Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a segélyeket...

Akik ellenzik a segélyeket vagy éppen a feltétel nélküli alapjövedelmet, és támogatják a közmunkát, mikor vallják be, hogy ezt rosszakaratból teszik?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el nekik, hogy csak hülyék. Megalázással akarnak nevelni, tudd, hol a helyed! Bárki, aki közelről ismeri a közmunkát, tudja, hogy értelmetlen. Az ember, akit kidobnak a szerelőüzemből egy új gép miatt, sepregetheti a leveleket az utakon. Van persze fújógép is, de a főnökök nem engedik túl gyakran, hogy használják, mert azzal öt söprögető munkáját is el lehet végezni, és akkor az embereknek dologtalan, unatkozó, sőt ücsörgő közmunkásokat kéne látniuk! Stb.

2014. nov. 4. 18:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
45%
Ha tudnád mit jelent a feltétel nélküli alapjövedelem nem harcolnál érte. Kb az hogy kapsz 50 ezret mert arról volt ugye szó , de mindenért fizetsz. Tehát kapsz 50 ezret 1. én. Elmész vásárolni de út közben el esel és combnyaktörésed lesz mert el csúszol a jégen. Korházba kerülsz és a 7. napon közlik hogy az 50 ezred eddig volt elég szedd a sátorfádat. Ennyit erről. A közmunkáról meg annyit hogy egy bizonyos részük nem menne máshova dolgozni még ha lenne munka akkor se. Így kapnak némi pénzt dolgoznak is kicsit és nincs idejük nézni mit lophatnának a kertemből. Persze ez nem általánosítás. Egyébként nálunk dolgoztatják őket lassan le térkövezik az egész falut. A térkövet maguk gyártják. Reggel este szonda aki iszik nem dolgozik az repül.
2014. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
68%

Nem így van. Állítom, hogy ma Magyarországon meg lehet élni. Na nem úgy és olyan színvonalon mint Nyugaton, de ez nem tegnap óta van így.

Ha valaki nem talál megfelelő munkát a lakóhelyén az máshol vállal, vagy külföldre megy, ingázik. Ezrek, tízezrek csinálják. Nem üres az Expressz újság állás rovata.


Állítom, hogy aki ma Magyarországon egészséges emberként segélyre szorul, az az esetek túlnyomó részében tehet is arról, hogy ilyen a helyzete.


Rendben, adjunk alanyi jogon minimálbért mindenkinek, de akkor dobjunk rá mindenki más bérére is ugyanannyit. Tőlem jöhet. De azért nem szívesen melózom, hogy az adómból Lakatos Csáknorrisz otthon meressze a -alagát meló nélkül és "megélhetési bűnözőként" egészítse ki "keresetét".

2014. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
36%

Annak idején Hitler is így pörgette fel a gazdaságot, hogy először közmunkásokat foglalkoztatott. Csak nem úgy, ahogy itthon működnek a dolgok, magyarul a jogász nem sepregette a leveleket, a kőműves meg nem füvet nyírt...


Leírom itt is, hogy jó dolog a közmunka, de a megvalósítás már rossz, ahogy ez egy korrupt szemétdombon elvárható.

2014. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
59%

Ez a feltétel nélküli alapjövedelem hatalmas ötlet. Ezt komolyan venni, már bőven gyengeelméjűség.

Kivéve persze ha nálunk is találtak annyi olajat, mint az Arab-félszigeten és már a második mesterséges szigetet építjük, a hatalmas MAGYARTENGERBE.

2014. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
42%

Közmunka sem jut mindenkinek.Rendes munka meg pláne :-)

Ugyhogy nyugodjatok bele be fogják vezetni az FNA-T

úgy 5-10éven belül.Én mindenképp ez mellet az ügy mellet fogok kampányolni és kiállok mellette.

2014. nov. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%
Az én munkahelyem nem a legjobb betanítot gyári munka. De lehet 130 nettót keresni plusz jutalmak. Mostanság folyamatos bővítés miatt állandó felvétel van . Már Romániából hoznak embert itt nem találnak kellő számú munkaerőt. Nem azért mert nincs hanem mert sokan inkább segélyre és közmunkára várnak mint hogy egy gyárban dolgozzanak. Ha én kibírom nehogy már mások meg csak úgy kapjanak pénzt az én adómból mert esetleg nincs kedvük dolgozni.
2014. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
64%

Nekem 2 diplomám van, de több, mint 1 éve nem találok állást. A két fő gond, hogy túlképzett vagyok (hiába pályázok konyhalány, mosogatás, takarítás munkát - elég oda a 8 általános), illetve angolul sem beszélek sajnos (Customer Services Manager, stb. állások, még kimondani sem tudom). Most várom, hogy behívjanak közmunkára...

Én nem segélyt akarok (bár jól jön az a 22.000 Ft - diákhitel törlesztésre meg bérletre, hogy tudjak utazni és munkát keresgélni), hanem MUNKÁT!

Bár kicsit félek a közmunka-csapdától, hogyha belekerülök, esélyem sem lesz kikerülni.

2014. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
85%
Megértelek, 2 diplomával vagyok közmunkán január óta, örülők, hogy ez épp akadt, de nem életcélom megragadni ebben a helyzetben, csak sajnos jelenleg halványt esélyt se látok kikerülni belőle, pedig folyamatosan pályázok minden szarra már, de ismerős nélkül itt árufeltöltőnek sem kell az ember, nemhogy komolyabb munkára.
2014. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
7-es: merre van ez a gyár, ahol ilyen nagy az emberhiány? Érdekelne, mert közel lakom én is a román határhoz, hátha itt lenne valahol a közelben.
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
9-es: Én már rég letettem arról, hogy a diplomáimmal helyezkedjek el diplomás bérért. De sajnos még takarítani sem hívnak be, pedig én már a 8 általános bérnek is örülnék.
2014. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!