Szerintetek érdemes lenne bevezetni a diplomás adót?
Ja, azért tanult, hogy aztán többet fizethessen..
Egyébként nem keres pofátlanul többet egy diplomás. Egy diplomás többet tanult, ezért kap több fizetést.
De egy diplomás átlagos 210%át kapja annak, amit egy középfokú végzettségű. Ráadásul akkor is igaz ez, még ha kisebb mértékben is, ha telefonokat emelget diszpécserként, vagy irodai asszisztensként, egy diplomás akkor is nettó 20-30-40 ezerrel többet visz haza a SEMMIÉRT!
Mert a munkája értéke nullával több, mint egy érettségis alkalmazotté.
egy ország GDP-jét jelentősen növeli, ha nagyobb számban vannak jelen értelmiségiek
amit a kormány tervez, hogy mindenkinek legyen szakmunkási végzettsége, megint csak ront a GDP arányán
ha meg nem tetszik a fizetésed, akkor tanulj te is évekig és szívd a fogad az egyetemeken zajló embertelenség miatt, majd tűrd a gyomorideget
amiről te beszélsz, azt úgy hívják, sávos adózás, amit a kedves kormány eltörölt, tehát mindenki ugyanannyit fizet független a fizetésétől...
Az egész elképzelésed egy hibás alapfeltevésen alapszik.
Amennyiben nincs szükség diplomára egy munkakörben, akkor nincs az a hülye a munkáltató, aki csak ezért többet fizetne neki. Még közszférában se kap többet a dolgozó a diplomáért, ha nem szükséges (vagy előnyös) a betöltött munkaköréhez.
Arról meg nem is beszéltünk, hogy nemzetközi viszonylatban épp hogy baromira alacsony nálunk a diplomások száma, egyáltalán nincs túlképzés, ezt azért találták ki, hogy démonizálni lehessen a felsőoktatást és különösebb ellenállás nélkül lehessen kivonni onnan a pénzt.
Igen én is így gondolom, hogy nincs az a hülye munkáltató, de van! Nem is kevés, mert presztízsértékű, hogy nálunk x darab diplomás dolgozik. Még állami/önkormányzati cégeknél is, például ismerek egy fószert aki pályázati pénzekkel foglalkozik egy önkormányzati cégnél, a végzettsége: fizikus Bsc. Ő úgy kerül oda, hogy az illető önkormányzati cég vezetője kijelentette, hogy náluk 50%-os diplomás arány kell. Annak ellenére, hogy szükség nem volt rá! Természetesen jóval többet kap, mint a középfokú végzettségű kollégák, és ez a magánszférára is igaz. A diplomásnak bár nem kell, de illik többet fizetni, és sajnos nagyobb eséllyel is veszik fel őket, akkor is, ha köze sincs a diplomájuknak az adott területhez.
Az meg, hogy a sok diplomás jó az országnak egy elég nagy tévhit, például a közép-amerikai "banánköztársaságok" költik a legtöbb pénzt GDP arányosan az oktatásra, mégsem jutnak vele sehová! A japán oktatási rendszer tragikusan gyenge, mégis az egyik leggazdagabb ország a világon. A legenda, hogy az oktatás színvonala emeli a GDP-t egy nagyon jól fenntartott ordas nagy hazugság.
Egy átlagos diplomás nem feltétlenül keres jobban, mint egy technikus, vagy hiányszakmával rendelkező szakmunkás.
A másik pedig, hogy mire fel adóztatod azt meg, hogy rengeteg pénzt kilapátoltam arra, hogy legyen egy diplomám? Főleg akkor, ha még csak nem is az állam pénzén tanultam, hanem önköltségesen?
Majd akkor lehet kitalálni újabb adókat, ha a NAV és a politikai elit nem gázol térdig a korrupciós szarban és nem tünedeznek el éves szinten ezer milliárdok a közpénzekből.... Majd akkor. Addig örüljön a kormány annak, ha egyáltalán néha kifizetem az áfát azok után, amit vásárolok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!