Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a vasárnapi...

Mit gondoltok a vasárnapi zárvatartásról?

Figyelt kérdés
(UI: Nem magyar az anyanyelvem, nem tudom létezik-e ilyen szó.)
2014. nov. 3. 16:41
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
50%

"Bocs, de fordítva ülsz a lovon. A munkáltató AD FIZETÉST az eladónak azért, hogy vasárnap dolgozzon, vagyis MUNKALEHETŐSÉGET biztosít számára."


Nem. Nem kegyet gyakorol a munkáltató hogy ad fizetést, ,hanem a dolgozó a szaktudását ,idejét ,erejét áldozza fel amiért cserébe kap pénzt.Nem alamizsnát oszt a bolttulaj. Munkalehetőséget azért ad, mert különben lehúzhatná a rolót vagy beállhatna a tulajdonosi kör a kasszába.

Viszont vissza tudnak élni a munkáltatók, és itt a vadkapitalista világban naponta vissza is élnek azzal hogy rengeteg a munkanélküli . Hogy miért abba ne menjünk bele..Ezért kell egy erős állami szabályzás mert különben elszáll a ló a munkaadókkal.

2014. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

# 30/30 Időpont ma 18:50


Tudom, hogy még csak tervezet, de ha a tervezetben benne van, és a tervezetről beszélünk, akkor nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Azt pedig ne haragudj, de nem tudom elfogadni, hogy néhány konzumidióta miatt nem vonatkozik ez majd a kisboltokra.


Nekem (és rengeteg konzumidióta szomszédnak) például a nagyteszkó 1 gyalogátkelőnyire van pont, a legközelebbi kisbolt meg kilométerekre...

Továbbra is azt tudom mondani, hogy a tulajdonosos törvény kiterjesztését még el tudom fogadni. De csak úgy, abban a formában, és azt is nehezen, mert elbocsájtásokkal fog járni.

2014. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ez a 400 nm-es határ eléggé sérti a verseny egyenlőségét, nem?

Ezek szerint más piaci feltételek vonatkoznak a kisebb és a nagyobb boltokra.


Miért nem inkább azt vezetjük be, hogy aki 100 kilónál nehezebb, annak vasárnap kötelező koplalni? :-D

2014. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Nem kegyet gyakorol a munkáltató hogy ad fizetést, hanem a dolgozó a szaktudását ,idejét ,erejét áldozza fel amiért cserébe kap pénzt."


Igen, ez így van, de a törvény tekintetében most mégis ennek csak az egyik oldala számít. Ugyanis nem a dolgozónak tiltják meg, hogy vasárnap dolgozzon, hanem a munkáltatónak, hogy vasárnap alkalmazza a dolgozót. Vagyis a MUNKALEHETŐSÉGET fogják korlátozni.


Amúgy kíváncsi vagyok, hogy szerintetek hol vannak a dolgozók vasárnap? Mert ha vasárnap tényleg olyan kevés vásárló van, akkor ugye nincs annyi eladóra, árufeltöltőre sem szükség, én mégsem látom, hogy vasárnap tele lenne eladókkal az eladótér.

CSAK NEM OTTHON VANNAK?????

2014. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
25%

Miért lenne elbocsátátás? Nincs kifejezetten vasárnapi embergárda! Adott mondjuk 30 ember akiket beosztanak 7 napra amiből 2 szabadnap jut fejenként nekik. Mind a 30- nak 2 szabadnap van egy héten (ideális eset,amúgy sokszor nincs így)

Eddig kapott hétfő csütörtököt az egyik, a másik kedd pénteket ,néha véletlenszerűen kapott vasárnapot is egy szerdával. szóval össze -vissza tervezhetetlenül(véletlen sem egymás melletti 2 napot azt csak a csókosok könyörgik ki) Most mindegyiknek lesz egy fix vasárnapja meg egy random akármelyik napja ami szabad.Tehát mindegyik ugyanannyit lesz szabadnapon és ugyanannyit dolgozik majd mint eddig tehát 7 napból 5-öt. Akkor miért lenne kevesebb a melójuk és az óraszámuk?


