Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erről a videóról mit gondoltok...

Erről a videóról mit gondoltok? Árverezés? Jogállam?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=HZuoFtkN3f4&feature=player_em..


Ezért miért nem szerveznek a nagy humanisták, jogvédők és liberálisok tüntetéseket?

Ha néhány ember felvonul tüntetni vagy ki meri ejteni a száján a "zsidó" és "cigány" szavakat az médiabotrány, emberiségellenes gaztettnek számít!

És hogy az egész ország maffiakézen van, olykor állami szinten, politikusok részvételével is az nem zavar senkit?

A "rasszizmussal" foglalkozni, ellentüntetéseket szervezni drága pénzért kötelességünk; de ez viszont helyénvaló dolog?

Miért nem ez ellen megy az agitáció?


(A köpködő, mocskolódód kommenteket mellőzzük, mert nem vagyok sem jobbikos, sem kurucinfós és semmi más; csak egy munkás, akinek kezd elege lenni sok mindenből és próbál válaszokat találni)


2010. jan. 28. 08:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Drága barátom, nagyon mellényúltál velem...


Teljesen mindegy mi vagy, mert butaságokat beszélsz.

Teljesen mindegy hogy az USA vagy EU, ugyan úgy az emberek 90% a 0-20% befizetéssel vesz lakást. Ami a bedőlések méretét az USA esetén erősebbé tette az csupán az hogy az újabb konstrukciók ott voltak megalkotva, és az Eu ba mindig csak utána jöttek át.

Kisebbek a kamatok az USA ami kisebb toleranciát enged, ráadásul az USA ban az új lakásokat, túl is értékelték amit bútor vásárlásra lehetett költeni stb konstrukció.

Nem beidegződés kérdése hogy az ember bérel, hanem a lehetőség hiánya.

Gyakorlatilag Magyarországon, nincs bérlakás üzlet, illetve elhanyagolható.

Persze az is kérdés hogy amikor indokolatlanul erős volt FT, ugrott a puma, és dübörögtünk, akkor miért is ne a részlet vásárlást választott volna valaki egy 50000 részletre, mint hogy ugyan azt 45000 bérelje? Nem az emberek a hibásak, hanem a bankrendszer és a kormány hiszen a délibábot ők lengették, és ők hazudták hogy minden OK!

Szépen matekolsz ez biztos, csak hogy a számok nem valódiak, kik azok akik ketten haza visznek 300000? Az átlag munkabér nettó 120 e és ahoz már egy 10 éves munkaviszonynak lennie kell. Számold át így is, és akkor rájössz hogy ha a lakás 40-50% át be akarja fizetni az átlag ember akkor olyan 45 évesen lehet elkezdeni törlesztgetni. Az az, amíg gyűjti az önrészt addig se mozi se nyaralás, aztán meg ugye a részletet kell fizetni. De a bérlakás sem megoldás, hiszen amikor valaki ezekkel a hatalmas nyugdíjjakkal bérelni akar az még lehetetlenebb helyzetbe kerül mint a hitelesek. Egyszerűen szétszívattak bennünket az elmúlt 20 évben és az embereket megalázó és már már elviselhetetlen helyzetbe hozták.

Van 1% aki mindent megtehet, 5% aki majdnem mindent, 15% akik valóban élnek, 25% akik megfontoltan de élnek, a többi meg leves. „ ma így holnap úgy” és sokan már lassan sehogy!

Ráadásul a tipikus példa a bank és az ingatlan üzlet arra hogy miként nyomul a vad kapitalista tőke. Vedd fel a hitelt, vedd meg a lakást, házat, forgassuk a tőkét, akik meg mennek a levesbe azokkal foglalkozzon az állam. Az egész ország vezetésére jellemző.

