:!).

2014. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
voltam éjszakás, és nem tudom, ti milyen világban éltek, nálunk mindenki az éjszakás műszakot szerette a legjobban, többek között én is, nincs főnök, nem piszkál senki, számomra ez telt el a leggyorsabban, többet fizettek érte, stb-stb
2014. nov. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

„ "Általában igen, sokba kerül a gépsort leállítani, és újraindítani. "


Nem kerül az semmibe.”


Abba kerül, hogy energiafelhasználás akkor is van, viszont hasznot ilyenkor nem termel.


A másik dolog, hogy ahol három műszak van, ott van megrendelés is bőven. Ilyen helyeken azt a 33% termeléskiesést nem tudnád behozni sehol, még akkor sem ha hétvégén is menne a munka. Ahol én dolgozom még a három műszak is kevés, sokkal többet is el lehetne adni a termékekből, de nem győzi a gyár. Az a jó, ha minél nagyobb kihasználtsággal működik az egész.

2014. nov. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!