Az emberek meg fogják venni azt az árut szombaton amit vasárnap vennének meg ,hiszen az igényeik nem változnak ettől, nem fog 10 sör helyett 3-at venni csak azért mert szombat van és bedurcizik . Ha az adott bolt áraival kínálatával meg van elégedve, nem fog csakazértis vasárnap is nyitva lévő boltban vásárolni.

2014. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
75%

# 25/35 Időpont ma 18:34 válaszomban leírtam mindent érhetően.


Az eddigi vasárnapi bevásárlások nem fognak 100%-ban visszajönni a héten, ezt hidd el nekem kérlek.

2014. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
25%

33-as ,verseny egyenlőség sok helyen "sérül" hogy egy másik embercsoport jogos igénye érvényesülni tudjon.


Ha csak a munkáltatókon múlna és szabad kezük lenne akkor kb visszaállítanák a rabszolgatartást és kereskedelmet,gyerekmunkát,hiszen az hoz profitot igazán.

Meg lehet nézni kevésbé fejlett országokban (Ázsia, Afrika) mi megy, ahol nincs állami felügyelet.

Én azt mondom várjuk ki a végét, személy szerint engem nem zavarna az se ha minden zárva lenne vasárnap nm-től függetlenül, mint ahogy az ünnepeket is átvészelem boltok nélkül.

2014. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Akkor miért lenne kevesebb a melójuk és az óraszámuk?"


Azért, mert eddig 7 napon át volt nyitva a bolt, azaz 7 napra kellett mondjuk 35 ember, azaz 7*35=245 embernapnyi munka volt egy héten. Ezután csak 6*35=210 embernapnyi munka lesz. Vagyis 35 embernapnyi munkával kevesebb lesz hetente.

Ez 35/7=5, vagyis 5 ember munkája egy héten.


Ezt az 5 embert nyugodtan el lehet küldeni, és akkor a többiek UGYANANNYIT fognak dolgozni, mint azelőtt.

2014. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
11%

Ott sántit a dolog hogy soha nincs bent az összes ember egyszerre hanem el van osztva napokra, és egyszerre mondjuk a 35-ből csak 28 van bent és mindegyik pont 5/2 ben dolgozik továbbra is.


Itt arról lehet csak szó ,hogy egy napi profitot veszt a bolt ami szintén nem lenne pontos , mert annyit nem veszt , mert a többit pótolja a többi napon- főleg szombati rohamban.


Belevenném a hazai vásárló minden évben megfigyelhető együgyű viselkedését is hogy 1 nap ünnep előtt világvégét vízionál és mindenből sokszorosát veszi a szükségesnek. Ez lépne be a szombati napon is. Ezért nem lenne az az 1 nap tényleges 1 napi pénzkiesés .Lenne kiesés, de én ezt kb csak 20-30 % -ra saccolom /régivasárnap, szóval a többi napon, ha nem is egészében de behoznák a vasárnapi forgalmat.

Megváltoznának a vevői szokások. Pl nemrég még mindenhol volt cigi most meg csak itt ott határozott időben, aztán valahogy mégis megoldják a dohányosok hogy legyen füstölnivaló. Az eszesebb nem naponta rohan 1 dobozért mert bárhol lehetett kapni hanem ráálltak a kartonra.

2014. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

# 39/39 Időpont ma 19:52


Barátom, dolgoztál te valaha valamikor? Nézd a fordított esetet: Eddig csak hétköznap voltam nyitva, kizsigerelt emberszámmal. Tovább már tényleg nem lehet őket kizsigerelni, de nyitva szeretnék lenni szombaton. Fel kell vennem új embert? Fel. Ez alsó tagozatos matek.


A cigisek meg a csempészcigire szoktak rá, úgyhogy picit sántít a példa :-)


Azt meg én is írtam, hogy nem a 100%-át veszti el a vasárnapi bevételnek, de a kereskedelemben már néhány százalék is komoly tényező.

2014. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!