Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a vasárnapi...

Mit gondoltok a vasárnapi zárvatartásról?

Figyelt kérdés
(UI: Nem magyar az anyanyelvem, nem tudom létezik-e ilyen szó.)
2014. nov. 3. 16:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
18-nak " A Munka Törvénykönyve értelmében ünnepnapokon csak olyan kisboltok tarthatnak nyitva, ahol maga a tulajdonos áll be a pult mögé. A szabályok betartását a munkaügyi felügyelet ellenőrizheti, a szabálytalankodó kereskedők akár nyolcmillió forintos bírságot is kaphatnak. "
2014. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
83%

# 21/21 Időpont ma 18:14


Ez fasza, erről elismerem nem tudtam (de nem, nem gondoltam, hogy a nagyon szívjóságból nem nyitnak ki...).

Viszont akkor miért nem lehet ezt kiterjeszteni? Ez a 400m^2-es kitétel szúrja a leginkább a szemem, mert én le tudok mondani a vasárnapi bevásárlásomról, de ez így szó szerint CBA melletti és más nagybolt elleni törvény. Ami akkor is undorító lenne, ha az enyém lenne a CBA.

2014. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon helyes.Bár úgysem vezetik be de elméleti síkon beszélgethetünk róla.Érdekes hogy nekem 6 nap elegendő ahhoz hogy 1(!) napra bevásároljak minden szükséges(!)dolgot.Nem értem mi a rákért kelé vasárnap is nyitva lenni.De ha nektek jó hogy 7/7 napot dolgoztok ám legyen.Én még 28 év alatt egyetlen egyszer nem voltam vasárnap boltban.
2014. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
25%
Nem csak a Cba-nak van 400nm-nél kisebb boltja, pl a Tesconak is van expressz bolthálózata ami aprócska, de sorolhanám: Honi, Spar, Reál,szintén vannak kisebb boltjaik. de a Cba-nak is vannak 400nm-nél nagyobb boltjaik. Én nem érzem a kivételezést. Jó, mondjuk az Auchan nem jár jól mert az csak nagyban van.
2014. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

# 23/23 Időpont ma 18:23


Nagyon kevés esetben van arról szó, hogy az ember ne tudna vasárnap bevásárolni (mondjuk speciel ilyen is előfordulhat, ha ritkán is.)


Abba meg gondolj bele: Tegyük fel az egyszerűség kedvéért, hogy napi 10 órát vagyok nyitva mint bolttulaj, heti 7 nap, napi 10 emberrel.

Tehát egy hétre 700 munkaórát kell kitöltenem, havi (egyszerűség kedvéért 30 nappal számolva) 21 000.

Ha vasárnap zárva vagyok, az 3-4 000 óra egy hónapban.


Szerinted nem fogom akarni megspórolni azt a 10-15%-ot munkabérben? Vagy kirúgok valakit, vagy csökkentem az óraszámot/órabért. Ekkora kiadás nem fog bevállalni egy bolt sem. Szóval jogosan félti az irháját a bolti dolgozó, nem örömében van 7 napos munkarendje.


Persze, lehet mondani, hogy az a ~3 000 óra szükséglet majd átcsapódik szombatra, vagy a héten eloszlik, de nem fog teljesen. Talán a fele... De ez már nem a matelcsy féle közgáz :-)

2014. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Pont ezért kell szabályozás mert mindent megtehetnek ezek a boltok a dolgozóval pl azt is hogy soha nem engedik el hétvégén és meg is teszik."

Bocs, de fordítva ülsz a lovon. A munkáltató AD FIZETÉST az eladónak azért, hogy vasárnap dolgozzon, vagyis MUNKALEHETŐSÉGET biztosít számára. Ezt lehet korlátozni törvénnyel, rendeletekkel, de akkor a munkáltató NEM FOG fizetést adni hét végére, azaz vagy kevesebb dolgozót fog alkalmazni (ez lenne a logikus, mert kevesebb munka is van), vagy kevesebb bérért fog alkalmazni ugyanannyi embert (ha minimálbéren vannak, akkor marad az előző lehetőség).


Talán azokat is meg kellene kérdezni a vasárnapi nyitvatartásról, akik majd emiatt az utcára kerülnek. Gyanítom, hogy szívesen dolgoznának akár minden vasárnap is, HA LEHETNE, és nem hozott volna valaki egy ilyen hülye törvényt...


"Ha irigylitek majd őket az egy nyamvadt szabad vasárnapért be lehet állni eladónak kasszásnak. "

Nem, nem irigylem őket. Ők fogják irigyelni azokat, akiknek még VAN MUNKÁJUK.


Mellesleg a bolti dolgozóknak is JÁR a heti 2 pihenőnap. Meg is kapják, csak ez általában nem vasárnapra esik.


Ha utána számolsz, egy dolgozónak (ha egyenletesen osztják el) hét hét alatt öt vasárnapon kell dolgoznia, kettő szabad. Ha nem egyenletesen osztják el, akkor pedig ezt egymás között kellene rendezni.

2014. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

# 24/26 Időpont ma 18:28


A Honi és a Reál, illetve a nagyon kicsi CBA-k franchise rendszerben működnek. A Tesco, Spar, stb nem a kisboltjaiból húzza a nagy hasznot (illetve ezentúl majd abból fogja). Lidl, Aldi téren fogalmam sincs, szerintem mindegyik nagyobb mint 400m^2, de nem ismerem az összeset, és a szemmértékem se az igazi :-)


De akkor megkérdezem másképpen:

Ezek kisebb boltok, nekik nem jár a vasárnapi szabadnap? Mert ha már jár a boltosoknak, akkor ne csak a 400m^2nél nagyobbaknak járjon már.

2014. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
88%

@18:23: Tök jó, hogy te soha nem voltál vasárnap boltban, de ÉN had döntsem már el, hogy mikor akarok bevásárolni.

Ezt pedig ne az állam szabja már meg...

2014. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A vasárnapi nyitvatartás jó a bolt tulajdonosának, mert vasárnap is van bevétele.

Szintén jó a vevőnek, mert akár vasárnap is bevásárolhat, ha úgy tartja kedve.

És jó az alkalmazottnak is, mert ez heti egy munkanapot jelent, amikor dolgozhat, és fizetést kap érte.


Ez azoknak nem tetszik, akik azt hiszik, hogy emiatt üresek a templomok. Pedig azok üresek maradnak akkor is, ha mindenkinek megtiltják a vasárnapi munkát! :-)


És amúgy őszintén:

Ha a kedves Semlyén Zsolt nem dobna be néha valami hasonlót, ki a fene venné észre, hogy ő is létezik???

2014. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
9%
Azért húztak egy határt 400nm-nél -ami még egyáltalán nem biztos mivel ez csak egy röpke tervezet- hogy a sok konzumidióta nehogy éhen vesszen már vasárnap.
2014. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!