2010. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Mindegy mekkora litániákat írunk, és foghatjuk bárkire a helyzetet, én akkor is azt mondom, hogy felnőtt felelősségteljes ember nem vesz fel úgy hitelt 20-30 évre, hogy majd lesz valahogy... A számok meg nem számítanak, ha két embernek 240 a fizetése, akkor meg 100-at törleszt mondjuk havonta egy 12 milliós panelra, és ugyanott vagyunk, hogy 60-ért bérelhetné, évi 500 marad a havi 40-ből, és 10 év alatt megvan a lakás fele... az arányok ugyanazok. Akik meg úgy vettek fel hitelt (és ezt tapasztalatból mondom, mert láttam orrba-szájba) hogy fel volt rajzolva a fizetésük, és kamu volt a jövedelem igazolásuk, azokat meg végképp nem értem... Lehet hibáztatni az atyaúristent is, felelőtlenség és kész.
2010. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Mindenki nyakalja be, hogy a BANK NEM SZERETETSZOLGÁLAT!! a bank nem ad semmit ingyen mindennek drágán megkéri az árát.

amúgy én voltam a 09:59, 10:18 is

2010. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Uccsó... így van.
2010. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Mindenki nyakalja be, hogy a BANK NEM SZERETETSZOLGÁLAT!! a bank nem ad semmit ingyen mindennek drágán megkéri az árát.

amúgy én voltam a 09:59, 10:18 is


Igaz, ezzel egyetértek.

Viszont akkor az élet és a gazdaság minden területén meg kellene érteni hogy a tőke nem a mikulás. Talán az állami szinten is hozhatnának olyan indukáló hatású intézkedéseket hogy legyen végre valós munkaerőpiac és nőhessenek a bérek. Hogy valós rálátása legyen a társadalomnak a dolgokra. Mert addig semmi nem fog működni, illetve csak így ahogy a példa mutatja.

2010. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
11.11 ebben igazad van, de az ember nem állat. Fel tudja mérni a helyzetet amiben van, és a valós lehetőségeit is, ha kicsit informálódik. Az, hogy az országban mi megy, az nem a legjobb, nem szeretjük, szeretnénk másképp, mind oké... De van egy adott helyzet, és annak megfelelően kell kockázatokat vállalni!!! A kommunizmusban is tudta valaki, hogy ha disszidálni akar és elkapják akkor mi vár rá. Mocsok egy rendszer, de nem lehet nem tudomást venni róla, és utána rácsodálkozni hogy 5 évre lecsuknak... Fel kell mérni a helyzetet, nem reménykedni, meg szemet becsukni.
2010. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

11.11 ebben igazad van, de az ember nem állat. Fel tudja mérni a helyzetet amiben van


Ne viccelj már!

Egy átlag család honnan tudhatta volna 2006 ban hogy ma ez lesz?

2010. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11.39! Nem azt, hogy ez lesz, hanem megkérdezni hozzáértő embereket, hogy mi mit jelent a szerződésben, milyen kockázatok vannak. Beszélni valakivel aki ért hozzá, és elmondja, hogy az adott paraméterekhez mit lehet és mit nem... Tudod hány emberrel találkozom naponta, akik azt kérdezik, hogy: "Ez nem lehet, hogy lehet az, hogy felvettem 10 milliót, és 14-gyel tartozom? Ezt nem értem!" Na itt van a gáz!!!! Egymillió olyan dolgora csodálkoznak rá, amit tökéletesen érthetően le van írva a szerződésben, de el sem olvassák, vagy ha igen nem értik... És így írnak alá tízmilliókat évtizedekre. Erre mondom, hogy felelősségteljes ember legalább annyit mond magában, hogy "hú vaze 30 év... no aztán ezt azért jól olvassuk el!" De nem... semmi...
2010. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A baj hogy te nm akarod felfogni.

Az emberek nagyon nagy része, tudta volna fizetni a hiteleit ha nem változnak meg merőben a feltételek.

Úgy senki nem vesz fel hitelt ha tudja hogy a jövedelme 20% a kevesebbet ér, vagy nem lesz munkája.

Nem az a baj hogy felvette a hitelt és már az 1-2 részletet nem tudta fizetni.

2010. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ne már, te ezt most komolyan gondolod??? Szerinted szabad úgy hitelt felvenni, mondjuk 100 ezres törlesztővel havonta, hogy a 120-at az ember már nem tudja fizetni??? Még mindig azt mondom, hogy ez felelőtlenség... És csak ismételhetném magam... 50-60-ért bérlünk, 10 év alatt a különbözetet elrakjuk, és utána szépen biztonsággal felvesszük a hitelt... ennyi.
2010. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!