Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lesz egy ember Magyar?

X. Maté kérdése:

Mitől lesz egy ember Magyar?

Figyelt kérdés

Szerinted mi kell ahhoz, hogy valaki Magyar legyen függetlenül attól, hogy cigány, zsidó, szerb, amerikai, ukrán, arab stb.


Te miért tartod Magyarnak magad?


2010. jan. 26. 15:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
29%
15:39 nálad a pont! Sajnos ma már szégyen magyarnak lenni, ha a jobbikosok annak nevezik magukat.
2010. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Aki annak vallja magát, az a magyar. Máshogy ezt nem lehet jól megfogalmazni, mert ha csak a magyar állampolgársággal rendelkezőket nézzük, akkor felmerül a kérdés, hogy az erdélyiek tán nem magyarok? Vagy aki magyar állampolgárként él Pilisszentkereszten, de igazából szlováknak vallja magát, szlovákul beszél, ő magyar?
2010. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
25%
Attól, hogy nem arra verem, hogy ezeréves magyarország, meg árpádapánk, hanem van egészséges önkritikám, és dolgozok. Ja, meg kisbetűvel írom a magyart.
2010. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
32%
Pontosan!! DOLGOZOK! Hasznos tagja vagyok a hazamnak! Ennyi.. sztem
2010. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
54%
Már miért lenne szégyen magyarnak lenni azért mert más pártok hívei is magyarnak érzik magukat. A magyarság életminőség, egy érzés, nem pedig politikai kérdés. Jó lenne ha ezt felfogná már végre az összes véresszájú, libsi és náci is.
2010. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
85%
Ha rokonszenvet érzel a többi magyar iránt!
2010. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
84%

Egy nemzet tagja az, aki ahhoz a nemzetnek tartozónak vallja magát.

Szűkebb értelemben aki emellett beszéli az adott nemzet nyelvét és követi a kultúráját (ünnepek, hagyományok, étkezési szokások, hasonlók).


Tehát egy cigány, vagy zsidó, vagy bevándorlók gyermeke, vagy akárki, akkor lehet magyar, ha magát magyarnak vallja és nem cigánynak, zsidónak, szerbnek, románnak, ukránnak, szlováknak, akárminek.

Persze a cigány vagy zsidó származást nehéz letagadni, de nem is ez a lényeg.

Az illető lehet egyszerre cigány/zsidó és magyar is.

A cigányság, zsidóság nem nemzetek, hanem etnikai csoportok. Ezek vallhatják magukat külön nemzetnek, de ez az ő választásuk.


Én magyar vagyok, mert itt születtem, ez a hazám, magyar az anyanyelvem, a szüleim is magyarok és én is magyarnak vallom magam és a magyar kultúra szerint élek.


Egy nemzetet, definíciója szerint, a közös eredet, nyelv, kultúra és az összetartozás tudat határoz meg.

Eredetileg a vallást is ide sorolták, de az ma már egyáltalán nem mérvadó.

És az összes közül a legfontosabb az öntudat. A nemzethez való tartozás tudata. Az a magyar, aki magyarnak vallja magát és úgy is él.


L

2010. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
81%

"A másodiknak van igaza. Az a magyar, aki magyar állampolgárként van bejegyezve."

És a határon túli magyarokkal mi van? Erdélyi, felvidéki, vajdasági, kárpátaljai magyarokkal, székelyekkel?

Az állampolgárság lófüttyöt sem számít.

Mi van mondjuk a baszkokkal. Nekik államuk sincs. Akkor olyan hogy baszk ember nem is létezik, mert nincs baszk állampolgársága?


L

2010. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
53%

"Ezen a kérdésen azok szoktak agyalni, akik sok rosszat tettek az ország ellen, vagy mint politikus, vagy mint az őket megválasztó ember személyében!"

Meg a bölcsészek. Meg akit egyáltalán érdekel a nemzet és a haza.


L

2010. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
76%

több értelemben lehet nézni a dolgokat:


magyar mint magyar állampolgár. ez a hivatalos.


A másik, az érzet a hozzáállás a szív.

Széchenyi-t neveztük a "legnagyobb magyar"-nak pl. Nagyon-nagyon sokat tett a hazájáért, az országért. A vezetők közül ettől lesz valaki magyar, ha a nép érdekeit nézi, értük dolgozik, fejleszt, stb.


Egy átlag polgár pedig akkor nevezhető magyarnak ha ismeri többnyire a történelmünket, érdekli az ország és a polgártársai sorsa, nem bűnöző aki mások kárát okozza.

Nem gyűlöli a magyar kultúrát, és itt most nem azt mondom, hogy imádnia kell a népzenét a viseletet, kajákat(a zenét meg a viseletet én sem kedvelem de a magyar kajákért odavagyok).


összegezve az nem magyar "lelkű" aki kiröhögi azt aki kokárdában magyar színekben öltözködik vagy megveri őket ezért, stb...


persze különválasztandó a magyar lelkű ember és a fanatikus, pl hungarista.

2010. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!