Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az éjszakai műszakokat miért...

Az éjszakai műszakokat miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Persze, kivétel a tűzöltők, vasutasok, orvosok, rendőrök...stb

Ezeknél indokolt.


De, például egy gyárban mi a fenének éjszakai műszak?


Az emberi szervezet nem erre van tervezve, teljesen felborul a bioritmus az éjszakázástól.



2014. nov. 15. 19:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%
És mert pénzéhesek. Én nagyon szigorúan büntetném az éjszakai műszakot.
2014. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Mert a gyárakban a gépek folyamatosan üzemelnek. A leállítás és az újraindítás nagyon sokba kerülne.
2014. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

"A leállítás és az újraindítás nagyon sokba kerülne."


Az emberi szervezetnek is sokba kerül az éjszakázás.

2014. nov. 15. 19:58
 4/32 anonim ***** válasza:
21%

"A leállítás és az újraindítás nagyon sokba kerülne."


Nem kerülne sokba.

2014. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
40%
Hát én több helyen dolgoztam már éjszakai műszakban és még vacsorakor is a teljes gépsort leállítottuk, majd újraindítottuk mindenhol és lófxba sem került. Szóval ez elég gyenge kifogás volt egy hozzá nem értő embertől.
2014. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Azokban az üzemekben, ahol fel kell melegíteni bármit (hengermű, öntöde stb.) egy műszak alatt nem érnék el az üzemi hőfokot. Tehát ha felmelegedett, akkor folyamatosan kell működtetni. Ez csak egy példa, de biztos van más ok is, ami miatt nem lehet 8 óra leteltével eredményt elérni.
2014. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Magyarmanó ***** válasza:
98%
lehet, hogy nem jó egészségileg de ahol van éjszakai pótlék ott a dolgozónak ez nagyon nagy plusz bevételt jelent..mondjuk inkább kötelezővé kéne tenni a legalább 40%-os éjszakai pótlékot és mindjárt jobban járnánk, arról nem beszélve, hogy ha egy gyár nem megy éjjel akkor a 3 műszakból egyre nincs szükség tehát jó esetben csak a dolgozók negyedét rúgja ki de inkább kétharmadát.
2014. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%

Na most megnézve a válaszokat és az értékeléseket sírhatnékom van, komolyan. Most vagy ennyire buták vagytok, vagy trollkodtok.


Általában igen, sokba kerül a gépsort leállítani, és újraindítani. Értelemszerűen nem olyan cégekre gondolok, ahol kulimunkát végeznek és minden manuálisan történik... A Magyarországon működő cégek többsége pedig ilyen.


6: Az hogy kajáláskor szünetel a gyártás pár percig, nem egyenlő a teljes leállítással, te sok ész.


Nem egészséges az éjszakai műszak és ezt nem is vitatom. De nem az a megoldás, hogy be kell tiltani és hurr durr. Egyszerűen szabályozni kell és kész. 12 órás műszakok, heti 3-4 nap munkanappal, váltott műszakban. Bizonyos multiknál így megy és senki sem panaszkodik.

2014. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Van egy csomó terület, ahol szükséges az éjszakai munka. Úgy vélem, mikor valaki jelentkezik egy állásra, elmondják neki, hogy ott éjszaka/hétvégén kell melózni. Nem éri meglepetésként.


Én kamionos vagyok, gyakran kell "végigütni" az egész éjszakát. Azt nem merném mondani, hogy szeretem, de vannak előnyei - kisebb forgalom, kevesebb rendőr az utakon - és van egy hangulata, mikor reggel megállok az esedékes pihenőre, dög fáradtan baromi jól esik két sör aztán az alvás.

2014. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
4%

"Tehát ha felmelegedett, akkor folyamatosan kell működtetni."


Nem kell folyamatosan.

2014. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!