Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a segélyeket...

Akik ellenzik a segélyeket vagy éppen a feltétel nélküli alapjövedelmet, és támogatják a közmunkát, mikor vallják be, hogy ezt rosszakaratból teszik?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el nekik, hogy csak hülyék. Megalázással akarnak nevelni, tudd, hol a helyed! Bárki, aki közelről ismeri a közmunkát, tudja, hogy értelmetlen. Az ember, akit kidobnak a szerelőüzemből egy új gép miatt, sepregetheti a leveleket az utakon. Van persze fújógép is, de a főnökök nem engedik túl gyakran, hogy használják, mert azzal öt söprögető munkáját is el lehet végezni, és akkor az embereknek dologtalan, unatkozó, sőt ücsörgő közmunkásokat kéne látniuk! Stb.

2014. nov. 4. 18:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
44%
EU-ban már létezik elkülönitve pont ilyen célra pénz,mivel nem mi lennénk az elsők ahol bevezetésre került az FNA.
2014. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
És mennyire gondoltál havi szinten?
2014. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Ahogy kitalálták ezt a rendszert, 50ezret mindenkinek havonta.
2014. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"Ahogy kitalálták ezt a rendszert, 50ezret mindenkinek havonta."


Mindenkinek? Az jó lesz, akkor az én fizetésem is emelkedik 50 - nel?


Mert ha a munkanélküli megkapja alapból, akkor másnak miért kell megdolgoznia az első 50 ezréért? Ráadásul ez melegágya lenne a munkakerülésnek, mert nem keveset ismerek, aki meg sem moccanna, ha 50 ezer ütné a markát a semmiért. Ebből 40 - et elinna, a többiből valahogy elvegetálna. Nagyon sok családét már a kifizetés napján elvinné az uzsorás - nekik szuper, állandó bevétel lenne. Csak a szociális kártya jelentene megoldást.

2014. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
én ugy tudom hogy akinek van munkája annak beépitik a bérébe.
2014. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
48%

én tök jó dolognak tartanám ha végre bevezetnék.

Végre megdicsérhetnénk a kormányunkat hogy ez az fiúk végre valami olyat tettek aminek érteleme is van.

Olyan régóta lobbyzunk érte hogy mostmár igazán megérdemelné ez a szegény szerencsétlen kis ország...(legalább ennyit)

2014. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Én akkor jobban élnék meg lenne a 190 nettóm többiek meg 50 ből ugyan úgy éhen halnának. De továbbra se írta senki miből telne rá.
2014. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
be lehet osztani 50et is
2014. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
én nem halnék éhen belőle... te lehet hogy még 190ből is :-)
2014. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, offshore számlákon annyi pénzt vittek ki az országból, ami elég lenne önmagában az 50000 forintos alapjövedelem kifizetésére 10 évig mindenkinek, csecsemőktől az aggastyánokig. Nem tudom, igaz -e, de meggyőződésem, hogy sokaknak nagyon is van pénze, egyesek tízezrek vagyonával bírnak titokban. Lehetne FNA szerintem még EU nélkül is, ha nagyon akarnák pont ezek, de vele azt is, hogy maguktól és a klikkjeiktől vegyenek el rendesen. De persze melyik az a milliárdos, aki mondjuk örülne akár csak egy számára kiszabott 20 százalékos vagyonadónak?
2014. nov. 14. 21:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!