Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a vasárnapi...

Mit gondoltok a vasárnapi zárvatartásról?

Figyelt kérdés
(UI: Nem magyar az anyanyelvem, nem tudom létezik-e ilyen szó.)
2014. nov. 3. 16:41
1 2 3 4 5
 41/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Látom, nagyon nem érted.


Ha én tulajdonosként eddig 7 napra kifizettem 7 munkanapot az embereimnek, ezután 6 napra csak 6 munkanapot fogok. Vagyis 1/7-ével csökkentem a béreket.


Mivel az emberek fizetését nem tudom csökkenteni, ezért az alkalmazottak 1/7-ét elbocsátom. Így a megmaradók ugyanannyit fognak keresni, mint eddig, és ugyanannyi munkaórát fognak dolgozni is, mint eddig.


Csak a dolgozók 1/7-e jár rosszul, mert ők munkanélküliek lesznek.

2014. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
75%

Igazából ez elhatározás kérdése. Egyrészt kérdés mi a jó az embereknek, mi a rossz, lehet vitatkozni.


Meg igen, lobbi. Igazából ez dönti el. Akinek érdeke fűződik hozzá és érvényesíteni tudja az akaratát az keresztül viszi a törvénykezésen.


Valamennyire csökkenni fog a fogyasztás és a munkaerőigény is.


Szerintem kell majd embert elküldeni ha nem lesz vasárnapi nyitva tartás.


Kicsit nyugodtabbak lesznek a vasárnapok, az eladóknak lesz egy biztos szabadnapja, néhányaknak minden napja szabad lesz akit elküldenek.



Lehet csinálni bármit, de tudni kell hogy a háború áldozatokkal jár.

2014. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Akkor tartanám elfogadhatónak, ha nem lenne ez a 400 nm-es határ. Nem értem, hogy az ennél kisebb boltok alkalmazottainak miért nem járnak ugyanazok a jogok, mint a nagyobb boltok dolgozóinak?


Vagy nem is ez a fő cél? Esetleg megint valami cégekre szabott büntetőadóról lenne szó?

2014. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
48%
#41 látom jó boltos vagy,de majd nézd meg azért,hogy csökkent-e a bevételed,vagy aki eddig vasárnap jött be hozzád,az most szombaton előre megveszi amit kell. .
2014. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
48%
Tudom te az után fizetsz,hogy ott legyen valaki,csak neked ez most jobb lesz így nem?
2014. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Shai-Hulud ***** válasza:

"#41 látom jó boltos vagy,"

Köszi. :-)


"de majd nézd meg azért,hogy csökkent-e a bevételed,vagy aki eddig vasárnap jött be hozzád,az most szombaton előre megveszi amit kell. ."

Feltehetően csökkenni fog a bevételem, mert az eddigi vasárnapi vásárlók legnagyobb része ugyanúgy vasárnap fog bevásárolni, mint eddig, csak éppen a kormány által diszkriminatív módon engedélyezett 3 betűs bolthálózatban, amelynek az üzletei (teljesen véletlenül) 400 négyzetméternél kisebbek. És szintén teljesen véletlenül a franchise-tulajdonosok a Fidesz komoly támogatói.


"Tudom te az után fizetsz,hogy ott legyen valaki,"

Mármint az alkalmazott. Az után fizetek neki munkabért, amennyit dolgozott. Ha vasárnap nem dolgoznak az alkalmazottak, akkor a vasárnapi bértömeget nem fogom kifizetni. Azt hiszem, ez teljesen logikus.


"csak neked ez most jobb lesz így nem?"

Persze. :-) A legjobb az lenne, ha csak mondjuk hétfőn tartanék nyitva, és mégis mindenki nálam vásárolna. :-D

Ugye neked még sosem volt saját üzleted, még egy személyes sem? :-)

2014. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!